Jak zdobywać wiedzę z zakresu księgowości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca w księgowości wymaga ciągłego aktualizowania informacji i dokształcania się w dziedzinie finansów, ekonomii czy technologii IT. Przeczytaj, jak zdobywać i poszerzać wiedzę z tych dziedzin. 

Poszerzanie kompetencji

Praca w księgowości wiąże się z koniecznością bycia na bieżąco ze zmianami w prawie podatkowym, a także z obsługą nowych programów i aplikacji, których używa się do księgowania finansów. W ramach ciągłego rozwoju zawodowego warto, aby księgowi inwestowali w kursy uzupełniające i aktualizowali wiedzę na własną rękę. Wraz z rosnącym doświadczeniem i większym zakresem wiedzy, wzrasta również pensja, co jest dodatkową motywacją do dokształcania się. Zawód księgowego to zawód zaufania publicznego, który wymaga etyki zawodowej i wysokich kwalifikacji z zarządzania finansami. Różnego rodzaju kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla osób zajmujących się księgowością pozwalają wzmocnić pozycję zawodową i konkurencyjność na rynku pracy, a przy tym również nawiązać nowe kontakty biznesowe. 

Szkolenia online

Świetnym sposobem na rozwijanie kompetencji są szkolenia kadry i place online, w których można wziąć udział bez martwienia się o dojazdy na zajęcia. Kursy służą lepszemu przygotowaniu uczestników do wykonywania zawodu, a także poszerzeniu informacji z zakresu płac czy dokumentacji personalnej. Ciekawą alternatywę stanowi również jednodniowy lub weekendowy kurs księgowości, skupiony wokół węższych zagadnień, takich jak zasady opodatkowania działalności prowadzonej w formie spółki komandytowej. Krótkie, intensywne szkolenia łatwiej połączyć z innymi obowiązkami, a dzięki nim można być na bieżąco z reformami i nowelizacjami Polskiego Ładu. Warto być również na bieżąco z webinariami, podczas których księgowi mogą konsultować się bezpośrednio z ekspertami z Ministerstwa Finansów i Administracji Skarbowej.

Certyfikacja zawodu księgowego

Warto jest również przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego, aby uzyskać certyfikację zawodu księgowego. Ścieżka kształcenia przebiega od księgowego, poprzez specjalistę ds. rachunkowości i głównego księgowego, aż do dyplomowanego księgowego. Zawodowy certyfikat to gwarancja ustawicznego doskonalenia profesji, a także ugruntowanie pozycji na rynku pracy. Powszechnie uznany certyfikat legitymizuje krajowa izba księgowych

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Joie Mytrax – czy to wózek dla mnie?
Joie Mytrax – czy to wózek dla mnie?
Uniwersalny, funkcjonalny, wygodny i wyposażony w wiele interesujących udogodnień. Tymi określeniami niewątpliwie może poszczycić się brytyjski wózek Joie Mytrax, który zdążył już zjednać szerokie grono zadowolonych użytkowników.
Butelkowa zieleń i biel – zaskakujące połączenie, które sprawdzi się na biurowych korytarzach!
Butelkowa zieleń i biel – zaskakujące połączenie, które sprawdzi się na biurowych korytarzach!
Przełam nudę w stroju formalnym i klasyczną białą koszulę zestaw z ołówkową spódnicą lub damskim garniturem w kolorze butelkowej zieleni!
Jak dobrze dobrać buty komunijne dla dziewczynki – praktyczne porady
Jak dobrze dobrać buty komunijne dla dziewczynki – praktyczne porady
Praktyczne porady i wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne buty komunijne dla dziewczynki. Dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać idealne buty na ten wyjątkowy dzień.