Proste sposoby na wprowadzenie ruchu do swojej codzienności

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ruch, zwłaszcza jeśli pracujesz przed komputerem, jest niezwykle ważny. Sprawia bowiem, że nie tylko Twoje ciało pozostaje w dobrej kondycji. Odpowiednie ćwiczenia pomogą Ci uniknąć bólu pleców i sprawią, że nabierzesz więcej energii do pracy. Jak jednak wprowadzić je do codziennego, często bardzo napiętego grafiku? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Poznaj je wszystkie!

Dlaczego codzienne ćwiczenia są ważne?

Codzienna aktywność fizyczna bardzo wpływa na nasz stan zdrowia. Jeśli z reguły siedzisz i to nie zawsze w prawidłowej pozycji, Twój kręgosłup jest nadmiernie obciążony. Może to skutkować bólami kręgosłupa, a nawet drętwieniem kończyn.

Warto zatem działać zawczasu i wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną. Wówczas nie tylko unikniesz bólu, ale również Twoje ciało będzie świetnie się prezentować i przez długie lata będziesz mogła cieszyć się dobrym zdrowiem, a także kondycją fizyczną. Nie można zatem zaniedbywać tej kwestii. Warto znaleźć chociaż 15 minut w ciągu dnia, aby dać upust stresom i nerwom, a do tego sprawić przyjemność swojemu ciału i… głowie!

Aktywność fizyczna wpisana w grafik

Jeśli masz w ciągu dnia masę zajęć, nie tylko tych, które dotyczą pracy, bardzo ciężko jest znaleźć chęć i energię, aby ćwiczyć. Zatem warto wówczas wpisać to sobie w swój codzienny grafik. Zapewniamy, że wystarczy jedynie 15 minut, aby znacząco poprawić swoją kondycję i lepiej się czuć. Jeżeli korzystasz z kalendarza internetowego, wystarczy wpisać sobie taką informację z dodatkowym powiadomieniem. Możesz także skorzystać z aplikacji w telefonie, która codziennie i uporczywie będzie przypominać Ci o ćwiczeniach. 

Aby było łatwiej, możesz także spacerować z dziećmi lub psem, co dodatkowo pozwoli Ci miło spędzić czas. Jeśli jednak i na to trudno Ci znaleźć chwilę, wstań 15 minut wcześniej i powitaj słońce na macie, rozciągając ciało i truchtając w miejscu. Z pewnością tak rozpoczęty dzień będzie zdecydowanie lepszy, a Twoja głowa również będzie lepiej pracować.

Zrezygnuj z samochodu

Kolejną kwestią jest także rezygnacja z podróży samochodem. Jeśli tylko masz taką możliwość, przerzuć się na rower, chociaż latem. Dzięki temu nie tylko poprawisz wydolność swojego organizmu, ale również przyczynisz się do polepszenia stanu powietrza w swojej okolicy. Ekologicznie i praktycznie! Jeżeli podróż do pracy w taki sposób nie wchodzi w grę, możesz postanowić, że po zakupy i załatwiając drobne sprawunki zrezygnujesz z podróży autem, a zamiast tego wybierzesz spacer. Zobaczysz, że po tygodniu wejdzie Ci to w krew i stanie się Twoją codzienną rutyną.

Ćwicz z rodziną

Dzieci wręcz uwielbiają sport. Warto to wykorzystać i zaplanować wspólne aktywności fizyczne. Możecie grać w piłkę, biegać, jeździć na rowerze, a nawet skakać w gumę czy na skakance. Z pewnością taki pomysł spodoba się Twoim pociechom i sprawi, że wasz kontakt będzie lepszy. Pamiętaj, aby w początkowym okresie nie nadwyrężać się za bardzo, dzięki temu unikniesz kontuzji. Po niedługim czasie odczujesz efekty ćwiczeń i może wówczas zwiększysz ich częstotliwość? Gwarantujemy, że Twoja praca stanie się wtedy efektywniejsza, a Ty szczęśliwszy!

Zdj. główne: Juliane Liebermann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak moda i uroda wpływają na twoje samopoczucie i kondycję fizyczną?
Jak moda i uroda wpływają na twoje samopoczucie i kondycję fizyczną?
Dowiedz się, jak styl ubierania się i pielęgnacja skóry mogą utrzymać twoje zdrowie na wysokim poziomie i sprawić, że poczujesz się dobrze w swojej skórze.
Dlaczego warto stosować koenzym Q10?
Dlaczego warto stosować koenzym Q10?
Związek, który korzystnie wpływa na urodę i zdrowie!Poznaj jego właściwości!
Jak zakupić odpowiednią wędkę karpiową – poradnik dla początkujących i zaawansowanych wędkarzy
Jak zakupić odpowiednią wędkę karpiową – poradnik dla początkujących i zaawansowanych wędkarzy
Chcesz wiedzieć, jak dobrze wyposażyć się na ryby? Poznaj nasze wskazówki dotyczące wyboru idealnej wędki karpiowej, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wędkarzy!