Jak skutecznie pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma osoby, która nie chciałaby każdego dnia czuć się świeża oraz wypoczęta. Jednak zamiast promieniejącej świeżością twarzy niektórzy mają cienie i worki pod oczami. Jak sobie z nimi poradzić?

Cienie i worki pod oczami

Cienie pod oczami to sine i ciemne przebarwienia, które swoją barwą wyraźnie uwypuklają worki pod oczami. Z kolei worki to dobrze widoczna opuchlizna pojawiająca się w okolicach oczu. Zwykle jest to luźna, zwiotczała skóra, która przypomina worek, co w oczywisty sposób stało się powodem do powstania takiej nazwy. Choć wiele kobiet próbuje przykryć zarówno cienie, jak i worki pod oczami za pomocą makijażu, nie zawsze przynosi to zamierzony efekt.

Przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami

Zarówno cienie, jak i worki pod oczami jesteśmy w stanie skutecznie zlikwidować dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy, co jest przyczyną ich powstawania. Jest to problem, który dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn, często bez wyraźnej przyczyny i niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzi każda z osób. Choć worki pod oczami pojawić się mogą również u dzieci, częstą przyczyną jest proces starzenia się skóry, a zatem i osłabienie mięśnia okrężnego oka. W takim przypadku problem stanowić może zmniejszona ilość elastyny oraz kolagenu. Cienie pod oczami często są związane z nierówną pigmentacją cienkiej skóry, co uwydatnia naczynia krwionośne. Warto przy tym pamiętać, że przyczyny powstawania zarówno cieni, jak i worków pod oczami można dopatrywać się w codziennym trybie życia. Nieprzespane noce, intensywna praca, ciągłe zmęczenie i brak odpowiedniej ilości odpoczynku to częste przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami. Niemały jest również związek pomiędzy ciągłym stresem, paleniem papierosów i nadmiernych piciem alkoholu a problemem z wyglądem naszej twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu.

Jak skutecznie zlikwidować worki pod oczami?

Choć przyczyny worków pod oczami mogą tkwić w sprawach genetycznych, warto przyjrzeć się zdrowiu oraz trybowi życia, jaki nam towarzyszy. W takim przypadku należy skupić się na tym, co może być źródłem problemu. Na co więc warto zwrócić uwagę? Eksperci wskazują kilka kwestii, w których powinniśmy dokonać oceny, jak dbamy o swoje zdrowie:

  • odpoczynek i unikanie stresu – podstawą walki z workami pod oczami jest unikanie nadmiernego stresu i zadbanie o to, aby dostosować tempo życia do swoich możliwości;
  • długość i jakość snu – ważne jest wysypianie się w nocy. Istotne jest, aby sen był dość długi i nie wiązał się z częstym wybudzaniem;
  • używki – papierosy i alkohol zdecydowanie sprzyjają pojawianiu się worków pod oczami. Choć palenie powinno się rzucić całkowicie, w przypadku alkoholu wystarczy unikać wypijania większych ilości;
  • odpowiednia dieta – niezwykle istotne jest, aby pić więcej wody, a także zdrowo się odżywiać. Dietetycy sugerują, aby ograniczyć sól, cukier oraz przetworzoną żywność;
  • kosmetyki – nie wolno zbyt długo używać tych samych kosmetyków. Warto wyrzucić przeterminowane produkty, aby nie przenosić bakterii np. z tuszu do rzęs na oczy;
  • pielęgnacja – zmywanie makijażu powinno być wykonywane niezwykle delikatnie i z wielką uwagą. Ważne jest, aby nie przenosić przy tym kosmetyków do oczu, by nie zostały podrażnione.

Sposoby na cienie i worki pod oczami

Nieraz może się zdarzyć, że zastosowanie się do powyższych metod tylko częściowo zaradzi problemowi cieni i worków pod oczami. W tym przypadku warto sięgnąć po różnorodne kremy na zwalczanie tego uciążliwego problemu. W przypadku kremów warto spróbować m.in. takich produktów, które hamują gromadzenie wody pod oczami. Tu znakomitym rozwiązaniem jest krem z dodatkiem kofeiny (maseczka z białka jajka kurzego i kawy znakomicie sprawdzi się jako domowa metoda). Warto również sięgnąć po krem z wyciągiem z pietruszki, który znakomicie sprawdzi się nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie kremu, koniecznie powinniśmy wybrać krem w konsystencji żelu, który będziemy wmasowywać w okolice oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać właściwą biżuterię , która będzie odpowiadać naszemu stylowi?
Jak wybrać właściwą biżuterię , która będzie odpowiadać naszemu stylowi?
Poznaj sekrety dobrania biżuterii, która podkreśli Twój indywidualny styl. Zasady doboru, rodzaje biżuterii, wskazówki i przykłady – to wszystko znajdziesz w naszym artykule.
Jak pasję przekuć w biznes?
Jak pasję przekuć w biznes?
Masz swoją pasję? Uwielbiasz coś robić? Sprawdź, czy możesz się z tego utrzymywać. Podpowiadamy, jak z pasji uczynić swój biznes i mieć na tym zarobek. Przekonaj się!
Jak rozliczać podatki w Niemczech?
Jak rozliczać podatki w Niemczech?
Osoby, które dopiero rozpoczynają pracę w Niemczech, często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozliczyć podatki, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dbałość o wszelkie postanowienia to obowiązek każdej osoby, która wykonuje zlecenia za naszą zachodnią granicą. Należy więc zatroszczyć się o właściwe wypełnienie wszystkich dokumentów i przekazanie rzetelnych informacji do odpowiednich instytucji.