pexels-vjapratama-935789 (Copy)

Jedną z wyjątkowo niebezpiecznych form przemocy w związku jest manipulacja. Partner o nieszczerych zamiarach podejmuje działania, których celem jest przekroczenie granic ofiary, uzyskanie jej zasobów, a ostatecznie także wciągnięcie jej w uzależniającą relację. Jakie sygnały powinny wzbudzić czujność?

  1. Partner – manipulator, praktycznie nigdy nie przeprasza
  2. Taka osoba wywołuje nieustannie w swojej ukochanej poczucie winy.
  3. W pierwszej fazie związku sprawy przybierają niezwykle szybki obrót, nawet w ciągu miesiąca może dojść do wyznania miłości, oświadczyn i wspólnego zamieszkania.
  4. Manipulator tworzy sieć kłamstw, które wcale nie są proste do wykrycia. Przyłapany na mówieniu nieprawdy – zaprzeczy, a następnie używając bardzo logicznych argumentów, odwróci wszystko na niekorzyść ofiary.

Więcej dowiecie się z poniższego filmiki Tatiany Mitkowej.

Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związana z rynkiem custom publishing, gdzie była odpowiedzialna za content marketing dla marek działających w branży modowej i beauty. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasja to podróże, które są dla niej największym źródłem inspiracji. Szczególnie upodobała sobie Kubę i region Bałkanów.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *