Jak odżywić włosy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Współczesne trendy pokazują, że coraz częściej za atrakcyjny uważa się naturalny wygląd. Oczywiście, kosmetyki kolorowe i makijaż nie wychodzą z mody, ale na scenę wkracza też szeroko pojęta pielęgnacja. Piękna skóra, włosy czy paznokcie stają się kanonem piękna, do którego dąży coraz więcej pan i panów.

Czy każdy może mieć piękne włosy?

Wiele osób pragnących osiągnąć piękny, naturalny wygląd martwi się, że ich naturalne cechy mogą to uniemożliwić. Wydaje się, że szczególnie wrażliwym tematem w tym obszarze są włosy. Być może masz wrażenie, że nie możesz już uratować swojej fryzury po wielokrotnym rozjaśnianiu i farbowaniu, złych decyzjach w obszarze fryzjerów lub kosmetyków czy po prostu okresie zaniedbania. Na szczęście każde włosy mogą znacząco poprawić swoją kondycję dzięki odpowiedniej pielęgnacji! Warto jednak przygotować się na dłuższy czas oczekiwania na efekty, szczególnie, jeśli mierzysz się z naturalnymi problemami, takimi jak wypadające włosy lub choroby skóry głowy (na przykład łupież). W takich sytuacjach optymalne byłoby również skupienie się na podstawowym problemie i dopasowanie pielęgnacji do indywidualnych potrzeb. Pomóc może Ci na przykład odżywka na wypadające włosy lub przeciwłupieżowy szampon z apteki.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami?

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się duża część społeczeństwa. Być może przyzwyczaiłeś się już do myśli, że Twoje włosy wypadają i „taka jest ich uroda”. To niekoniecznie musi być prawda! Wiele przyczyn wypadania włosów pochodzi z zewnątrz (jest regulowana przez środowisko lub Twoje zachowania i przyzwyczajenia). Przykładem może być niewłaściwa dieta (włosy wypadają, kiedy w organizmie zaczyna brakować witamin, aminokwasów, cynku i żelaza) albo długotrwały stres. Z tego powodu skuteczna może okazać się na przykład odżywka z biotyną na wypadające włosy. Biotyna to witamina B7 (nazywana także witaminą H). Skutkiem niedoboru biotyny są nie tylko wypadające włosy, ale również problemy skórne i jelitowe. Jeśli obserwujesz u siebie takie objawy, musisz być świadomy, że Twój organizm z pierwszej kolejności zatroszczy się o istotne dla życia organy (na przykład jelita). Z tego powodu biotyna dostarczana w diecie lub produkowana przez mikrobiom jelitowy może nie być w dostatecznym stopniu dysponowana na włosy. W takich sytuacjach odżywka biotynox pomoże Ci w dostarczeniu odpowiednich składników bezpośrednio do miejsca występowania problemów. Jest to również doskonały kosmetyk do pielęgnacji włosów osłabionych i kruszących się.

Prosta i skuteczna pielęgnacja

Pielęgnacja włosów nie jest trudna i istnieje kilka podstawowych rad, który mogą pomóc Ci w jej zoptymalizowaniu. Przede wszystkim musisz zadbać o stosowanie delikatnego szamponu. Najlepiej będzie wybierać kosmetyki, które nie mają w składzie SLS ani SLES. Możesz samodzielnie to ustalić, sprawdzając etykietę produktu – decyduj się na kupno szamponów bez Sodium Lauryl Sulfate albo Sodium Laureth Sulfate. Kolejnym krokiem będzie zadbanie o pozbycie się niekorzystnych dla włosów nawyków. Postaraj się zrezygnować z suszenia włosów – zaplanuj mycie głowy tak, żeby pozwolić włosom samodzielnie przeschnąć. Odsączaj nadmiar wody po myciu za pomocą bawełnianej koszulki, której już nie nosisz, i postaraj się nie wykonywać przy tym energicznych ruchów. Nigdy nie chodź spać w mokrych włosach – to sprzyja ich łamaniu się i znacznie je osłabia. Postaraj się również ograniczyć korzystanie z lokówki i prostownicy. Te proste kroki z pewnością przybliżą Cię do wymarzonego efektu. 

Fot.: Materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zarabiasz więcej niż Twój partner? Co zrobić, żeby uniknąć problemów w związku?
Zarabiasz więcej niż Twój partner? Co zrobić, żeby uniknąć problemów w związku?
Zarabiasz więcej niż Twój ukochany? Dowiedz się, czy to może być dla niego problem!
Jakie obuwie założyć na trekking?
Jakie obuwie założyć na trekking?
Chodzisz po górach? Zaopatrz się w buty trekkingowe.
Jak wartość usług dietetycznych wpływa na ich skuteczność: rozważania ekonomiczne
Jak wartość usług dietetycznych wpływa na ich skuteczność: rozważania ekonomiczne
Zrozum, jak ekonomia wpływa na skuteczność usług dietetycznych. Czy wyższa cena oznacza lepszą jakość? Odkryj związek między wartością a efektywnością diet.