Jakie zabawki będą najlepsze dla 7-latka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

7-latek to już nie takie małe dziecko. Rozpoczyna naukę w szkole, staje się coraz bardziej śmiały i samodzielny. Pomimo przemian, jakie zachodzą w jego rozwoju, dalej chętnie spędza czas na zabawach i odkrywaniu świata, w czym zdecydowanie mogą pomóc mu ciekawe akcesoria. Jakie zatem zabawki dla 7 latka okażą się najlepszym wyborem? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w tym artykule. Zachęcamy do lektury. 

Czym kierować się podczas wyboru zabawek dla 7-latka? 

Wybierając zabawki dla 7 – letniego dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, istotne są zainteresowania malucha. To właśnie od nich zależeć będzie czy wręczony mu podarunek okaże się dla niego ciekawy, czy też nie. Na przykład dzieci, które lubią czytać książki, z całą pewnością ucieszą się z kolejnej, ciekawej pozycji, podczas gdy te preferujące układanie puzzli, odczują radość, kiedy podarowane zostaną im nowe elementy do ułożenia. Dlatego też zanim zapadnie konkretna decyzja upewnijmy się, że wytypowane przez nas rozwiązania będą odpowiednie dla danego dziecka. 

Jakie zabawki warto podarować 7-latkowi?

Na rynku dostępne są rozmaite zabawki dla 7 latka. Ze względu na ich duży wybór, znalezienie odpowiedniego wariantu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Zabawki, którymi będzie bawiło się dziecko, nie tylko powinny dostarczać mu rozrywki, ale również pełnić funkcję edukacyjną i rozwijać pewne umiejętności oraz zainteresowania. W tej roli doskonale sprawdzą się poniższe, przygotowane przez nas propozycje.

Po pierwsze – puzzle 

Doskonałym wyborem dla 7-letniego dziecka okażą się niewątpliwie puzzle. Układanki to rewelacyjny sposób na trening koncentracji i pamięci. Ich użytkowanie zwiększa zdolność logicznego myślenia, uczy cierpliwości i opanowania, a także pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych modeli puzzli, więc niewątpliwie jest w czym wybierać. 

Po drugie – zestawy kreatywne 

Rewelacyjne zabawki dla 7 latka to również te, rozwijające jego zdolności plastyczne i wyobraźnię. Mowa tu o zestawach kreatywnych, które sprawiają, że dziecko skupia się na tworzeniu konkretnych prac. Tego typu zajęcia są niezwykle angażujące, wyciszające i uspokajające.

Po trzecie – książki 

Doskonałymi zabawkami dla 7-latków, które nie tylko zajmują im czas, ale również pozytywnie wpływają na ich rozwój, są różnego rodzaju książki. Dzięki nim dziecko poszerza swoją wiedzę w danym zakresie, uczy się prawidłowo pisać, a także zwiększa zasób słów, co pozwala mu lepiej się wypowiadać. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Yan Krukov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?
Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?
Myślisz o makijażu permanentnym? Sprawdź, co się z tym wiąże!
Co daje stosowanie odżywek do włosów?
Co daje stosowanie odżywek do włosów?
Nie wiesz, czy powinnaś stosować odżywkę do włosów? Zobacz, jakie ma zalety.
Autobiografia „Intymnie. Moje wspomnienia” Demi Moore budzi wielkie zainteresowanie
Autobiografia „Intymnie. Moje wspomnienia” Demi Moore budzi wielkie zainteresowanie
Trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore budzi ogromne zainteresowanie na całym świecie.