Joga twarzy – czym jest i jak ją wykonywać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Joga twarzy ma za zadanie zapewnić relaks zmęczonej skórze oraz pozwala zachować jej piękny i młody wygląd. Ćwiczenia wykonywane regularnie pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. 

Odpowiednie ćwiczenia poprawiają krążenia krwi, przywracają skórze jędrność oraz eliminują toksyny. W związku z tym skóra staje się rozjaśniona i promienna. Regularne ćwiczenia ograniczają ilość powstałych zmarszczek, a nawet całkowicie zapobiegają pojawieniu się ich w przyszłości. 

W jaki sposób przygotować się do jogi twarzy?

W pierwszej kolejności należy ułożyć się w wygodnej pozycji – plecy powinny być wyprostowane. Następnie trzeba wyrównać oddech. Warto posiedzieć kilka minut bez żadnego ruchu i oddać się medytacji. Po prawidłowym przygotowaniu ciała należy zrelaksować i rozluźnić mięśnie twarzy. Przy użyciu olejków eterycznych lub kremu nawilżającego wykonaj delikatny masaż pobudzający okolice czoła, policzków i żuchwy. Następnie mocno zaciśnij i otwórz oczy, poruszaj całą szczęką, szeroko otwórz, a potem zamknij usta. W momencie, gdy poczujesz, że udało Ci się rozluźnić mięśnie twarzy, możesz przejść do wykonywania kolejnych ćwiczeń.  

Jak prawidłowo wykonywać jogę twarzy?

Po odpowiedniej rozgrzewce możesz przystąpić do właściwej praktyki jogi. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych pozycji:

  • Twarz lwa 

To klasyczne ułożenie, które ma za zadanie rozciągnąć całą twarz i uwolnić umysł od wszystkich napięć emocjonalnych. Po wzięciu głębokiego wdechu napręż całe ciało, głównie mięśnie twarzy – napnij wszystkie mięśnie, zmarszcz czoło, zaciśnij mocno dłonie i usta. Następnie przy rozluźnieniu wystaw jak najmocniej język, głośno wypuść powietrze przez usta, otwórz zaciśnięte pięści i zamknięte wcześniej oczy. Zostań w tej pozycji kilka sekund, a następnie powtórz ćwiczenie. 

  • Twarz Buddy 

Usiądź w wygodnej pozycji, tak aby kręgosłup był wyprostowany. Następnie zamknij oczy i wyobraź sobie świetlisty punkt między oczami. Skoncentruj na nim całą swoją uwagę i rozluźnij mięśnie twarzy. Poczuj, jak wszystkie tkanki naturalnie opadają zgodnie z grawitacją. To doskonałe ćwiczenie, które możesz stosować także na zakończenie medytacji.

  • Ćwiczenie na „kurze łapki” 

Uśmiechnij się i połóż opuszki palców na zmarszczkach wokół oczu. Postaraj się przeciwstawić powstałemu naciskowi, naprężając partie mięśni pod oczami. To ćwiczenie nie tylko pomaga zlikwidować tak zwane „kurze łapki”, ale również zapobiega opadaniu i wiotczeniu skóry.  

  • Napięte usta 

Ułóż usta w literę O. Pamiętaj jednak, aby nie napinać przy tym za bardzo twarzy. Powinna być ona najbardziej rozluźniona. Utrzymaj tę pozycję przez 10-15 sekund i rozluźnij twarz. To ćwiczenie ma na celu uaktywnienie mięśni twarzy. Dzięki temu poprawiamy gęstość i jędrność skóry. 

Warto pamiętać, że ćwiczeń jogi twarzy jest wiele. Na początku najlepiej wykonywać je przed lustrem – dzięki temu można lepiej kontrolować swoje ruchy i szybciej opanować technikę. Pozycje powtarzane i wykonywane regularnie przynoszą z czasem zaskakujące efekty. 

Czym wyróżnia się joga twarzy?

Jogi twarzy nie można porównać do żadnych zabiegów kosmetycznych, ani do typowych ćwiczeń. Dzięki niej wypracowujemy zdrowe nawyki, które poprawiają wygląd skóry na długie lata. Warto zacząć od wykonywania ćwiczeń kilka razy w tygodniu po 10 minut, aby skutecznie wpłynąć na wygląd twarzy. Jest to wyjątkowa metoda, dzięki której można trwale usunąć niedoskonałości. Joga twarzy ma też duże znaczenie dla samopoczucia i pomaga skutecznie redukować stres. Zdrowe nawyki, takie jak zbilansowana dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu, odpowiednia ilość i jakość snu, regularna aktywność fizyczna, mają korzystny wpływ na cały organizm, w tym także na wygląd cery. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak być bardziej asertywną przy stole?
Jak być bardziej asertywną przy stole?
Co zrobić, aby twoi najbliżsi nie utrudniali ci przejścia na dietę? Podpowiadamy!
Ubezpieczenie zawodowe dla pracowników służb medycznych – kryteria wyboru
Ubezpieczenie zawodowe dla pracowników służb medycznych – kryteria wyboru
Podpowiadamy, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia do zawodów medycznych, aby zapewnić optymalną ochronę dla Ciebie i Twojego personelu.
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Bądź pewny siebie na plaży! Odkryj, jak nosić kostiumy kąpielowe, podkreślając swoje atuty i ciesząc się letnimi przygodami z uśmiechem na twarzy.