Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Codzienne ubieranie się do pracy – zwłaszcza gdy jest się nowym pracownikiem – dla wielu osób może być kłopotliwe. Jak się ubrać, aby wyglądać stylowo, czuć się komfortowo, ale jednocześnie modnie? W takich branżach można pozwolić sobie na trendowe rozwiązania, a gdzie będzie lepiej przystopować? W dzisiejszym artykule nie tylko odpowiadamy na te pytania, ale też podajemy kilka przykładów na stylizacje do pracy na te dni, gdy nie wiesz co na siebie założyć.
Nowoczesna architektka wnętrz – jaki ma styl ubierania się? Czy musi chodzić tylko w garsonkach i damskich garniturach? Które branże są zobowiązane do noszenia dress code’u, a które od niego zupełnie wolne? Wszystko tutaj zależy od tego, jak podchodzisz do mody i do swojej pracy. W niektórych firmach oraz branżach nie istnieje dress code, ale pracownicy i tak ubierają się w specyficzny sposób. Zależy Ci na pracy w danej firmie? Jeżeli nie wiesz, jak się ubrać pierwszego dnia, koniecznie postaw na klasykę i zaobserwuj stroje innych osób, które są tutaj dłużej. W jednym biurze rachunkowym kobiety mogą nosić jeansy i zwykłe T-shirty, a w innym – jedynie garsonki. Specyfika branży to nie wszystko, dochodzi do tego jeszcze specyfika samej firmy oraz często stosunku szefa do dress code’u i mody ogółem. Nawet jeżeli nie ma oficjalnie spisanych zasad dotyczących sposobu ubierania się do pracy.
Praktyka pokazuje, że istnieją branże, w których możesz pozwolić sobie na więcej kreatywności, jeżeli chodzi o stylizacje do pracy. Najczęściej będą to po prostu branże kreatywne jak np. grafika komputerowa, dział modowy czy aranżacja wnętrz. Nie jest to jednak koniec – często nawet sprzedawczynie w małych butikach mają na sobie ciekawe stylizacje. Coś takiego nie jest możliwe w przypadku tych miejsc, w których pracownicy są zobowiązani do noszenia określonych ubrań, np. koszulek z logo firmy czy wyłącznie czarnych ubrań. Będzie tak np. w przypadku kelnerek w restauracjach i pubach, ale również w wielu sieciówkach (mimo, że to branża modowa). Jak widać, nie ma reguły. Brak dress codu teoretycznie oznacza wolność od zakazów noszenia trendowych rzeczy – tak jest w przypadku IT.
Jeżeli nie wiesz, jak się ubrać do pracy, możesz postawić na smart casual, który jest stylem pomiędzy ścisłą elegancją a strojem zupełnie codziennym. W tym stylu zapożyczamy ubrania z tych dwóch i łączymy je ze sobą. Przykładem takiej stylizacji będzie trencz w beżowym kolorze połączony z sukienką o kroju szmizjerki w długości midi, mokasynami na obcasie i apaszką w motylki. Ten strój nie jest zupełnie codzienny, ale też nie można go nazwać ściśle eleganckim. Podobnie będzie w przypadku zestawienia złożonego z prostych, białych spodni materiałowych, szarego golfu oraz klasycznej marynarki w kratkę. Chcesz czegoś prostego? Zainwestuj w dobrej jakości garnitur damski w ulubionym kolorze oraz biały T-shirt. Taka stylizacja jest banalnie prosta, ale jednocześnie należy do trendów.
Fot.: materiał Klienta