Regularny masaż twarzy to zabieg, który może zapewnić wiele korzyści. Jest świetnym sposobem na relaks, odmłodzenie i ujędrnienie skóry, a do tego można zrobić go samodzielnie w domu.
Masaż twarzy ma wiele zalet – poprawia kondycję skóry, wygładza, rozświetla i dodaje jędrności. Nie bez powodu nazywa się go mikrotreningiem dla mięśni twarzy. Przy tym jest przyjemny, odprężający i regenerujący. Aby przyniósł pożądany, a zarazem trwały rezultat, niezbędna jest przede wszystkim systematyczność. Pobudzenie skóry poprzez masaż przyczynia się do redukcji zmarszczek i może opóźnić proces starzenia się skóry. Jednocześnie masaż wykonywany w domowych warunkach jest prosty. Dzięki temu pielęgnacyjnemu rytuałowi można poczuć się świeżo i pięknie.
Ten naturalny, nieinwazyjny zabieg składa się z kilku etapów. Zanim przystąpi się do właściwej czynności, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Zacznij od dokładnego oczyszczenia twarzy i wykonania demakijażu. Po osuszeniu skóry, czas na nałożenie ulubionego kremu, który ją nawilży.
Na wstępie warto podkreślić, że masaż twarzy powinien być wykonywany delikatnie, bez zbyt mocnego nacisku czy tarcia. Do dyspozycji są obecnie także różnego typu masażery lub rollery, choć dłonie też mogą doskonale sprawdzić się w tej roli.
Masaż twarzy to nic trudnego. W skrócie polega na uciskaniu i szczypaniu poszczególnych części twarzy. Nie można pominąć żadnej z nich. Dobrze zacząć od delikatnego masowania żuchwy, policzków i czoła – najpierw wzdłuż, a później ruchami okrężnymi. Jest wiele obszarów, na które warto zwrócić uwagę i rozgrzać je; prowadzą między innymi od nosa do uszu, od kącików ust do kątów żuchwy, od żuchwy do skroni czy przez całe czoło – od jednej strony do drugiej. Staraj się skupić na punktach, które wymagają rozluźnienia, na przykład kącikach oczu czy kościach policzkowych, a przy tym nie zapomnij o masowaniu dłońmi w odcinku szyjnym, aby ją również wygładzić.
Na zabieg mogą składać się także takie czynności jak:
Masaż przy użyciu dłoni to skuteczna, a zarazem prosta metoda na pobudzenie krążenia krwi i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Najlepiej, aby pielęgnacja trwała około 10 minut. Zalecana częstotliwość to kilka razy w tygodniu, na pewno częściej niż raz. Minimum trzy dni wieczornego rytuału w tygodniu powinny zacząć przynosić zauważalne, pozytywne efekty.
Pomocne i bardzo popularne obecnie narzędzie do wykonywania szybkiego i przyjemnego masażu twarzy stanowi specjalny wałek jadeitowy. Materiał, z którego jest wykonany to kamień szlachetny o potwierdzonych właściwościach dla pielęgnacji twarzy. Przed użyciem rollera zaleca się włożenie go do lodówki. W ten sposób lepiej odświeży cerę, zredukuje zmęczenie oraz przyczyni się do usunięcia opuchlizny i cieni pod oczami. Najlepiej rolować skórę twarzy od dołu do góry.
Ten i inny zabieg przy użyciu kamienia oraz masaż dłońmi wygładzają i poprawiają owal twarzy, wspomagają prawidłowe wchłanianie się kosmetyków takich jak kremy czy olejki. Redukują pierwsze oznaki starzenia oraz zmarszczki mimiczne w rodzaju kurzych łapek czy poziomych bruzd na czole.