Cztery książki które pomogą ci poprawić twoje relacje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak samoświadomości i autorefleksji, a nawet nadmierna empatia mogą prowadzić do wikłania się w trudne relacje. Dzięki poniższym książkom zrozumiesz mechanizmy psychologiczne, które nami rządzą, zajrzysz w głąb siebie, a finalnie uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem!

1.„Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi”, Euny Hong. Cały świat z uwagą i nieskrywaną ciekawością podgląda koreańskie tajniki urody, tymczasem nie tylko w sferze beauty można się czegoś od nich nauczyć. W dzisiejszym rozpędzonym świecie, w którym nowe technologie zaburzają realność stosunków międzyludzkich, istnieje sposób na poznanie myśli drugiego człowieka i porozumienie dusz. To filozofia nunchi – umiejętność, która pomaga w życiu osobistym i zawodowym. 

2. „Magia szacunku do siebie”, Osho. Autor wyjaśnia, jak wiele codziennych doświadczeń kształtowanych jest przez społeczne i religijne uwarunkowania. Przez to odciągani jesteśmy od wyjątkowej natury, z jaką przyszliśmy na świat. Nasze unikalne ja zostaje zmienione w fałszywe ja, czyli ego, które zyskuje kontrolę nad naszymi doświadczeniami, kreatywnością i wyobrażaniami.

3.”Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat”, John Kabat Zinn. Autor wyjaśnia, jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje, jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych, a w dalszej perspektywie – również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami – a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych. Premiera: 27.01.2021.

4. „Jak nie dać sobą manipulować”, Christel Petitcollin. Okazujesz życzliwość ludziom i nie stronisz od udzielania innym pomocy? Manipulatorzy żerują właśnie na takich osobach jak ty. Twoja uczuciowość jest postrzegana przez nich jako słabość. Uważaj! Jesteś na ich celowniku i możesz spotkać się ze zjawiskiem manipulacji. Sprawdź w poradniku „Jak nie dać się zmanipulować”, czy nie ulegasz osobom, które po prostu cię wykorzystują!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Planujesz zmianę branży? Zobacz, o czym warto pamiętać
Planujesz zmianę branży? Zobacz, o czym warto pamiętać
Chcesz zmienić pracę, przebranżowić się, ale obawiasz się podjęcia drastycznych kroków? Skorzystaj z naszych wskazówek. Dzięki nim dobrze się do tego przygotujesz!
Jak myć włosy? Sprawdź, czy robisz to poprawnie
Jak myć włosy? Sprawdź, czy robisz to poprawnie
Kondycja włosów zależy od wielu czynników, także od sposobu ich mycia. Sprawdź, czy prawidłowo wykonujesz tę z pozoru prostą czynność.
9 porad, jak zaprzyjaźnić się z dzieckiem partnera
9 porad, jak zaprzyjaźnić się z dzieckiem partnera
Szukasz sposobu na nawiązanie dobrej relacji z dziećmi swojego partnera? W tym artykule zebraliśmy 9 porad, dzięki którym się z nimi zaprzyjaźnisz.