11 cech, które charakteryzują kobiety sukcesu

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta ma własną definicję sukcesu. Ale są pewne szczególne cechy, które przypisuje się paniom potrafiącym doskonale realizować swoje cele. W tym artykule przedstawiliśmy 11 cech, które charakteryzują kobiety sukcesu.

Mówi się, że kobieta sukcesu to ta, która ma czas na wszystko: na pracę, dom, pielęgnację twarzy, przeczytanie nowego bestsellera w jeden dzień, zamieszczenie popularnego zdjęcia na Instagramie. Jest również pewna siebie, zorientowana na cel, pracowita, zadbana, bogata i nigdy nie wydaje się być tym wszystkim zmęczona.

W rzeczywistości jednak kobieta sukcesu to ta, która żyje tak, jak chce. 

Robi karierę, jeśli marzy o własnym biznesie. Rodzi dzieci, jeśli pragnie dużej rodziny. Wychodzi za mąż, jeśli chce żyć na zawsze z danym mężczyzną. Poniżej zebraliśmy cechy kobiet sukcesu.

1. Są prawdziwymi pasjonatkami tego, co robią

„Bez pasji wszystkie umiejętności na świecie nie wzniosą Cię ponad poziom mistrzostwa” – napisała tancerka Twyla Tharp w swojej książce „Creative Habit”. Jeśli nie podoba Ci się to, co robisz, prawdopodobnie nie masz motywacji, by iść dalej i dalej, wprowadzać innowacje i wyróżniać się na tle innych. Ale jeśli jesteś pasjonatką swojej kariery, zawsze chętnie zainwestujesz czas i wysiłek w rozwój i będziesz postrzegać swój biznes nie jako rutynową pracę, ale jako przyjemność.

2. Nie oczekują doskonałości – ani od siebie, ani od innych

Badania wykazały, że poświęcanie czasu i energii na dążenie do „doskonałości” prowadzi tylko do nieszczęścia. Kobiety sukcesu wiedzą, że nie zawsze mogą robić wszystko dobrze. Pozbycie się dostrzeganych wad tylko osłabi Twoją produktywność w pracy, nie wspominając o zdrowiu psychicznym. Więc pomyśl o tym, co jest dla Ciebie dobre, a potem śmiało zostaw wszystko inne za sobą.

3. Wiedzą, jak rozwijać i utrzymywać prawdziwe relacje

Posiadanie kręgu wsparcia jest kluczem do sukcesu. Utrzymywanie przyjaźni i nawiązywanie nowych znajomości w każdym miejscu pracy uczyni Cię szczęśliwszą i pomoże w rozwoju kariery. Amerykańska pisarka Diablo Cody, mówiła kiedyś o znaczeniu swoich relacji z innymi kobietami sukcesu – Lauren Scafarią, Daną Fox i Liz Meriwether. „Pomogły mi one cieszyć się czymś, co mnie trochę oszołomiło. Na premierze «Juno» wzięły mnie na stronę i powiedziały: «To jest świetne. Nigdy tego nie zapomnisz. Baw się dobrze»”.

4. Szanują swoje ciało

Jeśli chcesz, aby Twoja głowa funkcjonowała prawidłowo, pamiętaj o należytym zadbaniu o swoje ciało. To kolejny klucz do sukcesu. Poświęć trochę czasu na regularne ćwiczenia, właściwe odżywianie i zadbaj o higienę snu! Twoja praca ucierpi, jeśli nie będziesz się o siebie troszczyć. Wiele kobiet odnoszących sukcesy mówi o wartości regularnych ćwiczeń – nie dlatego, że próbują schudnąć, ale dlatego, że ćwiczenia łagodzą stres, uwalniają endorfiny i zwiększają energię.

5. Poświęcają sobie wiele czasu

Wielu osobom może się to wydawać dziwne, ale jeśli chcesz odnieść sukces, bardzo ważne jest, aby codziennie robić coś, co jest całkowicie niezwiązane z Twoją pracą. Manicure, rozmowy z przyjaciółmi lub zajmowanie się hobby – rób to, co naprawdę lubisz. Bycie zajętą w ciągu dnia pomoże Ci się zrelaksować, zachować czujność i zyskać inspirację do pracy.

6. Nie przestają dążyć do celu

Postaraj się, aby Twoje cele były jak najbardziej szczegółowe i codziennie spoglądaj na swoje nowe horyzonty. Stwórz kartę życzeń lub po prostu napisz listę wszystkich najbardziej upragnionych i trzymaj ją w miejscu, w którym zobaczysz ją każdego ranka. Miej wielkie marzenia, a osiągniesz więcej!

7. Stale się czegoś uczą

Ważną cechą kobiet sukcesu jest to, że każdego dnia starają się nauczyć czegoś nowego i natychmiast przyswajają przydatne informacje. Bierz udział w konferencjach biznesowych, wykładach i kursach mistrzowskich, a następnie niezwłocznie zastosuj nowe umiejętności w swojej praktyce zawodowej.

8. Wierzą, że odniosą sukces

Wiara w sukces, bez względu na to jak szalony może się wydawać Twój pomysł, jest integralną częścią jego osiągnięcia. Kay Koplowitz, założycielka USA Network, powiedziała w wywiadzie: „Powinnaś czuć się komfortowo, myśląc o tym, jak podążasz swoją drogą i faktycznie osiągasz pożądany rezultat. Spodziewałam się sukcesu”. Zaufanie i wiara w siebie to klucz do osiągnięcia celu.

9. Nie boją się ryzyka

Sherrill Sandberg powiedziała, że wszystkie kobiety powinny zadać sobie pytanie: „Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?”. Aby wpłynąć na zmianę – w swojej karierze i nie tylko – musisz przynajmniej raz przestać bać się ryzyka. Kobiety sukcesu nie podejmują lekkomyślnych decyzji, ale wiedzą, jak podejmować ryzyko.

10. Wiedzą, że porażka idzie w parze z sukcesem

Kobiety sukcesu wiedzą, że nie zawsze im się uda, a wzloty i upadki w ich karierach czasami współistnieją. Na przykład pierwsza książka J.K. Rowling o Harrym Potterze została odrzucona przez 12 wydawców, ale to nie przeszkodziło jej w opublikowaniu tej i wielu kolejnych książek.

11. Wyrażają wdzięczność

Kobiety odnoszące duże sukcesy doceniają zaangażowanie osób, które wspierają je na co dzień – zarówno w domu, jak i w pracy. A to uznanie i wdzięczność nie tylko czyni je lepszymi ludźmi, ale także sprzyja lojalności ich pracowników. Na przykład Oprah Winfrey w 2009 roku zebrała cały swój personel i ich rodziny i wybrała się z nimi na rejs po Morzu Śródziemnym.

Zdj. główne: Guille Álvarez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Późne macierzyństwo – poznaj za i przeciw
Późne macierzyństwo – poznaj za i przeciw
Odkładasz decyzję o powiększeniu rodziny? Przekroczyłaś już magiczną granicę 35 lat? Poznaj jasne i ciemne strony późnego macierzyństwa!
Idealne odmładzające serum na noc? Podpowiadamy!
Idealne odmładzające serum na noc? Podpowiadamy!
Te sera pozwolą szybko i skutecznie poprawić wygląd twojej skóry!
Czy styl ubierania się ma wpływ na twoją karierę?
Czy styl ubierania się ma wpływ na twoją karierę?
Dowiedz się, jak moda w miejscu pracy kształtuje Twoją profesjonalną percepcję. Zrozum wpływ odpowiedniego ubioru na karierę i dowiedz się, jak poprawić swój image.