Na czym polega wybielanie zębów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Białe zęby stały się znakiem piękna i klasy. Nic dziwnego! W końcu śnieżnobiały uśmiech przywodzi na myśl zdrowie i sukces, a kto nie chciałby być kojarzony w ten sposób?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybór zabiegu wybielającego jest intuicyjny – w końcu chętnie oddajemy ważne dla nas sprawy w ręce profesjonalistów, którym ufamy. A na czym tak naprawdę polega praca dentysty podczas wybielania zębów? Zazwyczaj stosuje on połączenie żelu i lampy LED lub Beyond – najpierw nakłada na zęby produkt, a następnie aktywuje go światłem. Zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, a efekt jest natychmiastowy.

Zaletą takiego wyboru jest niewątpliwie doświadczenie dentysty, który jak nikt inny zna się na zębach i jamie ustnej. Dodatkowo należy pamiętać, że należąc do zawodów medycznych, dentysta może używać produktów mających większą zawartość substancji czynnych – dlatego efekt jest spektakularny, ale wymaga obecności profesjonalisty. Często stosowane w gabinecie stomatologicznym produkty po prostu nie są możliwe do kupienia w sklepach ogólnodostępnych.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nie wszyscy są gotowi na poddanie się zabiegowi. Co w takim przypadku? Istnieje kilka domowych sposobów na delikatne rozjaśnienie zębów. Najbezpieczniejsze z nich obejmują stosowanie atestowanych produktów – dlatego najlepszym miejscem do zaopatrywania się w produkty do wybielania zębów jest hurtownia stomatologiczna. Warto stosować produkty zaaprobowane przez towarzystwa stomatologiczne i przebadane pod kątem bezpieczeństwa, ponieważ czasami niekonwencjonalne metody mogą wyrządzić największą krzywdę. 

Do bezpiecznych metod należy między innymi używanie pasków wybielających. Ich stosowanie polega na ich naklejeniu na zęby i pozostawieniu na czas określony przez producenta. Taka metoda jest nie tylko bezpieczna, ale dodatkowo zapewnia mineralizację zębów. Warto przy tym stosować pasty wybielające, które pomogą utrzymać uzyskany efekt.

Uwaga na węgiel i sodę!

Zainteresowani tematem wybielania z pewnością spotkali się już z przepisem na pastę węglowo-kokosową lub sodowo-cytrynową. Warto jednak pamiętać, że te sposoby nie są bezpieczne, ponieważ nie rozjaśniają zębów, a doprowadzają do ścierania i uszkodzenia szkliwa. Można w ten sposób uzyskać efekt wybielenia, ale dzieje się to kosztem zdrowych zębów, dlatego dentyści odradzają używanie węgla i sody w pastach wybielających domowej roboty.

Zdj. główne: Connor Wilkins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Te książki ludzi biznesu warto przeczytać chociaż raz
Te książki ludzi biznesu warto przeczytać chociaż raz
Jak skutecznie zmienić swoje życie, zwiększyć dochody i osiągnąć sukcesy zawodowe? Z pomocą przychodzą najpopularniejsze książki ludzi biznesu.
Eleganckie torebki na lato. Sprawdź nasze propozycje
Eleganckie torebki na lato. Sprawdź nasze propozycje
Chcesz kupić gustowną torebkę na lato, która dopełni Twój elegancki strój? Poznaj najciekawsze propozycje stylistów i wybierz idealny model torebki dla siebie!
5 pomysłów na walentynkowy prezent dla niego, które znajdziesz w Empiku
5 pomysłów na walentynkowy prezent dla niego, które znajdziesz w Empiku
Sprawdzimy, co sieciówka ma do zaproponowania dla tych, którzy szukają idealnego prezentu dla Niego.