victor-freitas-KIzBvHNe7hY-unsplash

Artykuł sponsorowany

Zdrowa żywność powinna zagościć w każdym domu. Jeśli jesteś sportowcem, w szczególności powinieneś zadbać o swoją dietę. Zobacz, jak odżywiać się przy sportowym trybie życia. 

Składniki wchodzące w skład zdrowej żywności dla sportowców

Musisz zwrócić szczególną uwagę na bilans, zwłaszcza jeśli układasz sobie jadłospis dla sportowca. Niezwykle ważna jest równowaga pomiędzy poszczególnymi składnikami posiłków. Woda to podstawowy składnik w diecie każdego. Gdy jesteś sportowcem, musisz do niej przywiązać większą wagę, ponieważ potrzebujesz przyjmować większą ilość płynów niż w przypadku osób mało aktywnych. Musisz przyjąć dzienną ilość wody na około 2000 ml, a dodatkowo około pół litra na każde pół godziny treningu. 

Białko jest budulcem mięśni, dlatego twoja dieta musi być w nie bogata. W swoim menu uwzględni takie produkty jak: drób, jajka, orzechy, przetwory mleczne czy odżywki białkowe. Pamiętaj jednak, aby postępować z tym składnikiem ostrożnie. Przed przejściem na dietę wysokobiałkową, warto wykonać podstawowe badania, ponieważ może ona bardzo mocno obciążyć twoje nerki. Ważną rolę, chociaż w znacznie mniejszej ilości, pełnią także węglowodany i tłuszcze. Warto zatem do swojej diety dodać także batony dla sportowców

Jeśli chcesz, aby twoja sylwetka zawsze była szczupła, musisz pobudzić swój metabolizm. Zrobisz to dzięki dobrze dobranej diecie, w którym proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy są odpowiednie. Nie zapomnij także o regularności. Ustal konkretne pory posiłków, dzięki czemu również pomożesz w przyśpieszeniu spalania. Jeśli zdecydowałeś się na dietę o niskim bilansie energetycznym, nie zapomnij wprowadzić do niej odpowiedniej suplementacji, aby dostarczyć swojemu organizmowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Keratyna będzie dobrym przykładem takiej suplementacji.

Dlaczego sportowcy powinni jeść zdrowo?

70% drogi do osiągnięcia sukcesu w przypadku sportowców to właśnie właściwie zbilansowane posiłki. Pozostałe 30% to trening. Dlaczego te dwie rzeczy powinny być dla ciebie tak istotne? Ponieważ mają one duże znaczenie dla twojego zdrowia oraz umożliwią na zbudowanie masy mięśniowej. Wszystkie niezbędne substancje dostarczy ci zdrowa żywność, ze sprawdzonego źródła. Jako sportowiec lub osoba aktywna fizycznie, musisz wyrobić w sobie nawyk czytania etykiet ze składem. Zwróć uwagę, że na przykład nie w każdej wędlinie jest taka zawartość mięsa, która pozwoli na dostarczenie odpowiedniej ilości białka potrzebnej twojemu organizmowi.

Fot.: Victor Freitas/unsplash.com

Natalia Rozmiarek

Na co dzień psia mama. Hobbystycznie wykonuje manicure hybrydowy, a popularne drogerie kosmetyczne mogą być jej drugim domem.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *