pexels-ivan-samkov-4458554 (Copy)

Twoim postanowieniem noworocznym jest płynne mówienie po angielsku do końca roku, ale w dobie pandemii lekcje wciąż są przekładane? A może do tej pory nauka angielskiego nie była efektywna? Mamy na to sposób!

W czasach pandemii trudno o zajęcia stacjonarne. Te najczęściej są odwoływane lub przekładane, co zaburza sprawne przechodzenie przez poszczególne rozdziały. Budzi to także frustrację, bo jesteś częściej skazany na samodzielną naukę lub płacisz za zajęcia, które są mało efektywne. Wiedz jednak, że skuteczna nauka angielskiego jest możliwa, i to w zaciszu twojego domu. Internet oferuje nie tylko różnorodne sposoby na naukę słówek, czasów czy ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, ale przede wszystkim styczność z różnymi native speakerami. Dzięki nim możesz poznać akcenty i w znacznym stopniu ożywić i urozmaicić swoją naukę.

Znasz to uczucie, kiedy jedni nauczyciele coś ci tłumaczą, a ty zupełnie nie wiesz o czym mówią, podczas  gdy z innymi wszystko jest łatwe i klarowne? Czasem tak się zdarza, że nauczyciel nam nie podpasuje. Jednak dzięki stronom takim, jak Tutlo czy Italki nie musisz spędzać z nimi całego semestru na nieefektywnej nauce – w razie potrzeby możesz zmienić swojego nauczyciela. Co więcej, z nauczycielami online umawiasz się w dogodnym dla siebie momencie i nie musisz tracić czasu na dojazdy.

W internecie znajdziesz także szereg platform do nauki języka obcego: Duolingo, Fiszkoteka czy choćby Tutor, które umożliwią ci efektywną naukę słówek, zwrotów czy czasów. Dzięki nim możesz w prosty sposób wykonać ćwiczenia z gramatyki, czasów czy osłuchać się z językiem, a to wszystko w zaciszu własnego domu, podczas przejazdu autobusem lub stojąc w kolejce do kasy.

Joanna Kowalczyk

Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *