Jakie właściwości ma kolagen?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu, a w konsekwencji pojawiają się problemy ze stawami, słabną mięśnie, pogarsza się stan skóry, a także przybywa zmarszczek. Dowiedz się, jaki jest wpływ kolagenu na Twoją skórę i jak możesz przy jego pomocy spowolnić procesy starzenia.

Lepsza kondycja skóry, włosów i paznokci 

Kolagen stanowi aż 30% wszystkich białek w organizmie człowieka. Jest spoiwem łączącym skórę, kości i chrząstki, dlatego ma takie duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, a także wspiera jej nawilżanie i procesy regeneracyjne. Biorąc pod uwagę względy estetyczne, braki kolagenowe najbardziej odznaczają się na twarzy i szyi.

Związana z wiekiem redukcja tego białka przyczynia się do wiotczenia i spadku napięcia skóry, a także występowania zmarszczek. Niedobór kolagenu powoduje też osłabienie kondycji włosów i paznokci. Wśród skutków niedoboru należy wyróżnić również: suchość i podrażnienie skóry, powstawanie cellulitu, przebarwień oraz rozstępów. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które mają dostarczyć organizmowi cenne białko, takich jak Primabiotic Collagen. Preparaty zawierające kolagen i witaminy przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomagają zachować gładką skórę, dobrą kondycję włosów i paznokci, a także wspierają układ odpornościowy. 

Szybsze gojenie się ran

Kolagen przyspiesza gojenie się ran i zrastanie złamanych kości. Sprawia także, że naczynia krwionośne są elastyczne, a krążenie krwi utrzymuje się na optymalnym poziomie. Warto wiedzieć, że włókna kolagenowe zapobiegają ingerencji wszelkich drobnoustrojów i toksyn. Ze względu na to, że białko tego typu stymuluje komórki do ciągłej odbudowy, kolagen jest stosowany do zminimalizowania widoczności blizn potrądzikowych. Łagodne dla skóry kosmetyki i niezbędne witaminy znajdziesz na: primabiotic.pl.

Prawidłowe funkcjonowanie stawów

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy nadchodzi czas, aby suplementować kolagen? Jaki jest wpływ kolagenu na zdrowie? Warto wiedzieć, że po 25. roku życia organizm stopniowo traci zdolność do odbudowy kolagenu, który decyduje o sprężystości i elastyczności skóry. Od tej pory każdy traci średnio ok. 1% kolagenu rocznie. Niedobór tego białka może przyczyniać się do osłabienia organizmu, bólu stawów oraz problemów z krążeniem. Kolagen stosowany na stawy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie chrząstek i kości, zapobiegając ich nadmiernemu zużyciu bez powodowania nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Zdj. główne: silviarita/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie pomoce dla seniora zgodnie z jego potrzebami?
Jak wybrać odpowiednie pomoce dla seniora zgodnie z jego potrzebami?
Dowiedz się, jak dostosować sprzęt i usługi do indywidualnych potrzeb seniora, aby poprawić jego jakość życia. Zrozumiejąc ich potrzeby, możemy lepiej je wesprzeć.
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Odkryj naukowe spojrzenie na peptydy jako innowacyjne rozwiązanie na zdrowe włosy, które mogą pomóc odmłodzić proces siwienia.
Modne trendy w sukienkach ciążowych – bądź stylowa przez całą ciążę
Modne trendy w sukienkach ciążowych – bądź stylowa przez całą ciążę
Stylowe i wygodne - sukienki ciążowe dla modnych mam!