Co mówią lekarze odnośnie suplementacji kolagenu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej osób zwraca się w stronę suplementów diety. Niemniej jednak obecnie absolutnie nikogo z nas już to nie dziwi. Nie ukrywajmy, ale większość z nas obecnie nie zwraca zbyt dużej uwagi na to, co „ląduje” na naszych talerzach, a dodatkowo także z każdej strony działa na nas ogromny stres i presja. W efekcie w naszym organizmie dochodzi do ubytków witamin i minerałów, a także innych, niezbędnych dla nas substancji. Co ciekawe, niektóre z tych niedoborów powstają na skutek naturalnych procesów starzenia się organizmu. Już po 25 roku życia znacznie wyhamowuje kolagenu, który odpowiada za zdrowie naszych stawów i w głównej mierze także za piękny wygląd naszej skóry. Jednak co o suplementacji kolagenu mówią lekarze i środowisko medyczne?

Czy warto suplementować kolagen? – badania naukowe nie mają wątpliwości!

Nie da się ukryć, że odnośnie suplementacji kolagenu pojawiło się wiele dyskusji i kontrowersyjnych opinii. Wiele osób bowiem zarzucało, że jest to suplement diety, który tak naprawdę powinien być dostarczany do naszego organizmu wraz z pokarmem, a nie pod postacią chemicznych dodatków. Niemniej jednak badania naukowe oraz opinie środowiska medycznego nie pozostawiają w tym momencie żadnych wątpliwości. Wraz z pożywieniem nie da się dostarczyć wystarczającej ilości kolagenu, która pokryłaby dzienne zapotrzebowanie organizmu. Wynika to z prostego powodu. Naturalny kolagen występuje jedynie w szpikach kostnych zwierząt i podrobach, a co za tym idzie, mało kto z nas zdecyduje się na taki „obiad”. Kolagen – opinie lekarzy to w dużej mierze zalecenia i rekomendacje, które jasno wskazują na to, że jego suplementacja jest nam wyjątkowo potrzebna. Wielokrotnie bowiem udowodnione zostało, że suplementacja kolagenu naturalnego, ma dobroczynny wpływ na nasze stawy. Lekarze zgodnie twierdzą, że przyczynia się on do:

  • zredukowania uczucia sztywnienia stawów;
  • zredukowania dolegliwości bólowych stawów;
  • zwiększenia produkcji mazi stawowej;
  • poprawienia ruchomości stawów.

Jak więc widać, suplementacja kolagenu wydaje się być konieczna i z pewnością nam nie zaszkodzi. Warto również w tym momencie odnieść się do wielu badań medycznych, które prowadzone były w zakresie wpływu kolagenu na skórę twarzy. Lekarze, a w szczególności dermatolodzy potwierdzają, że znacznie spowalnia on procesy starzenia się skóry, a jednocześnie wypełnia zmarszczki i bruzdy. Panie więc w szczególności powinny się kolagenem w formie suplementu diety – a nie pod postacią kremu anti-aging – zainteresować.

Kolagen rybi czy zwierzęcy – który jest skuteczniejszy według lekarzy?

Dyskusje również toczyły się w zakresie dwóch typów kolagenu – rybiego i zwierzęcego. Okazuje się, że pojawiły się pytania odnośnie tego, który z nich jest skuteczniejszy i którego suplementacja rzeczywiście przyniesie pożądane efekty. Kolagen rybi opinie lekarzy i specjalistów ponownie pomagają nam rozwiać wątpliwości. Jasno wskazują oni na to, że to kolagen rybi jest efektywniej i szybciej przyswajany przez nasz organizm. Co za tym idzie, jest on wstanie skutecznie i precyzyjnie wchłonąć się do naszego krwioobiegu i rozpocząć dobroczynne działanie. Faktem jest, że wielu użytkowników – a nawet i niektórych lekarzy – wskazuje na to, że kolagen rybi, szczególnie w formie do picia, może zaskoczyć nas dość specyficznym i nieprzyjemnym zapachem. Wydaje się jednak, że będzie to najmniejsza przeszkoda, w porównaniu do tego, jakie korzyści może nam dać suplementacja kolagenu rybiego, co zostało potwierdzone przez wielu lekarzy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Po świętach męczą cię wypryski, a twoja skóra jest przesuszona i pozbawiona blasku?
Po świętach męczą cię wypryski, a twoja skóra jest przesuszona i pozbawiona blasku?
Jak odzyskać promienny wygląd po świętach i hucznym sylwestrze?
Anna Wintour została globalną naczelną „Vogue” oraz szefem treści wydawnictwa Condé Nast
Anna Wintour została globalną naczelną „Vogue” oraz szefem treści wydawnictwa Condé Nast
Legendarna naczelna modowego magazynu "Vogue" , została globalną szefową wszystkich wydań oraz dyrektorem ds. treści wydawnictwa Conde Nast.
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Odkryj naukowe spojrzenie na peptydy jako innowacyjne rozwiązanie na zdrowe włosy, które mogą pomóc odmłodzić proces siwienia.