Artykuł sponsorowany
Poszerzanie swoich kompetencji jest na stałe wpisane w życie osoby, która pragnie rozwijać się prywatnie i zawodowo. Oczywiście, istotne jest również zdobywanie doświadczenia, ale chęć pracy nad samym sobą, zdobywania nowych umiejętności i otwieranie się na zupełnie odmienne branże i zawody również mogą dać zadowalające efekty.
Niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz, bardzo ważne jest podejmowanie stałego wysiłku by stawać się lepszą wersją siebie. Chodzi tutaj przede wszystkim o poszerzanie swoich perspektyw, zdobywanie nowych, przydatnych umiejętności i uczenie się nowych rzeczy. Każde stanowisko czy branża mogą wymagać innych zdolności, ale istotny jest nie tylko efekt końcowy – ważna pozostaje przede wszystkim droga. Być może nie jest ona aż tak interesująca dla pracodawcy, ale dla Ciebie na pewno. W końcu istnieje ogromna różnica między możliwością pozyskania jakiejś wiedzy w ciągu dwóch godzin i w ciągu sześciu godzin. Z tego powodu poszerzanie swoich kompetencji warto zacząć od zdobycia podstawowych umiejętności w obszarze uczenia się i przyswajania nowych informacji. Pomóc w tym może na przykład flipowanie, czyli technika porządkowania i wizualizacji przedstawianych treści. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://flipowanie.pl/. Innymi przydatnymi umiejętnościami może być ćwiczona zdolność do tworzenia notatek czy map myśli, a także wypracowywanie własnych, efektywnych dla Ciebie, sposobów na naukę.
W XXI wieku wiele firm i branż na charakter międzynarodowy, a w niektórych z nich – na przykład w technologii informacyjnej – właściwie nie ma juz miejsca dla osób znających tylko swój rodzimy język. Jednocześnie doniesienia naukowe potwierdzają, że nauka języków usprawnia zdolności kognitywne i poznawcze, pomaga efektywnie trenować pamięć i logiczne myślenie. Poznawanie nowego języka nie tylko otwiera przed Tobą możliwości podróżowania oraz pracy w większej ilości miejsc – jest również sposobem na ćwiczenie wydajności Twojego mózgu, co z pewnością może Ci się przydać. Być może jednak nie wiesz, jak się za to zabrać, a nie chcesz wykupować drogich kursów. Możesz skorzystać z darmowych aplikacji do nauki języka, podręczników i materiałów dostępnych w Internecie lub po prostu uczyć się poprzez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w innym języku. Jeżeli jednak nie masz aktualnie pracy i zobowiązań, alternatywą może być również wyjechanie do pracy za granicą. Na stronie: https://contrain.pl/panstwa/niemcy/ znajdziesz na przykład oferty pracy w Niemczech. Sezonowo lub nawet kilkuletnia praca za granicą jest z pewnością najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie swoich szans na kontakt z żywym językiem, a co za tym idzie – jego naukę.
Istnieje powiedzenie, które mówi „nie oceniaj książki po okładce”. Niestety, w praktyce pierwszy kontakt jest bardzo ważny i wiele osób już na podstawie wyglądu wyrabia sobie zdanie na temat danej osoby. Nie pozwól, by to przekreśliło Twoje szanse na karierę w wymarzonej branży! Postaraj się prezentować tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Zadbaj o schludne, czytelne CV bez zbędnych grafik i ozdób. Jeżeli nie masz odpowiedniego zdjęcia, przydatna może okazać się fotografia biznesowa warszawa, dzięki której otrzymasz fotografię doskonale podkreślającą Twój profesjonalizm. Nie spóźniaj się i dbaj o schludny, czysty wygląd, kiedy wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną. Po prostu zadbaj o to, jakie wrażenie robisz – bądź osobą, z którą sam chciałbyś pracować.
Fot.: Firmbee.com/unsplash.com