Powrót z blondu do ciemnych włosów – jak przeprowadzić ten proces bezpiecznie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęłaś decyzję o zmianie koloru włosów. Jesteś pewna, że lepiej niż dotychczasowy blond będzie w Twoim przypadku prezentował się brąz lub nawet czerń? Możesz przeprowadzić ten proces w domu. Podpowiadamy, jak zrobić to bezpiecznie!

Zmiana koloru włosów to zawsze bardzo ważna decyzja. Wiele kobiet uwielbia eksperymentować z fryzurą w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegów tego rodzaju pod okiem profesjonalisty, ale nie jest to konieczność, szczególnie w przypadku przechodzenia z blondu do ciemnych włosów. W przypadku odwrotnej metamorfozy, by nie zniszczyć włosów bezwarunkowo powinien zająć się tym fryzjer. Jeśli jednak Ty, jako blondynka, marzysz o ciemniejszych włosach, to możesz spróbować zrobić to sama. Ważne jest jednak to, byś pamiętała, że każdy zabieg, który przeprowadzasz, może nie być tak efektowny, jak ten po wyjściu z salonu.

Farbowanie w domu

Zdrowe włosy są zdecydowanie lepsze do koloryzacji. Zmiana koloru wymaga czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pozytywnie nastawić, bo efekty z pewnością Cię zachwycą. 

Pierwszym etapem przejścia z blondu do ciemnych włosów jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji na długo przed zabiegiem. 

Drugi etap to „prepigmentacja”, czyli uzupełnienie włosa o brakujące pigmenty, które zostały z niego wytrącone podczas ich rozjaśniania.

Trzeci etap to koloryzacja docelowa. Właśnie w tym momencie włosom nadawany jest nowy kolor. 

Czwarty etap to odpowiednia pielęgnacja, czyli użycie szamponu po koloryzacji i odżywki, która domyka łuskę włosa. To ważny moment w całym zabiegu, ponieważ włosy w przypadku dekoloryzacji wymagają świadomego pielęgnowania i składników, które poprawią ich stan.

Do przeprowadzenia całego zabiegu wybierz farby polecane przez fryzjerów. Jeśli możesz sobie na to pozwolić pod względem finansowym, to szukaj produktu w sklepach z profesjonalnymi produktami, z których korzystają salony i eksperci. Zmniejsza to ryzyko ewentualnych problemów z nieprzyjęciem koloru lub jego kiepską jakością. W trakcie kolejnych kroków całego zabiegu trzymaj się ściśle instrukcji dołączonej do produktu. Absolutnie nie pomijaj żadnego kroku, a szczególnie tych związanych z pielęgnacją. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszego efektu warto, byś przeanalizowała, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przeprowadzenie procesu przez profesjonalistę.

Zdj. główne: Marília Castelli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać akcesoria do kostiumu na imprezę tematyczną?
Jak dobrze dobrać akcesoria do kostiumu na imprezę tematyczną?
Odkryj, jak odpowiednie akcesoria mogą dopasować twój kostium na imprezę tematyczną i wpływać na twoją postać. Dowiedz się, jak dokonać wyboru, który podkreśli twoje przebranie i podniesie nastrój.
Wakacyjny savoir-vivre – czyli zasady dobrego wychowania podczas urlopu
Wakacyjny savoir-vivre – czyli zasady dobrego wychowania podczas urlopu
Wakacje to czas, na który wszyscy czekają.
Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? 3 niezawodne triki
Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? 3 niezawodne triki
Podpowiadamy, jak dzięki odpowiednim ubraniom wyszczuplić sylwetkę. Zobacz sprawdzone sposoby.