Co zrobić, żeby bikini body mieć nie tylko latem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bikini body to marzenie każdej kobiety. Co zrobić, aby móc się nim poszczycić nie tylko w sezonie letnim? Kluczem do tego jest odpowiedni program treningowy oraz dieta.

Bikini Body Guide – sprawdzony sposób na bikini body przez okrągły rok

Jak utrzymać bikini body przez cały rok, nie tylko latem? W tym celu warto wykonywać program treningowy Bikini Body Guide, opracowany przez australijską trenerkę Kaylę Istines. Ukończyła ona kurs dla trenerów w Australian Institute of Fitness i pracowała w najlepszych klubach fitness w kraju. 

Stworzony przez nią zestaw ćwiczeń ma na celu pomóc uzyskać płaski, umięśniony brzuch, silne ramiona, smukłe nogi i jędrne pośladki. Ma on postać e-booka, w którym dokładnie zostały opisane poszczególne etapy treningu. Bikini Body Guide cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet z całego świata.

Z czym zdaniem Kayli Itsines związane są problemy z chudnięciem? Wpływ na to ma: brak konsekwencji w ćwiczeniach i diecie, budowanie masy mięśniowej (na skutek tego typu ćwiczeń sylwetka wygląda szczupło, lecz waga nie spada), wykonywanie monotonnego treningu (ciało przyzwyczaja się do określonego zestawu ćwiczeń, który nie stanowi dla niego wyzwania) oraz pomijanie posiłków (skutkuje to wieczornymi napadami głodu).

Kluczowe zasady Bikini Body Guide

Czym jest Bikini Body Guide? To trwający 12 tygodni program treningowy. Ćwiczenia wykonuje się przez 6 dni w tygodniu, niedziela jest dniem odpoczynku. Poniedziałek, środa oraz piątek to dni przeznaczone na intensywny High Intensivity Interval Training, wtorki, czwartki oraz soboty – na łagodniejszy Low Intensity Steady State. 

Każdy z zestawów ćwiczeń powtarza się tutaj w 2 seriach. W jednej znajdują się 2 bloki, a w każdym z nich – po 4 ćwiczenia. Wyzwaniem jest tutaj wykonywanie ćwiczeń z poszczególnych bloków w czasie nie przekraczającym 7 minut. Co za tym idzie – cały trening powinien trwać 28 minut. Po 4 ćwiczeniach można sobie zrobić krótką przerwę.

Jeżeli chodzi o treningi mniej wymagające, przyjmują one postać 15-minutowego biegu lub szybkiego, trwającego około 45 minut marszu. Bikini Body Guide z powodzeniem wykonywać można w domowym zaciszu. Najlepiej zaopatrzyć się w akcesoria sportowe, takie jak hantle, mata, bosu, ławeczka oraz piłka lekarska. 

Kayla Istines radzi, aby w pierwszych 4 tygodniach wykonywać 2 intensywne treningi, 3 mniej wymagające oraz 1 sesję rozciągania. W tygodniach 5–8 zaleca się realizować 2 intensywne treningi, 4 mniej intensywne i 1 sesję rozciągania. Tygodnie 9–12 to natomiast czas na 2 intensywne treningi, 2 treningi kardio, 1 trening High Intensivity Interval Training oraz 1 rozciąganie.

Twórczyni rewolucyjnego programu treningowego podpowiada również, aby nie wykonywać treningu High Intensivity Interval Training oraz oporowego jednego dnia. Sesja treningowa nie powinna być dłuższa niż 70 minut. W ciągu jednego dnia nie należy wykonywać więcej niż 2 treningów. Dopuszczalne jest robienie intensywnego treningu rano i łagodniejszego wieczorem. Nieodłącznymi elementami każdej sesji są rozgrzewka i rozciąganie.

Z czym związana jest tak duża popularność Bikini Body Guide? To zróżnicowany trening, który zawiera ćwiczenia zarówno o wysokiej, jak i niskiej intensywności. Łączy on elementy treningu siłowego, interwałowego oraz kardio. Wszystko to przyczynia się do szybkiej utraty wagi i równomiernego rozwoju sylwetki.

Przeczytaj też: https://upwoman.pl/uroda/po-lecie-twoja-skora-jest-zmeczona-jak-ja-zregenerowac/

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać czółenka adekwatne do naszego stylu?
Jak dobrać czółenka adekwatne do naszego stylu?
Odkryj sekrety doboru idealnych czółenek komplementujących Twój niepowtarzalny styl. Dowiedz się, jak różne modele i kolory mogą podkreślić Twoją osobowość i outfit.
Kobieca bielizna – na co zwracać uwagę podczas zakupów?
Kobieca bielizna – na co zwracać uwagę podczas zakupów?
Bielizna to bez wątpienia niezbędny element każdej stylizacji. Ma ona na celu nie tylko ochronić Twoje miejsca intymne, ale także sprawić, że czujesz się komfortowo.
Kobiece rekiny biznesu. 5 inspirujących businesswomen
Kobiece rekiny biznesu. 5 inspirujących businesswomen
Kobiety w biznesie radzą sobie świetnie. Oto nazwiska pięciu Polek, które wiedzą, czego chcą od życia…i jak to osiągnąć!