Poznaj banalne ćwiczenia na pamięć i koncentrację!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pamięć bywa nieoceniona, zwłaszcza w szkole i na studiach. Dzięki niej mogłaś szybko przyswoić ogromną ilość materiału niezbędnego do zdania testu, klasówki czy egzaminu. Wraz z wiekiem zaczyna się jednak pogarszać? Czujesz, że nie możesz się skoncentrować? Zapamiętanie nawet kilku prostych zadań sprawia ci trudność? Dowiedz się jak ćwiczyć pamięć i koncentrację!

Nadmiar obowiązków, stres, zła dieta i brak snu powodują, że trudno nam się skupić nawet na tak prostych czynnościach jak czytanie książki, prostych czynnościach czy rozwiązaniu zadania. Brak koncentracji jest również wynikiem coraz szybszego tempa życia oraz ogromem bodźców jakie otrzymujemy za pomocą mediów społecznościowych i telewizji. Nieustannie nowe dane pojawiające się na wyświetlaczu, które bombardują nas każdego dnia niekorzystnie wpływają na naszą koncentracje, a także powodują niepokój, lęk czy rozdrażnienie. Jeśli trudniej jest ci się skupić i znacznie gorzej zapamiętujesz nawet proste informację to znak, że warto coś z tym zrobić. Poznaj nasze sposoby na ich ćwiczenie!

Puzzle

Jeżeli masz trudności z przeczytaniem kilku stron książki bez „rzucania okiem” na ekran telefonu lub wykonaniu prostych czynności, które wymagają od ciebie skupienia spróbuj układać puzzle. Dzięki systematycznym układankom będziesz ćwiczyć skupie nianie się na danej czynności, a także trenować obecność na tym co tu i teraz. Pozwolisz również trochę popracować szarym komórkom. Wydaje się banalne, ale początki mogą być trudne, zwłaszcza jeśli uzależniłaś się od nieustannego przeglądania instagramowego lu facebookowego walla. Pamiętaj, aby nie zerkać na telefon, a najlepiej odłożyć go w innym pomieszczeniu.

Krzyżówki i łamigłówki

Kolejne idealne ćwiczenie, które nauczy cię skupić się na konkretnych czynnościach, ale będzie stanowiło idealny trening dla twojego mózgu. Wypełnianie krzyżówek lub rozwiązywanie łamigłówek szybko przyniesie zadowalające efekty, jednak pamiętaj, aby nie wykonywać ćwiczeń na telefonie czy komputerze. Tu pomocne okaże się klasyczne gazetki i książki.

Medytacja

Jeżeli miewasz częste problemy z pamięcią i trudności z koncentracją, zanim rozpoczniesz medytację wypróbuj najpierw puzzle lub krzyżówki. Wyciszanie się może być  bowiem trudne i frustrujące, zwłaszcza jak nie możesz zająć czymś myśli przez dłuższą chwilę. Pamiętaj również, aby rozpocząć ćwiczenia z medytacją od 1-2 minuty i stopniowo wydłużaj czas. Dzięki temu osiągniesz znacznie lepsze efekty i z przyjemnością będziesz medytować.

Gry i zabawy ćwiczące pamięć

Zapamiętywanie słówek czy gry takie jak memo doskonale ćwiczą pamięć. Co więcej, dzięki nim możesz się wielu rzeczy nauczyć, zwłaszcza jeśli postawić na naukę nowego języka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
Każdy rodzic chce mieć dobre relacje ze swoją pociechą. Nie jest to jednak takie proste. Czasem potrzeba wielu godzin rozmów i tysięcy gestów, by być dla swojego potomka nie tylko autorytetem, ale i przyjacielem.
Planujesz zmianę branży? Zobacz, o czym warto pamiętać
Planujesz zmianę branży? Zobacz, o czym warto pamiętać
Chcesz zmienić pracę, przebranżowić się, ale obawiasz się podjęcia drastycznych kroków? Skorzystaj z naszych wskazówek. Dzięki nim dobrze się do tego przygotujesz!
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Szukasz pomysłów na szykowną stylizację, która sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje upał? Podpowiadamy, jakie ubrania wybierać.