Trzy królowe polskich kryminałów, po których książki warto sięgać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szybkie zwroty akcji, niesamowici bohaterowie oraz zbrodnia, która jest główną zagadką do rozwiązania – te cechy w skrócie opisują książki zaliczane do modnego w ostatnim czasie gatunku literackiego, jakim jest kryminał. Ich autor to nie tylko Remigiusz Mróz, ale takie błyskotliwe autorki, których dzieła niczym nie odbiegają od powieści polskiego mistrza kryminałów. 

Z pewnością niekwestionowaną królową jest Katarzyna Bonda, która w swoich ciekawie skonstruowanych powieściach, jak np. https://matfel.pl/tra-pol-198293-Katarzyna-Bonda.html prezentuje niesamowitą złożoność charakteru bohaterów, wartkie akcje i zagadki, które czytelnik próbuje sam rozwikłać. Interesujące i popularne są pozycje Katarzyny Puzyńskiej czy nieustępującej jej Annie Kańtoch. Przekonaj się, że zbrodnie pisane kobiecym piórem są doskonałe!

Katarzyna Bonda – królowa może być tylko jedna 

Pisarka zadebiutowała w 2007 r. powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”, ciepło przyjętą przez krytyków i publiczność oraz nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część popularnego cyklu przygód Huberta Meyera, który przyniósł autorce ogromną popularność. Bohaterem jest detektyw i pierwszy książkowy profiler w polskiej literaturze kryminalnej, któremu Bonda poświeciła aż 6 części. Z wykształcenia jest dziennikarką – pracowała m.in. w „Super Expressie”, „Newsweeku” czy „Wprost”, a obecnie współpracuje jako pisarz freelancer i uczy sztuki kreatywnego pisania. 

Katarzyna Puzyńska – autorka kryminalnych sag 

Autorka uwielbianej sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa swoją pierwszą powieść napisała pod tytułem „Motylek”, która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. W następstwie ukazały się kolejne części, które trzymają w napięciu tak samo dobrze, jak klasyczne kryminały psychologiczne, ale do swoich powieści Puzyńska wplata również rozbudowane wątki społeczne i obyczajowe. Porównuje się ją do Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji jej książek sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Pisarka jest z wykształcenia psychologiem, uwielbia tatuaże, a w wolnych chwilach biega i podróżuje. 

Anna Kańtoch – twórczyni rzeczywistych i magicznych światów

Anna Kańtoch jest absolwentką arabistyki i zadebiutowała jako autorka fantastyki, ale opisywanie rzeczywistych światów wychodzi jej równie dobrze. Cykl kryminalny o Krystynie Lesińskiej spotkał się z ogromnym entuzjazmem czytelników. To fascynującą postać 73-letniej emerytki i bystrej ex-policjantki, która skrywa tajemnice z przeszłości. W trzytomowej serii, do której zalicza się „Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych” i „Jesień zapomnianych” Kańtoch prezentuje sekrety i pogłębia rys psychologicznych postaci, odchodząc od schematu poczciwej starszej pani hobbystycznie rozwiązującej zagadki kryminalne. Jest laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru przyznanej w 2021 r. za najlepszą polską powieść kryminalną, którą otrzymała za „Wiosnę Zaginionych”. 

Fot.: Matias North/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Top 5 kremów idealnych dla skóry atopowej
Top 5 kremów idealnych dla skóry atopowej
Jak poradzić sobie z nadmiernie przesuszoną i swędzącą skórą? Wypróbuj te kremy!
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, które może pomóc w poprawie wyglądu uśmiechu oraz zdrowia jamy ustnej.
Jak skutecznie realizować postanowienia noworoczne?
Jak skutecznie realizować postanowienia noworoczne?
Nie wiesz jak efektywnie realizować postanowienia noworoczne? Podpowiadamy!