Te filmy inspirują do wprowadzenia zmian w życiu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami wystarczy jedna książka, jedna rozmowa czy film, aby zmienić wszystko w swoim życiu i zacząć na nowo. Niestety są w życiu takie sytuacje, że musimy zamknąć rozdział i zacząć budować swój świat od początku. Takie historie często są inspiracją dla reżyserów i scenarzystów. Jest to też rodzaj kina, który lubimy oglądać, utożsamiając się z głównym bohaterem i przeżywając jego porażki i sukcesy. Poznaj najbardziej inspirujące do zmian filmy. 

Czujesz, że potrzebujesz przeorganizować swoje życie, wyjechać w długą podróż lub zakończyć toksyczną relację? Filmy zawarte w poniższym zestawieniu mogą pomóc Ci zrobić pierwszy krok. Przedstawione na ekranie historie pokazują, jak bohaterowie dojrzewali do decyzji o zmianie i jakie działania podjęli, aby poprawić jakość swego życia i zawalczyć o szczęście. Droga nie zawsze była łatwa, ale ostatecznie wysiłek przynosił upragniony rezultat. 

6 filmów, które pomogą Ci otworzyć się na zmiany 

Jedz, módl się, kochaj (2010)

“Jedz, módl się, kochaj” to jeden z najbardziej obrazowych filmów, pokazujących odważne decyzje i podążanie za pragnieniami. Jest to opowieść na podstawie książki Elizabeth Gilbert, która opowiada o swoich własnych doświadczeniach. Może dlatego zarówno książka, jak i film są tak autentyczne. W głównej roli możemy podziwiać fenomenalną Julię Roberts, z którą podążamy przez Rzym, Delhi oraz na Bali. To zachwycająca historia, która motywuje, aby ruszyć w podróż w poszukiwaniu siebie, porzucając wszystko, co było do tej pory pewne i znane. 

W pogoni za szczęściem (2006) 

“W pogoni za szczęściem” to kolejna historia napisana przez samo życie. 30-letni Chris Gardner w wyniku niesprzyjających sytuacji zostaje bez domu, zostawia go żona, a jego biznes się wali. Mężczyzna, w którego postać wciela się Will Smith, pomimo trudów próbuje znaleźć szczęście dla siebie i swego syna. Bohater nie poddaje się i walczy o lepsze jutro dla swojego dziecka. Poruszający film, który pokazuje, że wszystko w życiu jest możliwe. 

Skazany na Shawshank (1994)

Wiele osób podaje ten film jako jeden ze swoich ulubionych. Poza niesamowitą historią wyróżnia go postawa głównego bohatera, który w wyniku niesłusznego oskarżenia zostaje skazany na odbycie kary w więzieniu. Dzięki swojej inteligencji oraz umiejętności nawiązywania kontaktów odnajduje się w więziennej rzeczywistości i planuje zemstę. Film pokazuje, że nawet z beznadziejnej sytuacji jest wyjście i można w niej odnaleźć sens.

Praktykant (2015) 

Film z udziałem Roberta De Niro i Anne Hathaway to przyjemnie przedstawiona historia seniora, który szukał sensu życia, będąc już na emeryturze. Nie godząc się z rzeczywistością, postanawia wziąć udział w programie stażowym dla emerytów. Pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę, bo zarówno właścicielka firmy, jak i nietypowy stażysta bardzo się nawzajem potrzebują. Ten film pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby troszczyć się o swoje życie i czuć się potrzebnym i docenianym.

Puzzle (2018)

Ciekawy film, który pokazuje, że pozory mogą mylić. Na początku historii poznajemy sympatyczną i niewyróżniającą się niczym gospodynię domową Agnes. Wypełnia obowiązki domowe, gotuje, sprząta i opiekuje się domem. Okazuje się, że bohaterka grana przez Kelly Macdonald ma dość roli żony i szuka sposobu na oderwanie się od codzienności. W tajemnicy przed rodziną bierze udział w konkursie układanek. Puzzle są jej wielką pasją. Na największy pojedynek musi udać się do Nowego Jorku, dzięki czemu odczuwa ogromną wolność. 

Poradnik pozytywnego myślenia (2012) 

Film, który zyskał szerokie uznanie Amerykańskiej Akademii Filmowej. To historia dwójki ludzi na życiowych zakrętach, którzy mimo niesprzyjających okoliczności razem odnajdują sens życia. Na ekranie możemy zobaczyć rewelacyjny duet Jennifer Lawrence oraz Bradley Coopera. Każde z nich jest poniekąd skreślone przez społeczeństwo, jednak wspólny cel sprawia, że ich życie zaczyna się zmieniać. Film porusza wątek miłości, która nie zawsze jawi się w pięknych barwach. Bohaterowie najpierw muszą zaakceptować swoje mroczne strony, aby móc budować nową relację.

Zdj. główne: Thomas William/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • e-movie 18.09.2022

    Świetne propozycje. Bardzo zaintetesował mnie poradnik pozytywnego myślenia! 🙂

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Toksyczny związek – po czym go rozpoznać?
Toksyczny związek – po czym go rozpoznać?
Toksyczny związek jest bardzo niebezpieczny. Manipulant obniża poczucie wartości partnera i kontroluje każdy jego ruch. Dlatego warto wiedzieć, kiedy relacja jest niezdrowa i niebezpieczna, by móc ją jak najszybciej zakończyć.
Mankamenty sylwetki: jak zamaskować szerokie ramiona?
Mankamenty sylwetki: jak zamaskować szerokie ramiona?
Masz szerokie ramiona i chcesz je zamaskować? Podpowiadamy, jakie triki modowe Ci w tym pomogą!
Jak skutecznie pozbyć się cieni i worków pod oczami?
Jak skutecznie pozbyć się cieni i worków pod oczami?
Masz ciągły problem z opuchniętymi oczami? Każdego dnia borykasz się z problemem cieni i worków pod oczami, które nie są zbyt atrakcyjne? Sprawdź, co należy robić, aby je zwalczać.