pexels-drew-rae-883362

Artykuł sponsorowany

Smoking to męski strój wizytowy, który wspaniale podkreśla oficjalny charakter uroczystości. Nowoczesny smoking doskonale sprawdza się na ślubach, uroczystych galach, balach i eleganckich przyjęciach. Mężczyźni, którzy go noszą prezentują się z klasą, pod warunkiem, że przestrzegają kilku zasad. Przeczytaj, jak należy nosić smoking zgodnie z regułami dress codu. 

Czym jest black tie?

Jeśli na Twoim zaproszeniu widnieje “black tie”, oznacza to, że na przyjęciu wymagany jest strój formalny, wieczorowy, na który składają się czarny smoking i czarna mucha. Smoking sprawdzi się podczas uroczystości odbywających się późnym popołudniem lub w godzinach wieczornych. Sprawdź smokingi ready to wear dostępne na stronie: https://giacomo.pl/smokingi.html.

Marynarka smokingowa 

Smoking w formie, jaki noszony jest współcześnie, zyskał na popularności w latach 30 XX wieku, gdy powstało zapotrzebowanie na mniej formalną alternatywę dla fraka. Obecnie istnieje wiele rodzajów smokingów i szeroki wybór dodatków do niego przeznaczonych. Najczęściej wyróżnia się następujące modele smokingów:  jednorzędowy, dwurzędowy oraz letni. Według zasad dress codu smokingi letnie, uszyte z tkaniny w kolorze kości słoniowej, wypada nosić, jedynie przebywając w miejscach, gdzie panuje klimat tropikalny.

Klasycznym wyborem jest smoking uszyty z czarnego lub granatowego materiału, ale w sklepach można znaleźć również inne warianty kolorystyczne. Należy wybrać elegancką marynarkę, która dobrze układa się na sylwetce, najlepiej model z wyłogami o jedwabnym wykończeniu. Alternatywę dla jedwabiu może stanowić również mniej efektowne wykończenie satynowe. Całość uzupełnią spodnie w kant z lampasem, biała poszetka, wiązana mucha oraz elegancka koszula smokingowa. Spodnie powinny mieć podwyższony stan i szelki, a lampas być uszyty z tego samego materiału, co wyłogi marynarki. Jeśli chodzi o formalne koszule smokingowe, warto zadbać o to, aby były białe, miały kołnierzyk ze stójką i pojedynczy mankiet. Dobrze sprawdzą się także koszule plisowane z wyjmowanym kołnierzykiem. Szeroki wybór eleganckich koszul znajdziesz na stronie: fajnekoszule.pl. Nie należy zapomnieć o tym, że smoking jednorzędowy wypada uzupełnić pasem hiszpańskim, zakrywającym górną część spodni. 

Obuwie do smokingu 

Smoking wymaga obuwia o odpowiednim stopniu formalności. Jeśli chodzi o obuwie wizytowe, do smokingu będą pasować wiedenki albo lakierki. Wielu mężczyzn nosi smoking także z oksfordami lub derbami. Różne modele eleganckich butów do smokingu i garnituru są dostępne na: patine.pl.

Zdjęcie autorstwa Drew Rae z Pexels.

Magistrantka sztuki pisania. Miłośniczka eksperymentów z makijażem i koreańskiej pielęgnacji. W modzie stawia na klasykę i minimalizm.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *