Fryzury dla krótkich, długich i półdługich włosów, które optycznie wyszczuplają twarz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Panie o okrągłych twarzach muszą dokładnie przemyśleć dobór fryzury. Chodzi o to, by optycznie ją wysmuklić, a nie dodać sobie kilogramów.

Wiele kobiet wybiera fryzurę opierając się na tym, co jest obecnie modne. To błąd, bowiem cięcie i uczesanie powinny być dobierane indywidualnie do każdej osoby. Panie, które mają okrągłe buzie, wyglądają nieco bardziej dziecinnie i pulchnie. Dlatego powinny decydować się na cięcie czy uczesanie, które nie doda im optycznie kilogramów, a nie na takie, które jest aktualnie popularne.

Fryzury dla krótkich włosów: Pixie, damski irokez

Panie o krótkich włosach, które chcą optycznie wyszczuplić swoją twarz, powinny postawić na fryzurę pixie, która od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością. Cięcie to polega na zostawieniu krótkich włosów z tyłu i trochę dłuższych z przodu. Plusem tej fryzury jest też to, że świetnie wygląda zarówno w przypadku pań o grubych, gęstych włosach, jak i tych, których kosmyki są cienkie. Panie, który chciałyby nadać fryzurze nieco charakteru, mogą nieco pocieniować włosy. 

Irokez zaczesany do tyłu, z uniesionymi u nasady włosami, również sprawi, że twarz będzie wyglądała na mniej okrągłą niż jest. Nie musi być idealnie wystylizowany, lepsze będą lekko ułożone do tyłu włosy. 

Fryzury dla włosów półdługich: bob, delikatne fale

Bob to jedna z ukochanych fryzur Victorii Beckham. Pasuje do różnego typu urody. Jest to asymetryczne cięcie, z przodu włosy sięgają okolicy brody, a z tyłu są krótkie. Bob często jest łączony z rozłożoną na boki, postrzępioną grzywką.

Fale i loki odwracają uwagę od pulchnych policzków. Można je zrobić prostownicą, jeśli chcemy mieć delikatniejszy skręt włosa. Na pewno należy unikać drobnych, idealnych loczków, te sprawią bowiem, że optycznie przybędzie nam kilogramów.

Fryzury dla włosów długich: long bob, wysoki koński ogon, kok

Posiadaczki dłuższych włosów, które chciałyby, by ich twarz wydawała się bardziej pociągła, mogą zdecydować się na long boba. Jest to takie samo cięcie jak bob, jednak tu kosmyki z przodu i z tyłu są znacznie dłuższe. Zaletą tej fryzury jest to, że doskonale wygląda w różnych wersjach: prostej, kręconej oraz z grzywką.

Jeśli chodzi o uczesanie, które wyszczupla twarz, to nie sposób pominąć wysokiego końskiego ogona. Musi być dość luźno zawiązany, a nawet być w lekkim nieładzie. Kosmyki, które będą opadać na twarz, sprawią, że wyda się smuklejsza.

Na co dzień doskonałą fryzurą dla pań o okrągłej twarzy jest też kok upięty na czubku głowy. Nie powinien być przylizany – wręcz przeciwnie, wskazany jest artystyczny nieład. 

Tych fryzur należy unikać:

Panie, które chcą wyszczuplić twarz, powinny unikać przylizanych włosów, które sprawią, że optycznie będzie ona wyglądać na jeszcze większą, niż jest. Niewskazana jest także burza loków i przedziałek na samym środku głowy. Uważać trzeba też przy prosto ciętych grzywkach, lepsze będą cieniowane i postrzępione.

Zdj. główne: Dmitry Vechorko/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najnowsze trendy w modzie na czapki: Co nosić w sezonie?
Najnowsze trendy w modzie na czapki: Co nosić w sezonie?
W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w modzie na czapki oraz podpowiemy, co nosić w sezonie.
Jak Fanny Moizant zbudowała Vestiaire Collective, największy luksusowy komis online?
Jak Fanny Moizant zbudowała Vestiaire Collective, największy luksusowy komis online?
To ona stworzyła doskonałą platformę umożliwiającą zakup luksusowych produktów z drugiej ręki. Poznaj historię Fanny Moizant, kobiety stojącej za Vestiaire Collective.
Te filmy inspirują do wprowadzenia zmian w życiu!
Te filmy inspirują do wprowadzenia zmian w życiu!
Poznaj listę najbardziej inspirujących filmów, które zmotywują Cię do zmian w życiu i zerwania ze schematycznym myśleniem. Odważ się zrobić to, o czym od zawsze marzyłeś!