CV kosmetyczka – napisz profesjonalne CV dla kosmetyczki

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jesteś kosmetyczką i marzysz o pracy w ekskluzywnym gabinecie? Zapewne wiesz, że podstawowym dokumentem aplikacyjnym jest CV, które w głównej mierze decyduje o tym czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. W tym artykule przeczytasz, jak napisać skuteczny życiorys, który przyciągnie uwagę rekruterów i zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. 

Na czym polega praca kosmetyczki?

W dużym uproszczeniu praca kosmetyczki polega na pielęgnacji urody. To pojęcie jest jednak dość szerokie i wiąże się z szeregiem obowiązków, które spoczywają na osobie pracującej w gabinecie kosmetycznym. Obejmują one między innymi:

 • pielęgnację skóry i skóry twarzy;
 • oczyszczanie cery;
 • zabiegi upiększające (np. makijaż i regulacja brwi);
 • dobór odpowiednich preparatów, a niekiedy także ich sprzedaż;
 • dezynfekcję skóry przed zabiegami;
 • depilację wybranych części ciała;
 • przygotowywanie narzędzi i stanowiska pracy.

Jak widzisz zakres działań jest dość szeroki, a to tylko podstawy. Jeśli w swoim CV wpiszesz jedynie kilka podstawowych zwrotów, niczym nie wyróżnisz się na tle pozostałych kandydatek. CV kosmetyczki musi być konkretne, aby nie zaginęło wśród innych aplikacji. 

Od czego zacząć CV kosmetyczki?

Oczywiście każde CV należy rozpocząć od podania podstawowych danych personalnych. Wystarczy imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Pozostałe informacje są całkowicie zbędne w procesie rekrutacji.

Następnie przejdź do podsumowania zawodowego/ celu zawodowego. W kilku krótkich zdaniach napisz kim jesteś i jak długie jest Twoje doświadczenie zawodowe, z czego jesteś najbardziej dumna, jakie wyjątkowe kompetencje posiadasz i gdzie szukasz pracy. Możesz też określić, jak widzisz swoją karierę w przyszłości.

CV kosmetyczka – informacje, które pokażą co potrafisz

Doświadczenie zawodowe to podstawa CV, ale czy wiesz, że kluczem do sukcesu są odpowiednio opisane obowiązki w tej sekcji? Jak zrobić to skutecznie? Przede wszystkim zapoznaj się dokładnie z ofertą pracy, a wymienione w niej obowiązki umieść na samej górze opisu stanowiska. W tym przypadku ważne są także detale, ogólne sformułowania nie pokażą pracodawcy co tak naprawdę potrafisz. Jakie obowiązki wpisać w CV kosmetyczki? Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

 • dobieranie zabiegów do oczekiwań klientki;
 • dopasowanie zabiegów do zdiagnozowanego typu cery;
 • rozpoznawanie chorób skóry i kierowanie do lekarza w razie konieczności;
 • dobieranie i sprzedawanie kosmetyków;
 • wykonywanie zabiegów pielęgnacji stóp i dłoni.

Kolejna sekcja w CV kosmetyczki to umiejętności. Je również dopasuj do oferty pracy. Dzięki temu pracodawca odniesie wrażenie, że idealnie spełniasz jego oczekiwania. Jakie umiejętności są ważne w tym zawodzie? Sprawdź nasze propozycje:

 • diagnozowanie skóry;
 • doradztwo w zakresie pielęgnacji skóry;
 • złuszczanie i nawilżanie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu;
 • makijaż dzienny, wieczorowy oraz ślubny;
 • farbowanie brwi i rzęs;
 • przedłużanie paznokci różnymi technikami.
CV kosmetyczka od Ciekawe CV

Jak opisać wykształcenie w CV kosmetyczki?

W zawodzie kosmetyczki edukacja to priorytet. Bez odpowiedniego wykształcenia nie możesz podjąć pracy. W tej profesji odbywa się bardzo wiele szkoleń, których ukończenie świadczy o zdobyciu specjalistycznych kwalifikacji. W profesjonalnym CV musisz o nich wspomnieć! Pamiętaj, aby wypisywać je w kolejności odwrotnie chronologicznej, czyli ostatni kurs umieść na samej górze. Ważna rada: pomiń te szkolenia, które ukończyłaś bardzo dawno, ponieważ zdobyta wiedza prawdopodobnie jest już nieaktualna. 

Zainteresowania w CV kosmetyczki

Nie pomijaj hobby w swoim CV. Dzięki tej sekcji możesz jeszcze bardziej przekonać do siebie pracodawcę. Skoro chcesz pracować w branży beauty prawdopodobnie interesujesz się pielęgnacją urody. Napisz o tym i pokaż pracodawcy, że praca jest Twoją pasją, przez co będziesz zaangażowanym i ambitnym pracownikiem.

Szablony CV od Ciekawe CV

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moda zrównoważona, czyli jak kupować świadomie i być ekologicznym?
Moda zrównoważona, czyli jak kupować świadomie i być ekologicznym?
Czy kupujesz świadomie?
Na czym polega wybielanie zębów?
Na czym polega wybielanie zębów?
Marzysz o białych zębach? Zdradzamy, które sposoby na wybielanie są bezpieczne, a których lepiej unikać.
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Szukasz pomysłów na szykowną stylizację, która sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje upał? Podpowiadamy, jakie ubrania wybierać.