Trzy królowe polskich kryminałów, po których książki warto sięgać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szybkie zwroty akcji, niesamowici bohaterowie oraz zbrodnia, która jest główną zagadką do rozwiązania – te cechy w skrócie opisują książki zaliczane do modnego w ostatnim czasie gatunku literackiego, jakim jest kryminał. Ich autor to nie tylko Remigiusz Mróz, ale takie błyskotliwe autorki, których dzieła niczym nie odbiegają od powieści polskiego mistrza kryminałów. 

Z pewnością niekwestionowaną królową jest Katarzyna Bonda, która w swoich ciekawie skonstruowanych powieściach, jak np. https://matfel.pl/tra-pol-198293-Katarzyna-Bonda.html prezentuje niesamowitą złożoność charakteru bohaterów, wartkie akcje i zagadki, które czytelnik próbuje sam rozwikłać. Interesujące i popularne są pozycje Katarzyny Puzyńskiej czy nieustępującej jej Annie Kańtoch. Przekonaj się, że zbrodnie pisane kobiecym piórem są doskonałe!

Katarzyna Bonda – królowa może być tylko jedna 

Pisarka zadebiutowała w 2007 r. powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”, ciepło przyjętą przez krytyków i publiczność oraz nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część popularnego cyklu przygód Huberta Meyera, który przyniósł autorce ogromną popularność. Bohaterem jest detektyw i pierwszy książkowy profiler w polskiej literaturze kryminalnej, któremu Bonda poświeciła aż 6 części. Z wykształcenia jest dziennikarką – pracowała m.in. w „Super Expressie”, „Newsweeku” czy „Wprost”, a obecnie współpracuje jako pisarz freelancer i uczy sztuki kreatywnego pisania. 

Katarzyna Puzyńska – autorka kryminalnych sag 

Autorka uwielbianej sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa swoją pierwszą powieść napisała pod tytułem „Motylek”, która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. W następstwie ukazały się kolejne części, które trzymają w napięciu tak samo dobrze, jak klasyczne kryminały psychologiczne, ale do swoich powieści Puzyńska wplata również rozbudowane wątki społeczne i obyczajowe. Porównuje się ją do Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji jej książek sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Pisarka jest z wykształcenia psychologiem, uwielbia tatuaże, a w wolnych chwilach biega i podróżuje. 

Anna Kańtoch – twórczyni rzeczywistych i magicznych światów

Anna Kańtoch jest absolwentką arabistyki i zadebiutowała jako autorka fantastyki, ale opisywanie rzeczywistych światów wychodzi jej równie dobrze. Cykl kryminalny o Krystynie Lesińskiej spotkał się z ogromnym entuzjazmem czytelników. To fascynującą postać 73-letniej emerytki i bystrej ex-policjantki, która skrywa tajemnice z przeszłości. W trzytomowej serii, do której zalicza się „Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych” i „Jesień zapomnianych” Kańtoch prezentuje sekrety i pogłębia rys psychologicznych postaci, odchodząc od schematu poczciwej starszej pani hobbystycznie rozwiązującej zagadki kryminalne. Jest laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru przyznanej w 2021 r. za najlepszą polską powieść kryminalną, którą otrzymała za „Wiosnę Zaginionych”. 

Fot.: Matias North/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
6 porad, jak zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem
Każdy rodzic chce mieć dobre relacje ze swoją pociechą. Nie jest to jednak takie proste. Czasem potrzeba wielu godzin rozmów i tysięcy gestów, by być dla swojego potomka nie tylko autorytetem, ale i przyjacielem.
8 makijaży, które mogą Cię postarzać
8 makijaży, które mogą Cię postarzać
Sprawdź, jakich kosmetyków unikać, aby się nie postarzyć!
Jak dbać o formę zimą?
Jak dbać o formę zimą?
Zimowe warunki atmosferyczne nie sprzyjają sportom na świeżym powietrzu? Mamy dla Ciebie kilka fantastycznych alternatyw! Z której z nich skorzystasz, by zadbać o formę?