Jak poprawić kondycję włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Po zimie włosy mogą być osłabione i wymagać głębokiego nawilżenia. Aby osiągnąć świetne rezultaty w ich pielęgnacji, warto edukować się na temat składu kosmetyków i być świadomym preferencji swoich włosów, co pozwoli dobierać skuteczne produkty. W artykule podpowiadamy, co pomoże Ci poprawić kondycję włosów. 

Zadbaj o skórę głowy 

Dla kondycji włosów duże znaczenie ma utrzymanie równowagi skóry głowy. Warto regularnie stosować naturalne produkty, które delikatnie oczyszczają skórę głowy oraz stymulują działanie cebulek włosowych. Delikatna formuła kosmetyku, połączona z masażem skalpu, poprawia krążenie oraz wspomaga naturalną odbudowę włosa. Szeroki wybór formuł pochodzenia naturalnego znajdziesz na stronie: skladprosty.pl.

Zwracaj uwagę na skład kosmetyku

Włosy zniszczone lub łamliwe będą wymagały szamponu regeneracyjnego o nieobciążającej formule. Warto wybrać kosmetyk, który naprawia ubytki w strukturze włókien włosów oraz oczyszcza je z osadów. Dobrym wyborem w codziennej pielęgnacji włosów są produkty na bazie roślinnych ekstraktów, które posiadają łagodniejsze formuły od ich sztucznych odpowiedników, dzięki czemu nie wysuszają i nie podrażniają skóry głowy. Postaw na ekologiczne kosmetyki pozbawione parabenów, SLS-ów, silikonów oraz olejów mineralnych, które najczęściej uczulają osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Jeśli masz możliwość, unikaj również prostownicy, lokówki czy suszarki i pozwól włosom schnąć naturalnie, co jest dla nich zdrowsze. 

Dobierz pielęgnację do porowatości włosów

Porowatość włosów dzielimy zwykle na niską, średnią i wysoką. Określa ona naturalny stopień rozchylenia łusek włosa, który jednak może ulec zmianie pod wpływem właściwie dobranych produktów. Włosy niskoporowate oznaczają niewielki stopnieļ rozchylenia łusek, dzięki czemu są naturalnie gładkie, sypkie i błyszczące. Osoby o tym typie porowatości czeka najmniej pracy przy pielęgnacji. Włosy średnioporowate mają zwykle średni stopień rozchylenia łusek.

Osoby, które stwierdziły u siebie ten stopień porowatości, powinny dbać o zachowanie równowagi PEH w pielęgnacji. Mogą w tym pomóc kosmetyki dopasowane do potrzeb, takie jak serum do wlosow srednioporowatych. Natomiast włosy wysokoporowate charakteryzują się najwyższym stopniem rozchylenia łusek, a co za tym idzie mogą być przesuszone, szorstkie i łamliwe. Włosy wysokoporowate wymagają kompleksowej pielęgnacji. Jeśli nie wiesz, jak określić porowatość swoich włosów, wykonaj jeden z internetowych testów, który wymaga odpowiedzi na kilka pytań, dotyczących m.in. codziennej stylizacji. Jeśli planujesz regularne olejowanie wlosow w celu ich nawilżenia, wybierz olejek w oparciu o typ porowatości i ciesz się widocznymi efektami.

Zdj. główne: Rachel Coyne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wspierać bliskich, którzy rozpoczynają leczenie niepłodności?
Jak wspierać bliskich, którzy rozpoczynają leczenie niepłodności?
Warto zrozumieć, jak można najlepiej wspierać tych, którzy stoją w obliczu wyzwań związanych z niepłodnością. 
Co daje stosowanie naturalnych kosmetyków?
Co daje stosowanie naturalnych kosmetyków?
Zastanawiasz się, jakie korzyści płyną ze stosowania kosmetyków pochodzenia naturalnego? Sprawdź, jak produkty pielęgnacyjne z dobrą recepturą wpływają na Twoją skórę, zdrowie i środowisko.
Masaż twarzy – przyjemny sposób na odmłodzenie wyglądu
Masaż twarzy – przyjemny sposób na odmłodzenie wyglądu
Dowiedz się, jakie efekty może przynieść regularny masaż twarzy oraz jak prawidłowo go wykonać!