pexels-anna-shvets-5069468 (Copy)

Emolienty stanowią jeden ze składników kosmetyków. Wytwarzane są na bazie olejów, a ich zadaniem jest odpowiednio natłuścić skórę, a także zapobieganie utraty wody. Co więcej, zabezpieczają naskórek przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto szukać na sklepowych półkach balsamów i kremów zawierających emolienty. To właśnie one skutecznie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Tworzą bowiem warstwę ochronną, która zabezpiecza skórę przed działaniem czynników zewnętrznych,  a także utrzymują odpowiednie nawilżenie skóry. Co więcej, łagodzą swąd, pieczenie, zaczerwieniania, nadmierną suchość naskórka czy ograniczają łuszczenie. Właśnie ze względu na ten ostatni czynnik są szczególnie polecane do osobom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry. Warto również wiedzieć, że emolienty zawarte w kosmetykach nie powodują reakcji alergicznej, dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby ze skłonnością do podrażnień.

Jak znaleźć emolienty w kosmetykach? Studiuj składy i sprawdzaj czy mają w INCI w nazwę: oil, lanolin, cetyl, ceteryl alkohol, wax czy paraffinium liquidum.

Od kilku lat związana z branżą digital marketingu. Jej pasją jest moda, zwłaszcza ta podpatrywana z high fashion, ale świetną inspiracją bywa również moda uliczna. Miłośniczka skandynawskiego podejścia do ubierania się i stylu życia. Wierzy, że kobieca solidarność może zmienić świat.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *