pexels-andrea-piacquadio-3781775 (Copy)

Brak samoświadomości i autorefleksji, a nawet nadmierna empatia mogą prowadzić do wikłania się w trudne relacje. Dzięki poniższym książkom zrozumiesz mechanizmy psychologiczne, które nami rządzą, zajrzysz w głąb siebie, a finalnie uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem!

1.„Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi”, Euny Hong. Cały świat z uwagą i nieskrywaną ciekawością podgląda koreańskie tajniki urody, tymczasem nie tylko w sferze beauty można się czegoś od nich nauczyć. W dzisiejszym rozpędzonym świecie, w którym nowe technologie zaburzają realność stosunków międzyludzkich, istnieje sposób na poznanie myśli drugiego człowieka i porozumienie dusz. To filozofia nunchi – umiejętność, która pomaga w życiu osobistym i zawodowym. 

2. „Magia szacunku do siebie”, Osho. Autor wyjaśnia, jak wiele codziennych doświadczeń kształtowanych jest przez społeczne i religijne uwarunkowania. Przez to odciągani jesteśmy od wyjątkowej natury, z jaką przyszliśmy na świat. Nasze unikalne ja zostaje zmienione w fałszywe ja, czyli ego, które zyskuje kontrolę nad naszymi doświadczeniami, kreatywnością i wyobrażaniami.

3.”Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat”, John Kabat Zinn. Autor wyjaśnia, jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje, jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych, a w dalszej perspektywie – również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami – a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych. Premiera: 27.01.2021.

4. „Jak nie dać sobą manipulować”, Christel Petitcollin. Okazujesz życzliwość ludziom i nie stronisz od udzielania innym pomocy? Manipulatorzy żerują właśnie na takich osobach jak ty. Twoja uczuciowość jest postrzegana przez nich jako słabość. Uważaj! Jesteś na ich celowniku i możesz spotkać się ze zjawiskiem manipulacji. Sprawdź w poradniku „Jak nie dać się zmanipulować”, czy nie ulegasz osobom, które po prostu cię wykorzystują!

Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związana z rynkiem custom publishing, gdzie była odpowiedzialna za content marketing dla marek działających w branży modowej i beauty. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasja to podróże, które są dla niej największym źródłem inspiracji. Szczególnie upodobała sobie Kubę i region Bałkanów.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *