Jak używać prostownicy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Z pewnością każda kobieta miała w swoim życiu choć raz do czynienia z prostownicą do włosów. Stylizacja fryzury za pomocą ciepła to żadna nowość, ale wysokie temperatury niestety niszczą włosy i mocno je osłabiają. Zarówno prostownicy, jak i lokówki czy suszarki należy używać ostrożnie i z głową. Podpowiadamy, jak korzystać ze stylizacji włosów na gorąco bez ich uszkadzania.   

Chroń włosy przed wysoką temperaturą    

Nowoczesne prostownice do włosów są w stanie osiągnąć temperaturę nawet do 200 stopni Celsjusza. Dla włosów codzienny kontakt z tak gorącym urządzeniem jest bardzo wyniszczający i sprawia, że struktura włosa bardzo się osłabia. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, które zabezpieczają włosy przed kontaktem z rozgrzaną prostownicą. Kosmetyki na bazie silikonu oblepiają kay pojedynczy włos i tworzą ochronną barierę, dzięki której włókna i połączenia keratynowe w jego wnętrzu są chronione przed wysoką i potencjalnie niebezpieczną temperaturą. Jeśli często korzystasz z prostownicy, koniecznie musisz zaopatrzyć się w taki preparat.   

Nie przeciągaj prostownicy zbyt długo   

Sama temperatura nie musi być wcale tym, co w prostowaniu włosów jest dla nich najgorsze. Szybkie, ale dokładne przeciągnięcia mogą być tak samo skuteczne, jak długotrwałe i powolne przesuwanie rozgrzanymi blaszkami po pasmach. Długi kontakt z gorącą powierzchnią jest jednak dla włosów bardzo szkodliwy, dlatego podczas prostowania włosów wybieraj niewielkie, cienkie sekcje włosów, które będziesz w stanie wyprostować jednym, nie za długim przeciągnięciem prostownicy. Nie powtarzaj też przeciągnięcia kilkakrotnie na tym samym paśmie, jeden do dwóch razy powinny wystarczyć, a każde kolejne przesunięcie prostownicy po włosach może się skończyć uszkodzeniem ich struktury.    

Dbaj o włosy prostowane   

Włosy, które mają częsty kontakt z wysoką temperaturą są dużo bardziej podatne na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia pielęgnacja to klucz do utrzymania fryzury w dobrej kondycji. Stosuj odżywki i maski proteinowe, humektantowe oraz emolientowe, dbaj o zachowanie równowagi PEH oraz nie zapominaj o zabezpieczaniu końcówek i długości włosów za pomocą silikonowego serum bądź olejku. Raz w tygodniu wykonuj porządne olejowanie z podkładem nawilżającym lub odżywczym, aby włosy mogły się zregenerować i odzyskać blask.   

Zabiegi prostujące na włosy   

Możesz także zrezygnować z prostownicy i wykonać profesjonalny zabieg, który wygładzi i wyprostuje włosy na długi czas, a Ty będziesz mogła dać im odpocząć od stylizacji ciepłem. Keratynowe prostowanie włosów lub nanoplastia to coraz bardziej popularne zabiegi dla osób, które marzą o długich, prostych i zdrowo wyglądających włosach, bez konieczności traktowania ich prostownicą każdego dnia. Oba zabiegi polegają na tymczasowej zmianie struktury włosa, dzięki czemu łączenia keratynowe formują się w taki sposób, by uzyskać prosty włos. Można powiedzieć, że jest to odwrotność popularnej w latach 80 “trwałej”. Profesjonalne kosmetyki do tych zabiegów oraz produkty do pielęgnacji włosów po nich, możesz znaleźć na stronie https://amazonflowers.pl/. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji efekt wyprostowania włosów może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy!   

Zdjęcie główne: pexels.com/Nataliya Vaitkevich

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Bądź pewny siebie na plaży! Odkryj, jak nosić kostiumy kąpielowe, podkreślając swoje atuty i ciesząc się letnimi przygodami z uśmiechem na twarzy.
Powrót do pracy po macierzyńskim – jak się przygotować?
Powrót do pracy po macierzyńskim – jak się przygotować?
Przedstawiamy porady dla mam, które wracają do pracy po urlopie rodzicielskim. To niełatwe zadanie, więc postaramy się w tym pomóc.
Elementy garderoby, które powinnaś mieć w swojej szafie
Elementy garderoby, które powinnaś mieć w swojej szafie
Zdobądź pewność siebie i stylizacyjną wszechstronność. Odkryj niezastąpione elementy garderoby, które podkreślą Twój wyjątkowy styl.