Cztery książki które pomogą ci poprawić twoje relacje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak samoświadomości i autorefleksji, a nawet nadmierna empatia mogą prowadzić do wikłania się w trudne relacje. Dzięki poniższym książkom zrozumiesz mechanizmy psychologiczne, które nami rządzą, zajrzysz w głąb siebie, a finalnie uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem!

1.„Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi”, Euny Hong. Cały świat z uwagą i nieskrywaną ciekawością podgląda koreańskie tajniki urody, tymczasem nie tylko w sferze beauty można się czegoś od nich nauczyć. W dzisiejszym rozpędzonym świecie, w którym nowe technologie zaburzają realność stosunków międzyludzkich, istnieje sposób na poznanie myśli drugiego człowieka i porozumienie dusz. To filozofia nunchi – umiejętność, która pomaga w życiu osobistym i zawodowym. 

2. „Magia szacunku do siebie”, Osho. Autor wyjaśnia, jak wiele codziennych doświadczeń kształtowanych jest przez społeczne i religijne uwarunkowania. Przez to odciągani jesteśmy od wyjątkowej natury, z jaką przyszliśmy na świat. Nasze unikalne ja zostaje zmienione w fałszywe ja, czyli ego, które zyskuje kontrolę nad naszymi doświadczeniami, kreatywnością i wyobrażaniami.

3.”Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat”, John Kabat Zinn. Autor wyjaśnia, jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje, jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych, a w dalszej perspektywie – również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami – a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych. Premiera: 27.01.2021.

4. „Jak nie dać sobą manipulować”, Christel Petitcollin. Okazujesz życzliwość ludziom i nie stronisz od udzielania innym pomocy? Manipulatorzy żerują właśnie na takich osobach jak ty. Twoja uczuciowość jest postrzegana przez nich jako słabość. Uważaj! Jesteś na ich celowniku i możesz spotkać się ze zjawiskiem manipulacji. Sprawdź w poradniku „Jak nie dać się zmanipulować”, czy nie ulegasz osobom, które po prostu cię wykorzystują!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lifting i laminacja rzęs – sposób na podniesienie i podkręcenie rzęs
Lifting i laminacja rzęs – sposób na podniesienie i podkręcenie rzęs
Lifting i laminacja rzęs to niezawodny sposób, aby Twoje spojrzenie nabrało niesamowitej głębi.
Stenoza kanału kręgowego i związane z nią problemy
Stenoza kanału kręgowego i związane z nią problemy
Stenoza kanału kręgowego to poważne schorzenie kręgosłupa, które może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Definicja i przyczyny stenozy kanału kręgowego […]
Jak wybrać idealne kolczyki, pasujące do naszej urody i stylu?
Jak wybrać idealne kolczyki, pasujące do naszej urody i stylu?
Odkryj sekrety doboru idealnych kolczyków, które podkreślą twoją urodę i styl. Dowiedz się jakie wybrać biorąc pod uwagę kształt twarzy, karnację czy okazję.