Gruba mata do jogi — dlaczego jest potrzebna podczas ćwiczeń?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Joga znajduje coraz więcej zwolenników. By uprawiać te ćwiczenia, wystarczy kawałek podłoża i dobrej jakości mata do ćwiczeń. Nie jest to zatem rodzaj aktywności, na którą trzeba wydawać dużo środków finansowych. Która mata do jogi sprawdzi się najlepiej? Gruba mata do jogi, czy cienka? Czy są różnice pomiędzy niektórymi modelami?

Gruba mata do jogi — w jakich okolicznościach się przyda?

Ćwiczenia i pozycje jogi różnią się między sobą stopniem trudności. Podstawowe ułożenia i pozycje zazwyczaj nie sprawiają nikomu trudności, ale zaawansowani jogini potrafią kilkanaście minut wytrwać w ekstremalnie trudnym rozmieszczeniu swoich części ciała. Joga wymaga w związku z tym nie tylko ogromnej koncentracji, ale również stabilnego i bezpiecznego podłoża.

Gruba mata do jogi to wybór wielu joginów, którzy swoje rytuały i ćwiczenia prowadzą na różnych podłożach, które nie zawsze są równe i pozbawione wypustek. Dzięki stosowaniu grubszej maty nawet trudne warunki podłoża nie są w stanie wytrącić z równowagi i skupienia osobę podejmującą ćwiczenia jogi.

Gruba mata do jogi — zalety

O tym, dlaczego gruba mata do jogi jest chętnie wybierana przez amatorów ćwiczeń, można mówić wiele. Grubość materiału w macie pozwala czuć jedynie miękkość i stabilność podłoża, na którym stoi jogin. Dodatkowo używanie grubej maty do jogi pozwala odizolować ciało od zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury podłoża. Zastosowanie takiego akcesoria do jogi pozwala między innymi na ćwiczenia w terenie. To niezwykła zaleta grubej maty do ćwiczeń, ponieważ wiele joginów uwielbia medytować i ćwiczyć, pozostając w kontakcie z przyrodą i świeżym powietrzem.

Modele grubej maty do ćwiczeń różnią się między sobą grubością oraz wzorami i kolorami.

Zalety ćwiczeń wykonywanych na grubej macie do jogi

Joga przynosi wiele korzyści dla zdrowia, a wśród nich wymienia się między innymi poprawę koncentracji, równowagi, obniżenie poziomu stresu i rozciągnięcie mięśni. Wiele osób podkreśla również, że joga pozwoliła im pożegnać się z nawracającymi infekcjami i przeziębieniami. Można wyciągnąć wniosek, że joga poprawia działanie układu odpornościowego i wzmacnia układ oddechowy.

Gruba mata do jogi bez wątpienia, pomaga w wykonywaniu ćwiczeń, które systematycznie poprawiają stan zdrowia i wzmacniają organizm. Grubą matę do jogi bez problemu można spakować do plecaka, do samochodu, czy do szafy. Dzięki temu nie zabiera dużo miejsca i pozwala cieszyć się ćwiczeniami jogi w dowolnym zakątku świata.

Podsumowując, gruba mata do jogi to podstawowe wyposażenie każdego jogina, któremu zależy na izolacji od niekorzystnych cech podłoża, bezpieczeństwie, stabilności i wygodzie.

Fot.: Dane Wetton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do pielęgnacji konia – kompleksowa troska o zdrowie i wygląd Twojego wierzchowca
Akcesoria do pielęgnacji konia – kompleksowa troska o zdrowie i wygląd Twojego wierzchowca
Przygotuj się na przyjemne chwile spędzone na pielęgnacji swojego konia i obserwuj, jak jego zdrowie i wygląd rozwijają się dzięki Twojej trosce.
Jak dobrze przewodzić zespołem?
Jak dobrze przewodzić zespołem?
Przed Tobą objęcie stanowiska lidera zespołu? Zastanawiasz się, jak przewodzić pracownikami? Mamy dla Ciebie konkretne wskazówki. Sprawdź je, bo naprawdę Ci pomogą!
Kurs na makijaż permanentny – co warto wiedzieć?
Kurs na makijaż permanentny – co warto wiedzieć?
Makijaż permanentny to popularna usługa kosmetyczna, która może przynieść duże korzyści dla klientów, którzy szukają długotrwałych efektów makijażu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na podjęcie kursu z zakresu makijażu permanentnego, aby nauczyć się tej techniki i oferować ją w swoim salonie kosmetycznym. W tym artykule omówimy, czym jest kurs na makijaż permanentny, jakie umiejętności i wiedzę można zdobyć oraz jakie są korzyści podjęcia takiego szkolenia.