Powrót z blondu do ciemnych włosów – jak przeprowadzić ten proces bezpiecznie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęłaś decyzję o zmianie koloru włosów. Jesteś pewna, że lepiej niż dotychczasowy blond będzie w Twoim przypadku prezentował się brąz lub nawet czerń? Możesz przeprowadzić ten proces w domu. Podpowiadamy, jak zrobić to bezpiecznie!

Zmiana koloru włosów to zawsze bardzo ważna decyzja. Wiele kobiet uwielbia eksperymentować z fryzurą w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegów tego rodzaju pod okiem profesjonalisty, ale nie jest to konieczność, szczególnie w przypadku przechodzenia z blondu do ciemnych włosów. W przypadku odwrotnej metamorfozy, by nie zniszczyć włosów bezwarunkowo powinien zająć się tym fryzjer. Jeśli jednak Ty, jako blondynka, marzysz o ciemniejszych włosach, to możesz spróbować zrobić to sama. Ważne jest jednak to, byś pamiętała, że każdy zabieg, który przeprowadzasz, może nie być tak efektowny, jak ten po wyjściu z salonu.

Farbowanie w domu

Zdrowe włosy są zdecydowanie lepsze do koloryzacji. Zmiana koloru wymaga czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pozytywnie nastawić, bo efekty z pewnością Cię zachwycą. 

Pierwszym etapem przejścia z blondu do ciemnych włosów jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji na długo przed zabiegiem. 

Drugi etap to „prepigmentacja”, czyli uzupełnienie włosa o brakujące pigmenty, które zostały z niego wytrącone podczas ich rozjaśniania.

Trzeci etap to koloryzacja docelowa. Właśnie w tym momencie włosom nadawany jest nowy kolor. 

Czwarty etap to odpowiednia pielęgnacja, czyli użycie szamponu po koloryzacji i odżywki, która domyka łuskę włosa. To ważny moment w całym zabiegu, ponieważ włosy w przypadku dekoloryzacji wymagają świadomego pielęgnowania i składników, które poprawią ich stan.

Do przeprowadzenia całego zabiegu wybierz farby polecane przez fryzjerów. Jeśli możesz sobie na to pozwolić pod względem finansowym, to szukaj produktu w sklepach z profesjonalnymi produktami, z których korzystają salony i eksperci. Zmniejsza to ryzyko ewentualnych problemów z nieprzyjęciem koloru lub jego kiepską jakością. W trakcie kolejnych kroków całego zabiegu trzymaj się ściśle instrukcji dołączonej do produktu. Absolutnie nie pomijaj żadnego kroku, a szczególnie tych związanych z pielęgnacją. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszego efektu warto, byś przeanalizowała, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przeprowadzenie procesu przez profesjonalistę.

Zdj. główne: Marília Castelli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czeka Cię wielkie wyjście? Dowiedz się jak zadbać o swoją cerę!
Czeka Cię wielkie wyjście? Dowiedz się jak zadbać o swoją cerę!
Jak przygotować skórę przed ważnym wyjściem? Podpowiadamy!
Szukanie sukni ślubnej w Warszawie: porady praktyczne
Szukanie sukni ślubnej w Warszawie: porady praktyczne
W dzisiejszym artykule zdradzamy wszystkim przyszłym pannom młodym kilka ważnych szczegółów na temat tego w jaki sposób funkcjonują warszawskie salony sukien ślubnych, jak wyglądają przymiarki i kogo warto zabrać ze sobą.
Zabawa modą – ciekawe połączenia botek
Zabawa modą – ciekawe połączenia botek
Sprawdź, jakie stylizacje możesz stworzyć z botkami i przekonaj się, że mogą się stać Twoim nowym, ulubionym rodzajem obuwia. Bądź sobą i wyraź to swoim strojem!