pexels-moose-photos-1036623 (Copy)

Po myciu czujesz swąd w okolicy łokci? Skóra nieustannie się łuszczy w tym rejonie? A może bez względu na to ile razy ją nawilżasz ona wciąż jest sucha? Dowiedz się czym to może być spowodowane.

1. Cukrzyca

Jednym z pierwszych objawów cukrzycy jest przesuszona skóra. Suchość może pojawić się na całym cieple lub na poszczególnych jego częściach jak np. łokciach, kolanach, kostkach, dłoniach czy wargach.

2. Atopowe zapalenie skóry, łuszczyca lub egzema

Jeżeli suchość występuje u ciebie od dłuższego czasu, a nawilżenie nie pomaga warto udać się do dermatologa w celu postawienia właściwej diagnozy. Podjęcie skutecznego leczenia i stosowanie się do zaleceń lekarza może znacznie ograniczyć lub nawet zahamować rozwój wspomnianych schorzeń skóry.

3. Dieta

Ogromny wpływ na stan naszej skóry ma dieta. Ta powinna dostarczać nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zweryfikuj swoje menu i sprawdź czy dostarczać zdrowe tłuszcze czy tłuste ryby. Dzięki nim twoja skóra stanie bardziej elastyczna i nawilżona. Na nawilżenie doskonale wpływa również woda. Sprawdź zatem czy dostarczasz odpowiednią ilość płynów każdego dnia.

4. Kosmetyki, proszek do prania lub płyn do płukania

Niewłaściwa pielęgnacja lub detergenty mogą podrażniać skórę i powodować nadmierne przesuszenie. Dlatego zrezygnuj na jakiś czas z dotychczasowych produktów na rzecz tych delikatnych odpowiedników.

5. Pielęgnacja

W okresie jesienno-zimowym nasza skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia, dlatego staraj się ją natłuszczać kremami, olejkami lub balsamami, zwłaszcza po kąpieli.

Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *