spencer-davis-5smtOL2auRM-unsplash
Fot. Spencer Davis/ Unsplash.com

Zagadnienia ekonomiczne mogą przysporzyć bólu głowy. Można jednak nieco uprościć sobie ich przyswajanie. Poznaj 5 pozycji książkowych, które w przystępnym języku wyjaśnią Ci wszystkie zakamarki ekonomii.

„Antykruchość” – Nassim Nicholas Taleb

Książka porusza tematykę najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Autor, posługując się niezwykle błyskotliwym językiem, uczy jak dziś postrzegać rzeczywistość i podejmować decyzje. Po lekturze z pewnością inaczej spojrzymy na nasze inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, a nawet życie prywatne. 

„Strategia błękitnego oceanu” – W. Chan Kim, R. Mauborgne

Pozycja obowiązkowa dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Na podstawie przykładów 150 posunięć strategicznych, autor pokazuje, jak nie martwić się konkurencją i skupić się na kreowaniu własnej przestrzeni rynkowej. 

„Banki i rynki finansowe. Od zaufania publicznego do kasyna” – Zbyszek Grocholski

W dobie braku zaufania do banków autor wyjaśnia, jak działa obecny system bankowy. Swoją wiedzę czerpie z wieloletniego doświadczenia w branży finansowej. Po tej lekturze bank nie będzie miejscem, którego będziesz unikać jak ognia! 

„Wolny wybór” – Milton Friedman

Klasyk w kategorii książek o ekonomii. Pozycja napisana niezwykle przystępnym językiem, pozwala zrozumieć zależności między polityką a ekonomią. Pokazuje także jaką rolę odgrywa władza w życiu współczesnego człowieka. 

„Ekonomia w jednej lekcji” – Henry Hazlitt

Tytułowa lekcja, zawarta w przesłaniu książki, została omówiona na podstawie kilku przykładów z życia. Pozycja napisana w 1946 r. nic nie straciła na swojej aktualności i nadal niesie za sobą ponadczasowe przesłanie. 

Na co dzień studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z pracą w wydawnictwie wydającym książki dla dzieci. W wolnych chwilach zatapia się w lekturze polskich reportaży lub udaje się na przejażdżki rowerowe.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *