Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Makijaż permanentny, zwany także tatuażem kosmetycznym lub mikropigmentacją, wykonywany jest za pomocą długopisu zawierającego tlenek żelaza, który tatuuje skórę i nadaje efekt makijażu. Tatuaż może naśladować eyeliner lub szminkę czy przyciemniać i tworzyć grubsze brwi. Może również maskować blizny i pomagać w poprawieniu nierównej linii włosów.

Makijaż permanentny – dla kogo?

Procedura ta może być atrakcyjna zwłaszcza dla osób z zaćmą, zapaleniem stawów, stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona lub z udarem. Może pomóc im wyglądać jak najlepiej, unikając fizycznych wyzwań związanych z nakładaniem makijażu. Może stanowić opcję dla tych, którzy mają alergię na tradycyjny makijaż. Stanowi również rozwiązanie kosmetyczne dla pacjentów cierpiących na określone schorzenia, które przywracają skórze pigmentację, np. po operacji piersi lub wypadaniu włosów z powodu niektórych chorób.

Najważniejszą rzeczą, o której powinnaś wiedzieć, jest to, że makijażu permanentnego nie da się łatwo usunąć i wiąże się to z pewnym ryzykiem. Zlikwidowanie pigmentu z tatuażu może być bardzo trudne w zależności od koloru. To długi, bolesny i kosztowny proces usuwania atramentu, a czasami nie można go całkowicie usunąć. Więcej o tym możesz dowiedzieć się na stronie https://www.martafusiarz.com/makijaz-permanentny/usuwanie/. 

Z drugiej strony, chociaż ten makijaż nigdy nie zmywa się całkowicie, zwykle z czasem blednie, ponieważ komórki skóry są stale wymieniane. Być może będziesz musiała ponownie wykonać zabieg.

Jak znaleźć dobrego specjalistę?

Chociaż większość osób wykonujących zabieg to estetycy lub tatuatorzy, możesz również wyszukać w Internecie lekarzy wykonujących mikropigmentację w Twojej okolicy. Upewnij się, że używają sterylizacji klasy medycznej i wysokiej jakości atramentu. Poszukaj też osoby, która daje naturalne rezultaty i zapytaj o politykę dalszej opieki. Upewnij się, że znasz swój typ skóry i umów się na konsultację przed zaplanowaniem jakiegokolwiek zabiegu. Zapytaj o poświadczenia lub certyfikaty. 

Jakie są zagrożenia związane z mikropigmentacją?

Gdy w grę wchodzą igły, zawsze istnieje ryzyko infekcji. Jest to szczególnie ważne, jeśli używane igły nie zostały odpowiednio wysterylizowane. Twoje ciało może reagować na obce cząsteczki atramentu i tworzyć obszary tkanki objętej stanem zapalnym. Jeśli jesteś na nie podatna, proces tatuażu może również pozostawić blizny keloidowe. Można być również uczulonym na określony kolor lub rodzaj tuszu do tatuażu. Gdy wystąpi reakcja, leczenie może być bardzo trudne, ale można tego uniknąć, wykonując badanie obszaru za uchem, aby sprawdzić, czy pojawi się alergia. Inne możliwe powikłania to krwawienie, strupy, obrzęk, utrata rzęs, ciężki uraz powieki i ektropium.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Kwota zależy od specjalisty i złożoności pracy, o którą się ubiegasz, a ponieważ jest to kosmetyka, prawdopodobnie nie jest objęta ubezpieczeniem. Skoncentruj się najpierw na znalezieniu renomowanych miejsc, zanim weźmiesz pod uwagę koszty. Zdecydowanie rozważ również opóźnienie lub rezygnację, jeśli nie znajdziesz odpowiedniego dopasowania.

Chociaż obietnica makijażu permanentnego może być atrakcyjna, powinnaś dokładnie przemyśleć tę decyzję, zwłaszcza jeśli jesteś młodszą osobą. Pamiętaj, że obszary na twarzy takie jak oczy, brwi i usta zmieniają się wraz z wiekiem. Trendy kosmetyczne również zmieniają się z czasem. Pełne usta i gęste brwi zalewają obecnie media społecznościowe, ale za 5 lub 10 lat może tak nie być. Zawsze zaczynaj od minimalistycznego podejścia, aby wyglądać naturalnie – ponieważ mniej znaczy więcej.

Możesz potrzebować wielu zabiegów, więc pamiętaj, aby porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Konieczne może być również poprawienie tatuażu, ponieważ pigment z czasem zanika. Jeśli chodzi o twarz, którą każdego dnia prezentujesz światu, chcesz mieć pewność, że w pełni i dokładnie rozważyłaś ryzyko, jakie naprawdę podejmujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rowerek czy bieżnia – jaki sprzęt do treningu w domu?
Rowerek czy bieżnia – jaki sprzęt do treningu w domu?
Dowiedz się, co będzie korzystniejsze: rowerek czy bieżnia? 
Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? 3 niezawodne triki
Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? 3 niezawodne triki
Podpowiadamy, jak dzięki odpowiednim ubraniom wyszczuplić sylwetkę. Zobacz sprawdzone sposoby.
Jak rozliczać podatki w Niemczech?
Jak rozliczać podatki w Niemczech?
Osoby, które dopiero rozpoczynają pracę w Niemczech, często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozliczyć podatki, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dbałość o wszelkie postanowienia to obowiązek każdej osoby, która wykonuje zlecenia za naszą zachodnią granicą. Należy więc zatroszczyć się o właściwe wypełnienie wszystkich dokumentów i przekazanie rzetelnych informacji do odpowiednich instytucji.