Kim jest Gabriela Hearst – dyrektor kreatywna Chloé?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na początku grudnia 2020 roku świat mody obiegła wieść, że dotychczasową dyrektorkę kreatywną marki Chloe, Nataschę Ramsay-Levi zastąpi Gabriela Harst. 

Ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej i ambasadorka mody ekologicznej stoi przed nie lada wyzwaniem, jakim jest wyniesienie kultowego już francuskiego domu mody na nowy, wyższy poziom. Kim jest ta postać i co każda fashionistka powinna wiedzieć na jej temat?

Chloe – o marce

Chloe jest francuskim domem mody z siedzibą w Paryżu, który został założony w 1952 roku przez Gaby Aghion oraz Jacquesa Lenoira. Miał on stanowić swoisty sprzeciw wobec dyktatu sztywnej, niewygodnej mody kobiecej i wpisywać się w ducha królującej wówczas artystycznej bohemy. 

Aghion jest uznawana za autorkę pojęcia ready to wear. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono “ubrania gotowe do noszenia”. Mianem tym określa się kolekcje ukazujące się na sezon wiosna-lato i jesień-zima, które są przygotowane do produkcji seryjnej. Stanowią one swoisty przedsmak linii haute couture. Nazwa domu mody Chloe wzięła się od przyjaciółki Gaby Aghion – Chloe Husymans. 

Największą popularnością marka cieszyła się w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to triumfy święcił dziewczęcy styl boho. Do jego fanek zaliczały się między innymi Jackie Kennedy czy Brigitte Bardot. Współczesne miłośniczki marki Chloe są kobiece w nieoczywisty sposób. Stawiają one na naturalność i wygodę. Ich styl opisać można jako szykowny, z nutą nonszalancji.

Zmiany w domu mody Chloe

Dlaczego dotychczasowa dyrektor kreatywna Chloe – Natascha Ramsay-Levi zdecydowała się odejść z francuskiego domu mody? Jak napisała w swoim oświadczeniu na Instagramie, skłoniła ją do tego refleksja na temat ostatnich zawirowań ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych oraz możliwości dopasowania ich do indywidualnych wartości emocjonalnych, intelektualnych oraz twórczych. Wszystko to sprawiło, że zaczęła ona nieco inaczej patrzeć na swoją przyszłość i w pełni wykorzystywać nowe możliwości, jakie się przed nią pojawiają.

Na jakie zmiany mógł liczyć dom mody Chloe pod przewodnictwem Gabrieli Hearst? Z pewnością zyskał on nowe grono odbiorców. Wartym podkreślenia jest tutaj również fakt, iż Hearst jest ambasadorką nowoczesnej, ekologicznej mody oraz tak zwanego uczciwego luksusu.

Podczas procesu projektowania korzysta ona z materiałów pochodzących z recyclingu. Dodatkowo, bardzo dużą wagę przykłada do eliminacji śladu węglowego, działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wspierania proekologicznych organizacji pozarządowych. Gabriela Hearst pojawiła się w Chloe w momencie, w którym marka podjęła decyzję o przekształceniu modelu biznesowego na bazujący na zrównoważonym rozwoju, z naciskiem na odpowiedzialność ekologiczną i wzmocnienie pozycji kobiet.

Co warto wiedzieć o Gabrieli Hearst? 

Jest ona absolwentką The British School of Montevideo i Universidad ORT Uruguay, gdzie zdobyła licencjat z komunikacji. Po ukończeniu dwudziestego roku życia przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby odbyć studia ze sztuk widowiskowych na Neighborhood Playhouse School of Theatre. W 2004 roku założyła swoją pierwszą markę Candela, której znakiem rozpoznawczym były koszule przedstawiające skrzydlatą kobietę na koniu. 2 lata później asortyment firmy poszerzył się o odzież typu ready-to wear oraz buty.

W 2004 roku, Hearst została członkinią Council of Fashion Designers of America. W 2014 uruchomiła markę pod własnym nazwiskiem. Tym, co wyróżnia jej ubrania, jest połączenie ekologii, tradycyjnego rzemieślnictwa oraz innowacyjnych materiałów i rozwiązań. W wolnym czasie opiekuje się rodzinnym ranczo w Urugwaju.

Zdj. główne: Karly Jones/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybierz idealne torebki damskie na każdą okazję!
Wybierz idealne torebki damskie na każdą okazję!
Torebeczki damskie — funkcjonalność i styl w jednym. Wybierz idealny dodatek do swojego outfitu i bądź gotowa na każdą okazję!
Co to jest mapa marzeń? Każdy może ją stworzyć!
Co to jest mapa marzeń? Każdy może ją stworzyć!
Mapa marzeń to skuteczne narzędzie do realizacji celów. Pomaga się skupić na własnym rozwoju i stanowi źródło samodyscypliny. Z naszego artykułu dowiesz się, czym dokładnie jest oraz jak ją stworzyć.
Jazda na rowerze – jakie daje korzyści?
Jazda na rowerze – jakie daje korzyści?
Jazda na rowerze to mało wymagający sport, który może uprawiać każdy. Pozwala wyrzeźbić sylwetkę i pozbyć się zbędnych kilogramów. Taka aktywność świetnie relaksuje i ma mnóstwo innych zalet. Warto wiedzieć jakich!