Poprawa urody bez igieł. Musisz poznać te alternatywy dla botoksu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna prężnie się rozwija i jeśli chcesz spłycić swoje zmarszczki albo poprawić wygląd swojej twarzy, nie będziesz wcale potrzebowała do tego igieł. Poznaj bezinwazyjne metody i zdecyduj, która z nich najbardziej Ci odpowiada. 

Czym jest botoks i co daje?

Botoks, a właściwie toksyna botulinowa, to bezpieczna substancja, która sprawdza się w likwidacji zmarszczek mimicznych (kurzych łapek, lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek w kącikach ust oraz bruzd nosowo-wargowych, bruzd na szyi i dekolcie), w likwidacji opadających powiek, ale nie tylko. 

Zajmuje również silną pozycję w leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu. Podanie botoksu odbywa się przy pomocy igieł. Wkłucia są precyzyjne i nieprzypadkowe, a pełny efekt pojawia się po 2 tygodniach i utrzymuje się około pół roku, choć wszystko jest zależne od ilości preparatu, miejsca wkłucia, a także od prowadzonego stylu życia.

Alternatywa bez botoksu, czyli wygładzenie bez igieł – przykładowe zabiegi

Botoks daje świetne rezultaty, jednak nie jest jedynym zabiegiem, na który możesz się zdecydować. Medycyna estetyczna daje naprawdę szerokie pole manewru. Poznaj zabiegi wygładzające skórę, przy których nie są używane igły.

Laserowe wygładzanie zmarszczek

Na pierwszy ogień idzie laser. Jest on stosowany w najróżniejszych przypadkach, między innymi właśnie na zmarszczki. Laserowy lifting skutecznie pobudzi skórę do przebudowy, poprawi jej elastyczność oraz będzie stymulował procesy naprawcze w tkankach.

Peptydowa terapia skóry

W walce o młodszy wygląd rewolucyjne okazały się peptydy, a dokładniej neuropeptydy, które wmasowujemy w problematyczne partie każdego dnia przez kilka tygodni. Działają one na podobnej zasadzie, co botoks, silnie rozkurczająco, dając naprawdę widoczne efekty wygładzenia i spłycenia zmarszczek. Ponadto poprawiają również jędrność skóry.

Venus Legacy

Zabieg przypomina masaż i wykorzystuje cztery technologie. Skutecznie pobudza produkcję kolagenu, produkcję nowych komórek skóry, redukując zmarszczki i zagęszczając skórę. W sposób bezinwazyjny i bezbolesny zwiększa napięcie skóry twarzy i szyi, a także niweluje obrzęki wokół oczu.

Mezobotoks bezigłowy

Na koniec jeszcze mamy mezobotoks bezigłowy, podczas którego specjalne urządzenie wysyła impulsy elektryczne i dzięki temu substancje botoksopodobne docierają do głębokich warstw skóry. Zabieg ten daje natychmiastowy efekt, bez zaczerwienionej skóry i obrzęków. Dopełnieniem jest maska z kwasem hialuronowym.

Niektóre z przedstawionych wyżej alternatyw dla botoksu wystarczy przeprowadzić raz. Inne zaś potrzebuję serii. Nie zapominaj, że dobrze działa codzienny masaż twarzy rollerem czy kamieniem gua sha oraz wklepywanie kosmetyków z retinolem albo wspomnianymi peptydami. Do tego niezbędne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, możesz też pokusić się o picie kolagenu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zdj. główne: Chermiti Mohamed/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 błędów podczas treningu. Tego lepiej unikaj!
5 błędów podczas treningu. Tego lepiej unikaj!
By trening był w pełni efektywny i nie zakończył się kontuzją, należy unikać kilku podstawowych błędów. Zobacz, jakich!
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
Każdy rodzic chce mieć dobre relacje ze swoją pociechą. Nie jest to jednak takie proste. Czasem potrzeba wielu godzin rozmów i tysięcy gestów, by być dla swojego potomka nie tylko autorytetem, ale i przyjacielem.
Znaczenie prawidłowej utylizacji odpadów medycznych dla ochrony środowiska
Znaczenie prawidłowej utylizacji odpadów medycznych dla ochrony środowiska
Artykuł podkreśla znaczenie odpowiedniego zarządzania odpadami medycznymi w celu ochrony środowiska. Omawiamy metody utylizacji oraz potencjalne konsekwencje zaniedbań.