200717_09_MASSIMO_1503_DEF_RVB (Copy)

Wydaje się, że garderoba zimowa poszerza nas i dodaje nam kilka nadprogramowych kilogramów. Jeżeli tak jest, całkiem możliwe, że posiadasz kiepski model płaszcza lub kurtki. Dowiedz się zatem jak wybrać idealny do swojego typu sylwetki.

Klepsydra

Sylwetka charakteryzuje się ramionami i biodrami tej samej szerokości, a także dość wąską talią. Co więcej jest to figura, do której dążą wszystkie pozostałe typy sylwetek, a jednocześnie jest dość trudna do ubrania. Jak to możliwe? Łatwo bowiem zaburzyć idealne proporcje klepsydry wybierając nieodpowiedni model, który za bardzo poszerzy sylwetkę na górze, dole lub, co gorsza, nie podkreśli talii. Dlatego w ich przypadku sprawdzą się dobrze dopasowane i taliowane płaszcze z dobrej jakości wełny. Jeżeli posiadasz figurę klepsydry unikaj bufiastych rękawów, zbyt szerokich kołnierzy czy marszczeń przy biodrach, które mogłyby zaburzyć idealne proporcje.

Gruszka

Panie obdarzone figurą gruszki mają szersze, od ramion, biodra oraz dość masywne uda. Najczęściej posiadają przy tym dość mały biust, wąską talię oraz płaski brzuch. Aby zrównoważyć proporcje dość masywnego dołu wybieraj te modele, które poszerzą górną część twojego ciała. Dlatego w ofercie sklepów szukaj kurtek i płaszczy z dużymi kołnierzami, kapturami z futerkiem czy pagonami na ramionach. W tym przypadku dobrze sprawdzą się również modele lekko rozkloszowane z wiązaniem w talii. Ten ostatni niewątpliwie podkreśli walory twojej sylwetki  ukrywając przy tym to czego nie chcesz pokazywać.

Pamiętaj również, aby unikać wszelkich elementów dekoracyjnych, kieszeni z klapami czy zaszewek w dolnej części kurtki czy płaszcza. Te mogą niepotrzebnie dodać ci dodatkowych kilogramów. Niekorzystnie w przypadku gruszek wypadają modele oversizowe, a także te kończące się na wysokości bioder.

Jabłka

Panie o sylwetce jabłka posiadają krągłości zlokalizowane wokół brzucha i bioder. Są natomiast posiadaczkami szczupłych i zgrabnych nóg dlatego to właśnie je powinny z dumą prezentować w swoich stylizacjach. Jeżeli jesteś posiadaczką figury jabłka wybieraj proste, klasyczne modele kurtek i płaszczy o długości do kolan lub ¾, które wysmuklą twoją sylwetkę. Doskonałym wyborem okażą się również fasony ze spiczastym kołnierzem. Unikaj natomiast marszczeń, zbyt obszernych kołnierzy, pagonów i zbyt krótkich fasonów.

Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *