Inspirujące kobiety biznesu, których rad będziesz chciała posłuchać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad kierunkiem swojej kariery zawodowej? Być może pewien pomysł już kiełkuje w Twojej głowie? Warto inspirować się historiami innych osób. Takich, które sięgnęły po swoje i są dumne z prowadzonych biznesów. 

Przygotowaliśmy krótką listę polskich bizneswoman, które chętnie dzielą się swoimi radami z innymi. Warto skorzystać z ich wskazówek! Sprawdź, o kogo chodzi!

Anna Lewandowska

Jedni ją kochają, inni niekoniecznie. Trzeba jednak przyznać, że nie jest tylko żoną fantastycznego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Anna Lewandowska to marka sama w sobie. Kobieta działa aktywnie na wielu polach. Stworzyła między innymi firmę ze zdrową żywnością, suplementami diety, catering dietetyczny, aplikację z treningami czy markę kosmetyczną. Wielokrotnie podkreślała, że biznes bez dobrych pracowników jest jak samolot bez skrzydeł. Anna otrzymała między innymi nagrodę „Liderki biznesu”.

Joanna Przetakiewicz

Wiele osób kojarzy ją z marką modową La Mania. To właśnie ten biznes Przetakiewicz mocno promuje. Wielu też uważa, że dorobiła się na małżeństwie z Janem Kulczykiem. Otóż prawda jest taka, że już na trzecim roku studiów prawniczych założyła pierwszą firmę. Razem ze starszą o 15 lat wspólniczką otworzyły prywatną klinikę stomatologiczną. Na wszystko wzięły kredyt, ale ciężka praca się opłaciła. 

Obecnie Przetakiewicz ma sieć klinik, do tego jeszcze kilka restauracji i poza marką odzieżową także markę z akcesoriami do domu. Jest też inicjatorką Ery Nowych Kobiet, której celem jest stworzenie przestrzeni dla kobiet do dzielenia się doświadczeniami i motywowania się.

Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu

Zaczynała jako trenerka zarządzania czasem dla korporacji. Z czasem zdecydowała się założyć markę Pani Swojego Czasu. Jest autorką wielu książek, kursów internetowych, webinarów, planerów i notesów, gadżetów. Uczy, jak się rozwijać, budować biznes, zarządzać sobą w czasie. Stworzyła także Klub PSC jako przestrzeń rozwojową dla kobiet.

Irena Eris

Założycielka słynnej firmy kosmetycznej jeszcze w czasach PRL-u. Zawsze była niezależna, ale to jej mama wpajała jej te wartości i ukształtowała jej postawę jako kobiety samowystarczalnej w każdej sytuacji życiowej. Zaczynała od jednego kremu, a dzisiaj może pochwalić się grupą Dr Irena Eris, która jest jednym z głównych polskich producentów kosmetyków i właścicielem uznanych w kraju i za granicą marek: Dr Irena Eris, Lirene, Pharmaceris, Emotopic i Under Twenty. Do tego dochodzi jeszcze sieć luksusowych hoteli oraz kosmetyczne instytuty i unikatowe centrum naukowo-badawcze. Sama Irena wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody.

Karolina Kuklińska-Kosowicz – założycielka marki YOPE

Na koniec jeszcze jedna założycielka marki kosmetycznej. Karolina działa wedle zasady: mów to, co myślisz, ale w różnych formach. Szanuje współpracowników, ustala priorytety, żyje według kalendarza, tak by podzielić czas między firmę a dom. Jej zdaniem sukces osiąga osoba poukładana, kreatywna i komunikatywna. Kluczem jest też ścisła współpraca z działami.

W Polsce jest jeszcze wiele odważnych, spełnionych, niezależnych i pracowitych bizneswoman. Warto dzielić się swoim doświadczeniem, tak by motywować młodsze pokolenie i pokazywać światu, jak silne są kobiety i jak wiele potrafią!

Zdj. główne: ThisisEngineering RAEng/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ponadczasowe wzornictwo w limitowanej kolekcji marki sept. – zobacz wyjątkowe loafery!
Ponadczasowe wzornictwo w limitowanej kolekcji marki sept. – zobacz wyjątkowe loafery!
Zobacz limitowaną kolekcję loaferów polskiej marki sept.! To buty idealne dla wymagających kobiet, które posłużą przez cały rok.
Jaki prezent dla mamy wybrać z okazji Dnia Matki?
Jaki prezent dla mamy wybrać z okazji Dnia Matki?
Urodziny i Dzień Matki są doskonałą okazją na docenienie ciężkiej pracy, którą wykonuje codziennie każda mama. Chociaż mówi się, że najlepszym prezentem jest czas spędzony razem, warto również sięgnąć po drobne upominki, które pomogą odpowiednio upamiętnić te wyjątkowe dni.
Tej zimy chcemy błyszczeć! Do gry wracają cekiny
Tej zimy chcemy błyszczeć! Do gry wracają cekiny
Marzą Ci się cekiny? Oto stylizacje z błyskiem, które na pewno Cię zainspirują!