Co daje stosowanie naturalnych kosmetyków?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Naturalna pielęgnacja pozwala poradzić sobie z problemami skórnymi, a także poprawić kondycję cery. Ekologiczne surowce są bardziej wartościowe dla naszej skóry, a dzięki nim działanie kosmetyku staje się bardziej skoncentrowane. Sprawdź, jakie jeszcze są plusy używania naturalnych produktów.

Bezpieczny skład kosmetyków 

Kosmetyki naturalne wyróżniają się zwykle prostym składem, w którym próżno szukać chemii, konserwantów i sztucznych barwników. Produkty na bazie roślinnych ekstraktów zazwyczaj pozbawione są parabenów, SLS-ów, glikoli czy olejów mineralnych, które najczęściej uczulają osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Ponadto kosmetyki i artykuły do higieny osobistej pochodzenia naturalnego charakteryzują się łagodniejszymi formułami niż ich standardowe odpowiedniki. Dzięki temu naturalne produkty zwykle nie wysuszają ani nie podrażniają skóry.

Kosmetyki naturalne sprawdzą się w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Są polecane ze względu na to, że zapewniają skórze głębokie nawilżenie i ukojenie. Starannie dobrane ekstrakty roślinne chronią również skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i mają działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki wyeliminowaniu syntetycznych składników mogą być także przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciąży. Szeroki wybór produktów do pielęgnacji, wzbogaconych o minerały z Morza Martwego, znajdziesz na whiteflower.com.pl

Naturalne ekstrakty pielęgnują skórę, wspierają zachodzenie naturalnych procesów i rzadko uczulają. Można je również stosować na różne przypadłości, przykładowo maść konopną na atopowe zapalenie skóry czy sól z morza martwego na łuszczyce. Sól karnalitowa z Morza Martwego sprawdzi się również do walki z problemami cery, takimi jak wypryski czy trądzik. Dominującymi składnikami tego typu soli są magnez, wapń i potas.

Kosmetyki pochodzenia naturalnego sprawdzą się również przy zabiegach rehabilitujących i relaksujących. Przy dłuższej kąpieli lub okładach błotnych całego ciała warto sięgnąć po mydło z morza martwego. Jego dobroczynne działanie pielęgnujące i terapeutyczne jest znane już od czasów starożytnych. Mydło błotno-solne z minerałami głęboko oczyszcza, a także zapewnia po kąpieli uczucie ukojenia. 

Pakowanie w duchu zero waste 

Ponadto wiele kosmetyków pochodzenia naturalnego, takich jak oleje czy hydrolaty, charakteryzuje uniwersalność zastosowań, co może odpowiadać osobom wspierającym rozwiązania ekologiczne i ruch zero waste. Wiele firm produkujących kosmetyki organiczne decyduje się na wprowadzenie ekologicznych opakowań, aby ograniczyć ilość generowanych odpadów i zmniejszyć ślad węglowy. Warto kupować produkty w wielorazowych bądź biodegradowalnych opakowaniach, rezygnując tym samym ze szkodliwych dla środowiska tworzyw sztucznych. 

Wspieranie praw zwierząt 

Kosmetyki naturalne i organiczne często nie zawierają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach. Dobrze jest włączać do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty, które wspierają fundacje walczące o poprawę losu zwierząt i środowiska. Warto również podkreślić, że wielu polskich producentów kosmetyków naturalnych korzysta z  surowców pozyskiwanych od lokalnych producentów.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elegancka biżuteria, którą latem założysz też do biura
Elegancka biżuteria, którą latem założysz też do biura
W tym wpisie pokażemy, jak wybrać idealne akcesoria, które uzupełnią zarówno casualowe, jak i formalne outfity.
Jak odżywiać się przy sportowym trybie życia?
Jak odżywiać się przy sportowym trybie życia?
Prowadzisz aktywny tryb życia? Zobacz, jakie menu będzie dla ciebie najlepsze.
Biustonosze damskie, po które sięgają Polki
Biustonosze damskie, po które sięgają Polki
Damskie staniki zachwycają bogatą ofertą rynkową. To dlatego, że oprócz funkcji praktycznej, coraz mocniej liczy się także dekoracyjna rola bielizny. Panie chętniej ją odkrywają pod mocno wykrojonym lub przeźroczystym ubraniem.