Kobiece rekiny biznesu. 5 inspirujących businesswomen

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety to słaba płeć? Oj, zdecydowanie nie! Panie odważnie wkraczają w świat biznesu, a niektóre z nich już trzymają w nim za stery. Poznaj 5 Polek, które rozdają karty w świecie wielkich interesów.

Kobieta w biznesie – to możliwe!

Przez długi czas niesłusznie uważało się, że sukces w bezlitosnym świecie biznesu zarezerwowany jest wyłącznie dla mężczyzn. Jak się jednak okazuje, tym światem rządzą także kobiety. Sprawdź, czym się zajmują najpopularniejsze z nich!

Irena Eris

To nazwisko znamy wszyscy. Irena Eris to założycielka marki beauty, która na stałe gości w domach Polek. Sama bizneswoman podkreśla, że to rodzice od małego wpajali jej, że musi być niezależna i samowystarczalna. Zdecydowanie wzięła to do siebie, w życiu kierując się wartościami. Ciężka praca, uczciwość, szacunek, a także innowacyjność – tym właśnie charakteryzuje się w działaniu.

Nasza firma powstała z marzeń, pasji i pracy, a rozwija się dzięki wszystkim ludziom, którzy ją tworzą – czytamy na jej stronie oficjalnej. 

Joanna Przetakiewicz

Jak sama mówi, kocha luksus i to się nigdy nie zmieni. Choć swego czasu była związana z Janem Kulczykiem, do wielkich pieniędzy doszła bez jego udziału. W swoim życiu prowadziła z sukcesami wiele firm, wśród których były chociażby prywatne kliniki stomatologiczne, a zasłynęła modową marką La Mania, którą pokochały celebrytki. Ten projekt zdecydowanie przyniósł jej najwięcej rozgłosu i ugruntował jej pozycję bizneswoman. 

Aktualnie Joanna sporo czasu poświęca edukowaniu kobiet na temat tego, że każda z nich może odnieść sukces, w inicjatywie Era Nowych Kobiet.

Aldona Wejchert

Aldona Wejchert swoją działalność biznesową podpiera solidnym wykształceniem. Studiowała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także w London Business School. Za sprawą małżeństwa z nieżyjącym już Janem Wejchertem weszła do świata biznesu i już w nim została. 

Ma na swoim koncie funkcje takie jak wiceprezeska Multikina czy członkini rady nadzorczej telewizji TVN.

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk to polska przedsiębiorczyni, inwestorka i reporterka. Choć jest córką Jana Kulczyka, więc wydawałoby się, że i tak nigdy niczego by jej nie brakowało, kobieta świetnie radzi sobie w biznesie i wciąż poszerza swoje kompetencje. 

Dominika to założycielka i prezeska Kulczyk Foundation, a także przewodnicząca rady nadzorczej Kulczyk Holding oraz Polenergia S.A. Jej działalność skupia się wokół projektów związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Dzięki majątkowi wartemu 7,5 mld zł, plasuje się wysoko na liście najbogatszych osób w Polsce.

Małgorzata Adamkiewicz

Jeżeli o najbogatszych Polakach mowa, to nie można nie wspomnieć w tym miejscu także o Małgorzacie Adamkiewicz. Jest ona doktorem nauk medycznych i lekarzem, a przy tym dyrektorką generalną w Adamed, firmie, którą prowadzi wraz z mężem. 

Poza działalnością biznesową, Adamkiewicz zajmuje się charytatywnym wspieraniem utalentowanej młodzieży. Należy także do zarządu Polskiej Rady Biznesu.

Zdj. główne: LinkedIn Sales Solutions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do treningów cardio w domu?
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do treningów cardio w domu?
Przewodnik po wyborze najbardziej efektywnego sprzętu do ćwiczeń typu cardio, idealnego dla twojej osobistej kondycji fizycznej, domowego miejsca do treningu oraz preferencji.
Jak wybrać odpowiednie rękawiczki medyczne – poradnik dla profesjonalistów
Jak wybrać odpowiednie rękawiczki medyczne – poradnik dla profesjonalistów
Poradnik dotyczący wyboru rękawiczek medycznych dla profesjonalistów zdrowia. Zrozumieć różnice między typami, materiałami i rozmiarami, aby zawsze podejmować świadome decyzje.
Podpowiadamy, jak dopasować spódnicę do figury
Podpowiadamy, jak dopasować spódnicę do figury
Gruszka, klepsydra, jabłko… Znajdź spódnicę idealną do swojej figury!