Skin Care. Woman Applying Essential Oil With Dropper On Face. Na

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy znasz codzienną rutynę pielęgnacyjną? A może chcesz spróbować trochę innego podejścia do pielęgnacji twarzy? Zobacz skin cycling jako nowoczesny trend w pielęgnacji twarzy i ciesz się szybkimi efektami. Przeczytaj i zobacz na czym opiera się ten pomysł.

Intensywna i przemyślana pielęgnacja skóry zaledwie w cztery dni

Codzienna rutyna pielęgnacyjna skóry to kilka kroków do wykonania rano i wieczorem. Zakłada ona używanie kilku kosmetyków i różne zabiegi pielęgnacyjne wykonane tuż po sobie, w ustalonej kolejności. Oczyszczanie, tonizowanie, nakładanie serum i kremu – tak mniej więcej wygląda krok po kroku codzienna pielęgnacja twarzy. Wieczorem należy dodać do tego wykonanie demakijażu przy użyciu płynów do demakijażu. W takiej rutynie każda czynność do wykonania to dosłownie parę chwil. Czy inne podejście do pielęgnacji, może dać oczekiwane efekty? Skin cycling to nowy trend w pielęgnacji, który zakłada intensywne dbanie o skórę w zaledwie cztery dni. Każdy dzień jest poświęcony innej, jednej czynności. Cały cykl jest zatem dobrze przemyślany i ma proste założenia, których podstawą są skuteczne i aktywne kosmetyki do twarzy. 

Skin cycling dzień po dniu

Co to jest skin cycling? To cztery dni z intensywną pielęgnacją skóry. Jest ona jednak tak ułożona, aby każdy dzień skupiał się na innej czynności. Dzięki temu, na pewno nie pomylisz kolejności stosowania kosmetyków, bo stosujesz właściwie jeden kosmetyk danego dnia. Zaczynamy skin cycling od pierwszego dnia ze złuszczeniem skóry za pomocą różnego rodzaju kwasów, owocowych dla początkujących lub mocniejszych dla doświadczonych osób. Drugi dzień jest poświęcony stosowaniu retinoidów, gdzie kryją się retinol lub retinal. Na sam koniec, czyli aż dwa kolejne dni, są poświęcone nawilżaniu i regeneracji, po to aby cera odpoczęła po dwóch intensywnych dniach. Cały cykl może być powtarzany w kółko dowolną ilość razy, aż do osiągnięcia upragnionych efektów. Sam pomysł pojawił się od Pani dermatolog z Nowego Yorku i zdobył sobie ogromną popularność na Tik Toku i nie tylko. 

Czy taka pielęgnacja ma sens?

Patrząc na to, jak ogromną popularnością cieszy się skin cycling, właściwie nie można mieć wątpliwości na ten temat. Ten cykliczny sposób dbania o cerę będzie dobry dla cery normalnej i mieszanej, z kolei osoby mające cerę wrażliwą i podrażnioną, muszą go stosować z umiarem. Stosowane kwasy i retinoidy to mocne substancje, które stosowane po raz pierwszy mogą dawać zbyt mocny efekt. Przy stosowaniu retinoidów należy także pamiętać o intensywnej ochronie przeciwsłonecznej, bo mogą pojawiać się przebarwienia. Każdy powinien indywidualnie przetestować skin cycling ma swojej cerze i sprawdzić czy ten typ pielęgnacji daje efekt. Poszczególne dni pielęgnacji można trochę modyfikować, w zależności od reakcji skóry. Jeśli skóra będzie podrażniona, to wtedy czas regeneracji może być dłuższy niż się zakłada. Ceramidy, gliceryna lub kwas hialuronowy, zawarte w tego typu kremach, mogą ukoić skórę po intensywnych dwóch dniach.

Zdjęcie: Adobe Stock

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *