Powrót z blondu do ciemnych włosów – jak przeprowadzić ten proces bezpiecznie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęłaś decyzję o zmianie koloru włosów. Jesteś pewna, że lepiej niż dotychczasowy blond będzie w Twoim przypadku prezentował się brąz lub nawet czerń? Możesz przeprowadzić ten proces w domu. Podpowiadamy, jak zrobić to bezpiecznie!

Zmiana koloru włosów to zawsze bardzo ważna decyzja. Wiele kobiet uwielbia eksperymentować z fryzurą w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegów tego rodzaju pod okiem profesjonalisty, ale nie jest to konieczność, szczególnie w przypadku przechodzenia z blondu do ciemnych włosów. W przypadku odwrotnej metamorfozy, by nie zniszczyć włosów bezwarunkowo powinien zająć się tym fryzjer. Jeśli jednak Ty, jako blondynka, marzysz o ciemniejszych włosach, to możesz spróbować zrobić to sama. Ważne jest jednak to, byś pamiętała, że każdy zabieg, który przeprowadzasz, może nie być tak efektowny, jak ten po wyjściu z salonu.

Farbowanie w domu

Zdrowe włosy są zdecydowanie lepsze do koloryzacji. Zmiana koloru wymaga czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pozytywnie nastawić, bo efekty z pewnością Cię zachwycą. 

Pierwszym etapem przejścia z blondu do ciemnych włosów jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji na długo przed zabiegiem. 

Drugi etap to „prepigmentacja”, czyli uzupełnienie włosa o brakujące pigmenty, które zostały z niego wytrącone podczas ich rozjaśniania.

Trzeci etap to koloryzacja docelowa. Właśnie w tym momencie włosom nadawany jest nowy kolor. 

Czwarty etap to odpowiednia pielęgnacja, czyli użycie szamponu po koloryzacji i odżywki, która domyka łuskę włosa. To ważny moment w całym zabiegu, ponieważ włosy w przypadku dekoloryzacji wymagają świadomego pielęgnowania i składników, które poprawią ich stan.

Do przeprowadzenia całego zabiegu wybierz farby polecane przez fryzjerów. Jeśli możesz sobie na to pozwolić pod względem finansowym, to szukaj produktu w sklepach z profesjonalnymi produktami, z których korzystają salony i eksperci. Zmniejsza to ryzyko ewentualnych problemów z nieprzyjęciem koloru lub jego kiepską jakością. W trakcie kolejnych kroków całego zabiegu trzymaj się ściśle instrukcji dołączonej do produktu. Absolutnie nie pomijaj żadnego kroku, a szczególnie tych związanych z pielęgnacją. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszego efektu warto, byś przeanalizowała, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przeprowadzenie procesu przez profesjonalistę.

Zdj. główne: Marília Castelli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stylizować paskowaną bluzkę dla różnych okazji?
Jak stylizować paskowaną bluzkę dla różnych okazji?
Odkryj sekrety stylizacji paskowanej bluzki dla różnego rodzaju okazji. Dowiedz się, jak podkreślić swój indywidualny styl i jak z powodzeniem połączyć ten element garderoby z innymi.
Jak suplementy diety mogą wspomóc męskie zdrowie emocjonalne?
Jak suplementy diety mogą wspomóc męskie zdrowie emocjonalne?
Poznaj znaczenie suplementów diety dla męskiego zdrowia psychicznego. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrane preparaty mogą wpłynąć na poprawę nastroju, zredukować stres i wspierać umysł, niezależnie od wieku.
Jak leczy się grzybicę pochwy?
Jak leczy się grzybicę pochwy?
Dowiedz się, jak działać, aby szybko pozbyć się grzybiczego zapalenia pochwy.