Jak skutecznie pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma osoby, która nie chciałaby każdego dnia czuć się świeża oraz wypoczęta. Jednak zamiast promieniejącej świeżością twarzy niektórzy mają cienie i worki pod oczami. Jak sobie z nimi poradzić?

Cienie i worki pod oczami

Cienie pod oczami to sine i ciemne przebarwienia, które swoją barwą wyraźnie uwypuklają worki pod oczami. Z kolei worki to dobrze widoczna opuchlizna pojawiająca się w okolicach oczu. Zwykle jest to luźna, zwiotczała skóra, która przypomina worek, co w oczywisty sposób stało się powodem do powstania takiej nazwy. Choć wiele kobiet próbuje przykryć zarówno cienie, jak i worki pod oczami za pomocą makijażu, nie zawsze przynosi to zamierzony efekt.

Przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami

Zarówno cienie, jak i worki pod oczami jesteśmy w stanie skutecznie zlikwidować dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy, co jest przyczyną ich powstawania. Jest to problem, który dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn, często bez wyraźnej przyczyny i niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzi każda z osób. Choć worki pod oczami pojawić się mogą również u dzieci, częstą przyczyną jest proces starzenia się skóry, a zatem i osłabienie mięśnia okrężnego oka. W takim przypadku problem stanowić może zmniejszona ilość elastyny oraz kolagenu. Cienie pod oczami często są związane z nierówną pigmentacją cienkiej skóry, co uwydatnia naczynia krwionośne. Warto przy tym pamiętać, że przyczyny powstawania zarówno cieni, jak i worków pod oczami można dopatrywać się w codziennym trybie życia. Nieprzespane noce, intensywna praca, ciągłe zmęczenie i brak odpowiedniej ilości odpoczynku to częste przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami. Niemały jest również związek pomiędzy ciągłym stresem, paleniem papierosów i nadmiernych piciem alkoholu a problemem z wyglądem naszej twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu.

Jak skutecznie zlikwidować worki pod oczami?

Choć przyczyny worków pod oczami mogą tkwić w sprawach genetycznych, warto przyjrzeć się zdrowiu oraz trybowi życia, jaki nam towarzyszy. W takim przypadku należy skupić się na tym, co może być źródłem problemu. Na co więc warto zwrócić uwagę? Eksperci wskazują kilka kwestii, w których powinniśmy dokonać oceny, jak dbamy o swoje zdrowie:

  • odpoczynek i unikanie stresu – podstawą walki z workami pod oczami jest unikanie nadmiernego stresu i zadbanie o to, aby dostosować tempo życia do swoich możliwości;
  • długość i jakość snu – ważne jest wysypianie się w nocy. Istotne jest, aby sen był dość długi i nie wiązał się z częstym wybudzaniem;
  • używki – papierosy i alkohol zdecydowanie sprzyjają pojawianiu się worków pod oczami. Choć palenie powinno się rzucić całkowicie, w przypadku alkoholu wystarczy unikać wypijania większych ilości;
  • odpowiednia dieta – niezwykle istotne jest, aby pić więcej wody, a także zdrowo się odżywiać. Dietetycy sugerują, aby ograniczyć sól, cukier oraz przetworzoną żywność;
  • kosmetyki – nie wolno zbyt długo używać tych samych kosmetyków. Warto wyrzucić przeterminowane produkty, aby nie przenosić bakterii np. z tuszu do rzęs na oczy;
  • pielęgnacja – zmywanie makijażu powinno być wykonywane niezwykle delikatnie i z wielką uwagą. Ważne jest, aby nie przenosić przy tym kosmetyków do oczu, by nie zostały podrażnione.

Sposoby na cienie i worki pod oczami

Nieraz może się zdarzyć, że zastosowanie się do powyższych metod tylko częściowo zaradzi problemowi cieni i worków pod oczami. W tym przypadku warto sięgnąć po różnorodne kremy na zwalczanie tego uciążliwego problemu. W przypadku kremów warto spróbować m.in. takich produktów, które hamują gromadzenie wody pod oczami. Tu znakomitym rozwiązaniem jest krem z dodatkiem kofeiny (maseczka z białka jajka kurzego i kawy znakomicie sprawdzi się jako domowa metoda). Warto również sięgnąć po krem z wyciągiem z pietruszki, który znakomicie sprawdzi się nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie kremu, koniecznie powinniśmy wybrać krem w konsystencji żelu, który będziemy wmasowywać w okolice oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trendy w modzie – sukienki maxi w kwiatowe wzory
Trendy w modzie – sukienki maxi w kwiatowe wzory
Sukienki maxi w kwiatowe wzory to jeden z najbardziej popularnych trendów w modzie. Piękne, długie sukienki o kwiecistych wzorach podkreślają kobiece piękno i dodają stylizacji romantycznego i wakacyjnego charakteru. Sukienki maxi są bardzo uniwersalne i mogą być noszone na różnego rodzaju okazje, od casualowych spotkań ze znajomymi po eleganckie przyjęcia.
Jak wybrać doskonały zapach inspirowany oryginalnymi perfumami?
Jak wybrać doskonały zapach inspirowany oryginalnymi perfumami?
Odkryj tajniki wyboru idealnego zapachu inspirowanego luksusowymi perfumami. Poznaj jak różnią się od oryginałów i jakie są ich zalety.
Rozumienie ultrasonografii brzusznej: Jak przygotować się do badania i co można z niego dowiedzieć
Rozumienie ultrasonografii brzusznej: Jak przygotować się do badania i co można z niego dowiedzieć
Poznaj szczegółowo proces ultrasonografii brzusznej, dowiedz się, jak się do niego odpowiednio przygotować oraz jakie informacje o swoim zdrowiu możesz z niego uzyskać.