Poduszka z pierza – czy warto pomyśleć o jej zakupie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór odpowiedniej poduszki może okazać się naprawdę trudny, jednak ma ogromne znaczenie dla komfortu i wygody. Jak wiadomo sen odgrywa szalenie ważną rolę, dlatego należy zadbać o stworzenie jak najlepszych warunków. Wiele osób może zastanawiać się, czy poduszka z pierza będzie dobrym wyborem? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Poduszka z pierza – jakie są jej zalety?

Jeszcze wiele lat temu w sypialniach wielu ludzi wręcz królowały poduszki z pierza. Dziś coraz więcej osób wraca do nich, a wszystko przez chęć inwestowania w naturalne produkty. Są niezwykle ciepłe i miękkie, idealnie dopasowują się do ciała, otulają głowę, jednocześnie wspierając kark i barki. Są gwarancją spokojnego i komfortowego snu, szczególnie po bardzo męczącym dniu. Pierze zastosowane w poduszkach są sprężyste, dlatego dopasowują się do ciała osoby z nich korzystającej. Warto wiedzieć, że aby poduszka z pierza mogła zadziwiać swoimi właściwościami musi być wykonana z wysokiej jakości pierza oraz przejść przez wszystkie etapy oczyszczania i osuszania. Odpowiednie przygotowanie poduszki pozwala na jej użytkowanie nawet przez alergików.

Czym różni się poduszka z pierza od tej z puchu?

Wiele osób mylnie nazywa poduszki puchowe tymi wykonanymi z pierza. Otóż, poduszki puchowe stworzone są poszycia piór ptaków, natomiast poduszki z pierza są mieszanką piór i puch. To wszystko czyni je elastycznymi, dzięki temu gwarantuje odpowiednią amortyzacje podczas snu. Jest twardsza niż poduszka puchowa, jednak wiele osób wybiera ją właśnie przed wzgląd na cenne właściwości i wygodę jaką gwarantuje. Należy pamiętać, że obie propozycje są godne uwagi, a wszystko przez wzgląd na ich naturalność.

Jak dbać o poduszki z pierza?

Wybierając poduszki z pierza, warto dowiedzieć się jak odpowiednio o nie dbać. Nie zaleca się ich prania, bowiem można zniszczyć ich strukturę. Dodatkowo istnieje ryzyko, że pierze zaczną pleśnieć, w sytuacji kiedy nie zostaną odpowiednio mocno wysuszone. Na czyszczenie można zdecydować się oddając poduszki do specjalnego zakładu, który na co dzień przeprowadza takie czyszczenie i posiada ku temu odpowiednie środki. Warto pamiętać o pielęgnacji w domowych warunkach. Zaleca się częste wietrzenie, a wszystko po to, aby dokładnie oczyścić poduszki z roztoczy i kurzu. Można to robić również zimą, co pozwali szybko pozbyć się zgromadzonych zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak, aby unikać wietrzenia, kiedy na dworze panuje duża wilgotność.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tatiana Syrikova

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować kolor szminki do karnacji?
Jak dopasować kolor szminki do karnacji?
Chcesz się dowiedzieć, jak dopasować kolor szminki do karnacji? W tym artykule zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek dotyczących tego zagadnienia.
Poznaj najbardziej stylowe trendy na nadchodzący sezon
Poznaj najbardziej stylowe trendy na nadchodzący sezon
Co będziemy nosić tej jesieni i zimy? Jakie ubrania będą modne? Poznaj listę najgorętszych trendów najbliższych miesięcy. Który z nich będzie Twoim ulubieńcem?
Jak prawidłowo używać rozświetlacza, bronzera i różu?
Jak prawidłowo używać rozświetlacza, bronzera i różu?
Dzięki tym radom konturowanie twarzy nie będzie takie straszne! Dowiedz się, jak prawidłowo używać bronzera, różu i rozświetlacza.