Poduszka z pierza – czy warto pomyśleć o jej zakupie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór odpowiedniej poduszki może okazać się naprawdę trudny, jednak ma ogromne znaczenie dla komfortu i wygody. Jak wiadomo sen odgrywa szalenie ważną rolę, dlatego należy zadbać o stworzenie jak najlepszych warunków. Wiele osób może zastanawiać się, czy poduszka z pierza będzie dobrym wyborem? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Poduszka z pierza – jakie są jej zalety?

Jeszcze wiele lat temu w sypialniach wielu ludzi wręcz królowały poduszki z pierza. Dziś coraz więcej osób wraca do nich, a wszystko przez chęć inwestowania w naturalne produkty. Są niezwykle ciepłe i miękkie, idealnie dopasowują się do ciała, otulają głowę, jednocześnie wspierając kark i barki. Są gwarancją spokojnego i komfortowego snu, szczególnie po bardzo męczącym dniu. Pierze zastosowane w poduszkach są sprężyste, dlatego dopasowują się do ciała osoby z nich korzystającej. Warto wiedzieć, że aby poduszka z pierza mogła zadziwiać swoimi właściwościami musi być wykonana z wysokiej jakości pierza oraz przejść przez wszystkie etapy oczyszczania i osuszania. Odpowiednie przygotowanie poduszki pozwala na jej użytkowanie nawet przez alergików.

Czym różni się poduszka z pierza od tej z puchu?

Wiele osób mylnie nazywa poduszki puchowe tymi wykonanymi z pierza. Otóż, poduszki puchowe stworzone są poszycia piór ptaków, natomiast poduszki z pierza są mieszanką piór i puch. To wszystko czyni je elastycznymi, dzięki temu gwarantuje odpowiednią amortyzacje podczas snu. Jest twardsza niż poduszka puchowa, jednak wiele osób wybiera ją właśnie przed wzgląd na cenne właściwości i wygodę jaką gwarantuje. Należy pamiętać, że obie propozycje są godne uwagi, a wszystko przez wzgląd na ich naturalność.

Jak dbać o poduszki z pierza?

Wybierając poduszki z pierza, warto dowiedzieć się jak odpowiednio o nie dbać. Nie zaleca się ich prania, bowiem można zniszczyć ich strukturę. Dodatkowo istnieje ryzyko, że pierze zaczną pleśnieć, w sytuacji kiedy nie zostaną odpowiednio mocno wysuszone. Na czyszczenie można zdecydować się oddając poduszki do specjalnego zakładu, który na co dzień przeprowadza takie czyszczenie i posiada ku temu odpowiednie środki. Warto pamiętać o pielęgnacji w domowych warunkach. Zaleca się częste wietrzenie, a wszystko po to, aby dokładnie oczyścić poduszki z roztoczy i kurzu. Można to robić również zimą, co pozwali szybko pozbyć się zgromadzonych zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak, aby unikać wietrzenia, kiedy na dworze panuje duża wilgotność.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tatiana Syrikova

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trzy królowe polskich kryminałów, po których książki warto sięgać
Trzy królowe polskich kryminałów, po których książki warto sięgać
Szybkie zwroty akcji, niesamowici bohaterowie oraz zbrodnia, która jest główną zagadką do rozwiązania – te cechy w skrócie opisują książki zaliczane do modnego w ostatnim czasie gatunku literackiego, jakim jest kryminał. Ich autor to nie tylko Remigiusz Mróz, ale takie błyskotliwe autorki, których dzieła niczym nie odbiegają od powieści polskiego mistrza kryminałów.
Wygodne obuwie do codziennej stylizacji
Wygodne obuwie do codziennej stylizacji
Szukasz butów, które dopasujesz do różnych stylizacji i założysz zarówno do pracy, jak i w czasie wolnym? Postaw na te modele!
Makijaż dla blondynek. Poznaj makijażowi triki!
Makijaż dla blondynek. Poznaj makijażowi triki!
Jaki makijaż sprawdza się u blondynek? Podpowiadamy!