Co daje stosowanie naturalnych kosmetyków?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Naturalna pielęgnacja pozwala poradzić sobie z problemami skórnymi, a także poprawić kondycję cery. Ekologiczne surowce są bardziej wartościowe dla naszej skóry, a dzięki nim działanie kosmetyku staje się bardziej skoncentrowane. Sprawdź, jakie jeszcze są plusy używania naturalnych produktów.

Bezpieczny skład kosmetyków 

Kosmetyki naturalne wyróżniają się zwykle prostym składem, w którym próżno szukać chemii, konserwantów i sztucznych barwników. Produkty na bazie roślinnych ekstraktów zazwyczaj pozbawione są parabenów, SLS-ów, glikoli czy olejów mineralnych, które najczęściej uczulają osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Ponadto kosmetyki i artykuły do higieny osobistej pochodzenia naturalnego charakteryzują się łagodniejszymi formułami niż ich standardowe odpowiedniki. Dzięki temu naturalne produkty zwykle nie wysuszają ani nie podrażniają skóry.

Kosmetyki naturalne sprawdzą się w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Są polecane ze względu na to, że zapewniają skórze głębokie nawilżenie i ukojenie. Starannie dobrane ekstrakty roślinne chronią również skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i mają działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki wyeliminowaniu syntetycznych składników mogą być także przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciąży. Szeroki wybór produktów do pielęgnacji, wzbogaconych o minerały z Morza Martwego, znajdziesz na whiteflower.com.pl

Naturalne ekstrakty pielęgnują skórę, wspierają zachodzenie naturalnych procesów i rzadko uczulają. Można je również stosować na różne przypadłości, przykładowo maść konopną na atopowe zapalenie skóry czy sól z morza martwego na łuszczyce. Sól karnalitowa z Morza Martwego sprawdzi się również do walki z problemami cery, takimi jak wypryski czy trądzik. Dominującymi składnikami tego typu soli są magnez, wapń i potas.

Kosmetyki pochodzenia naturalnego sprawdzą się również przy zabiegach rehabilitujących i relaksujących. Przy dłuższej kąpieli lub okładach błotnych całego ciała warto sięgnąć po mydło z morza martwego. Jego dobroczynne działanie pielęgnujące i terapeutyczne jest znane już od czasów starożytnych. Mydło błotno-solne z minerałami głęboko oczyszcza, a także zapewnia po kąpieli uczucie ukojenia. 

Pakowanie w duchu zero waste 

Ponadto wiele kosmetyków pochodzenia naturalnego, takich jak oleje czy hydrolaty, charakteryzuje uniwersalność zastosowań, co może odpowiadać osobom wspierającym rozwiązania ekologiczne i ruch zero waste. Wiele firm produkujących kosmetyki organiczne decyduje się na wprowadzenie ekologicznych opakowań, aby ograniczyć ilość generowanych odpadów i zmniejszyć ślad węglowy. Warto kupować produkty w wielorazowych bądź biodegradowalnych opakowaniach, rezygnując tym samym ze szkodliwych dla środowiska tworzyw sztucznych. 

Wspieranie praw zwierząt 

Kosmetyki naturalne i organiczne często nie zawierają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach. Dobrze jest włączać do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty, które wspierają fundacje walczące o poprawę losu zwierząt i środowiska. Warto również podkreślić, że wielu polskich producentów kosmetyków naturalnych korzysta z  surowców pozyskiwanych od lokalnych producentów.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Joga twarzy – czym jest i jak ją wykonywać?
Joga twarzy – czym jest i jak ją wykonywać?
Chcesz mieć piękną, promienną i wiecznie młodą cerę? Sprawdź, jak odpowiednio wykonać jogę twarzy!
Jak zorganizować wczasy z przyjaciółmi?
Jak zorganizować wczasy z przyjaciółmi?
Planujesz wspólne wakacje ze swoimi przyjaciółmi? Oto kilka naszych wskazówek na organizację takie wypadu – zarówno dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i dla tych, szukających spokoju i relaksu!
Nieprofesjonalny wygląd w pracy. Tych błędów nie popełniaj!
Nieprofesjonalny wygląd w pracy. Tych błędów nie popełniaj!
Chcesz profesjonalnie wyglądać w pracy? Zobacz, jakich błędów nie popełniać!