Jak zwiększyć swoje kompetencje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poszerzanie swoich kompetencji jest na stałe wpisane w życie osoby, która pragnie rozwijać się prywatnie i zawodowo. Oczywiście, istotne jest również zdobywanie doświadczenia, ale chęć pracy nad samym sobą, zdobywania nowych umiejętności i otwieranie się na zupełnie odmienne branże i zawody również mogą dać zadowalające efekty. 

Inwestowanie we własny rozwój

Niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz, bardzo ważne jest podejmowanie stałego wysiłku by stawać się lepszą wersją siebie. Chodzi tutaj przede wszystkim o poszerzanie swoich perspektyw, zdobywanie nowych, przydatnych umiejętności i uczenie się nowych rzeczy. Każde stanowisko czy branża mogą wymagać innych zdolności, ale istotny jest nie tylko efekt końcowy – ważna pozostaje przede wszystkim droga. Być może nie jest ona aż tak interesująca dla pracodawcy, ale dla Ciebie na pewno. W końcu istnieje ogromna różnica między możliwością pozyskania jakiejś wiedzy w ciągu dwóch godzin i w ciągu sześciu godzin. Z tego powodu poszerzanie swoich kompetencji warto zacząć od zdobycia podstawowych umiejętności w obszarze uczenia się i przyswajania nowych informacji. Pomóc w tym może na przykład flipowanie, czyli technika porządkowania i wizualizacji przedstawianych treści. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://flipowanie.pl/. Innymi przydatnymi umiejętnościami może być ćwiczona zdolność do tworzenia notatek czy map myśli, a także wypracowywanie własnych, efektywnych dla Ciebie, sposobów na naukę.

Nauka języków

W XXI wieku wiele firm i branż na charakter międzynarodowy, a w niektórych z nich – na przykład w technologii informacyjnej – właściwie nie ma juz miejsca dla osób znających tylko swój rodzimy język. Jednocześnie doniesienia naukowe potwierdzają, że nauka języków usprawnia zdolności kognitywne i poznawcze, pomaga efektywnie trenować pamięć i logiczne myślenie. Poznawanie nowego języka nie tylko otwiera przed Tobą możliwości podróżowania oraz pracy w większej ilości miejsc – jest również sposobem na ćwiczenie wydajności Twojego mózgu, co z pewnością może Ci się przydać. Być może jednak nie wiesz, jak się za to zabrać, a nie chcesz wykupować drogich kursów. Możesz skorzystać z darmowych aplikacji do nauki języka, podręczników i materiałów dostępnych w Internecie lub po prostu uczyć się poprzez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w innym języku. Jeżeli jednak nie masz aktualnie pracy i zobowiązań, alternatywą może być również wyjechanie do pracy za granicą. Na stronie: https://contrain.pl/panstwa/niemcy/ znajdziesz na przykład oferty pracy w Niemczech. Sezonowo lub nawet kilkuletnia praca za granicą jest z pewnością najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie swoich szans na kontakt z żywym językiem, a co za tym idzie – jego naukę.

Prezentuj się jak profesjonalista

Istnieje powiedzenie, które mówi „nie oceniaj książki po okładce”. Niestety, w praktyce pierwszy kontakt jest bardzo ważny i wiele osób już na podstawie wyglądu wyrabia sobie zdanie na temat danej osoby. Nie pozwól, by to przekreśliło Twoje szanse na karierę w wymarzonej branży! Postaraj się prezentować tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Zadbaj o schludne, czytelne CV bez zbędnych grafik i ozdób. Jeżeli nie masz odpowiedniego zdjęcia, przydatna może okazać się fotografia biznesowa warszawa, dzięki której otrzymasz fotografię doskonale podkreślającą Twój profesjonalizm. Nie spóźniaj się i dbaj o schludny, czysty wygląd, kiedy wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną. Po prostu zadbaj o to, jakie wrażenie robisz – bądź osobą, z którą sam chciałbyś pracować.

Fot.: Firmbee.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tabletki antykoncepcyjne — działanie i rodzaje
Tabletki antykoncepcyjne — działanie i rodzaje
Artykuł ma na celu dostarczenie kompleksowych informacji na temat jednej z najpopularniejszych metod antykoncepcji.
Depilacja nóg – jak osiągnąć gładkie i piękne nogi?
Depilacja nóg – jak osiągnąć gładkie i piękne nogi?
Marzysz o gładkich nogach, które zawsze prezentują się doskonale? Istnieje wiele metod depilacji, ale jedną z najskuteczniejszych i coraz bardziej popularnych jest depilacja laserowa.
Seria Revival, czyli absolutna biologiczna odnowa od Ava Laboratorium
Seria Revival, czyli absolutna biologiczna odnowa od Ava Laboratorium
Poznaj odmładzającą serię kosmetyków Revival, które posiadają nowatorską formułę redukującą oznaki strarzenia.