Poznaj banalne ćwiczenia na pamięć i koncentrację!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pamięć bywa nieoceniona, zwłaszcza w szkole i na studiach. Dzięki niej mogłaś szybko przyswoić ogromną ilość materiału niezbędnego do zdania testu, klasówki czy egzaminu. Wraz z wiekiem zaczyna się jednak pogarszać? Czujesz, że nie możesz się skoncentrować? Zapamiętanie nawet kilku prostych zadań sprawia ci trudność? Dowiedz się jak ćwiczyć pamięć i koncentrację!

Nadmiar obowiązków, stres, zła dieta i brak snu powodują, że trudno nam się skupić nawet na tak prostych czynnościach jak czytanie książki, prostych czynnościach czy rozwiązaniu zadania. Brak koncentracji jest również wynikiem coraz szybszego tempa życia oraz ogromem bodźców jakie otrzymujemy za pomocą mediów społecznościowych i telewizji. Nieustannie nowe dane pojawiające się na wyświetlaczu, które bombardują nas każdego dnia niekorzystnie wpływają na naszą koncentracje, a także powodują niepokój, lęk czy rozdrażnienie. Jeśli trudniej jest ci się skupić i znacznie gorzej zapamiętujesz nawet proste informację to znak, że warto coś z tym zrobić. Poznaj nasze sposoby na ich ćwiczenie!

Puzzle

Jeżeli masz trudności z przeczytaniem kilku stron książki bez „rzucania okiem” na ekran telefonu lub wykonaniu prostych czynności, które wymagają od ciebie skupienia spróbuj układać puzzle. Dzięki systematycznym układankom będziesz ćwiczyć skupie nianie się na danej czynności, a także trenować obecność na tym co tu i teraz. Pozwolisz również trochę popracować szarym komórkom. Wydaje się banalne, ale początki mogą być trudne, zwłaszcza jeśli uzależniłaś się od nieustannego przeglądania instagramowego lu facebookowego walla. Pamiętaj, aby nie zerkać na telefon, a najlepiej odłożyć go w innym pomieszczeniu.

Krzyżówki i łamigłówki

Kolejne idealne ćwiczenie, które nauczy cię skupić się na konkretnych czynnościach, ale będzie stanowiło idealny trening dla twojego mózgu. Wypełnianie krzyżówek lub rozwiązywanie łamigłówek szybko przyniesie zadowalające efekty, jednak pamiętaj, aby nie wykonywać ćwiczeń na telefonie czy komputerze. Tu pomocne okaże się klasyczne gazetki i książki.

Medytacja

Jeżeli miewasz częste problemy z pamięcią i trudności z koncentracją, zanim rozpoczniesz medytację wypróbuj najpierw puzzle lub krzyżówki. Wyciszanie się może być  bowiem trudne i frustrujące, zwłaszcza jak nie możesz zająć czymś myśli przez dłuższą chwilę. Pamiętaj również, aby rozpocząć ćwiczenia z medytacją od 1-2 minuty i stopniowo wydłużaj czas. Dzięki temu osiągniesz znacznie lepsze efekty i z przyjemnością będziesz medytować.

Gry i zabawy ćwiczące pamięć

Zapamiętywanie słówek czy gry takie jak memo doskonale ćwiczą pamięć. Co więcej, dzięki nim możesz się wielu rzeczy nauczyć, zwłaszcza jeśli postawić na naukę nowego języka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z kalkulatora podatkowego? Rozliczanie online
Dlaczego warto korzystać z kalkulatora podatkowego? Rozliczanie online
W tym artykule przedstawimy cztery powody, dla których warto korzystać z kalkulatora podatkowego przy rozliczaniu podatków online.
Kursy – szansa na otworzenie własnej działalności
Kursy – szansa na otworzenie własnej działalności
Zobacz, czemu szkolenia i warsztaty są tak ważne przy zakładaniu firmy. W tym tekście skupiamy się głównie na branży kosmetycznej.
Wygodne obuwie do codziennej stylizacji
Wygodne obuwie do codziennej stylizacji
Szukasz butów, które dopasujesz do różnych stylizacji i założysz zarówno do pracy, jak i w czasie wolnym? Postaw na te modele!