Jak rozliczać podatki w Niemczech?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby, które dopiero rozpoczynają pracę w Niemczech, często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozliczyć podatki, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dbałość o wszelkie postanowienia to obowiązek każdej osoby, która wykonuje zlecenia za naszą zachodnią granicą. Należy więc zatroszczyć się o właściwe wypełnienie wszystkich dokumentów i przekazanie rzetelnych informacji do odpowiednich instytucji. O czym szczególnie należy pamiętać i gdzie szukać sprawdzonych i pewnych informacji na temat podatków w Niemczech? Na te pytania udzielimy odpowiedzi w poniższym wpisie.

Polscy fachowcy, którzy są wyjątkowo doceniani w Niemczech.

Jedną z najbardziej docenianych grup wyjeżdżających do pracy u naszego zachodniego sąsiada są fachowcy budowlani. Wiele polskich firm świadczy tam usługi wysokiej jakości, które są tam niezwykle cenione. Należy jednak pamiętać, że w kwestiach finansowych, niemieckie prawo, ma swoje własne postanowienia i każda osoba, która prowadzi działalność za granicą naszego kraju, powinna się do nich dostosować. Jedną z najważniejszych informacji są związanych z branżą budowlaną w Niemczech, są właśnie kwestie dotyczące podatku budowlanego. Ogólna zasada jest tak, że firma zlecająca wykonanie danego zadania, ma obowiązek potrącenia 15% podatku (Bauabzugsteuer) przy wypłacie wynagrodzenia zleceniobiorcy. Warto jednak zaznaczyć, że firma budowlana działająca na terenie Niemiec, może się starać o zwolnienie z tego podatku. Aby to osiągnąć musi złożyć właściwe zaświadczenie, którego skrócona nazwa to freistellung.

Freistellung — jak działa i kto może z niego skorzystać?

Jeśli chodzi o działanie zwolnienia, jakim jest freistellung, to może z niego skorzystać każda firma działająca na rynku niemieckim, których profil działalności jest związany nie tylko z budową, jako stawianiem danej konstrukcji mieszkalnej lub użytkowej, ale także z działalnością związaną z konserwacją, utrzymywaniem, czy też likwidacją. Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, że firma, która ubiega się o uzyskanie zwrotu podatku, musi w danym roku kalendarzowym wykazać dochód na poziomie minimum 5000 euro. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat podatków związanych z branżą budowlaną w Niemczech, to serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z pełnym artykułem dokładnie omawiającym to zagadnienie – https://europrofi.eu/podatek-od-uslug-budowlanych-w-niemczech/.

Jak ułatwić sobie zadanie z rozliczaniem podatków w Niemczech?

Tak naprawdę odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać sprawdzone, polsko niemieckie biuro rachunkowe, które w Twoim imieniu przygotuje wszystkie najważniejsze dokumenty i przeprowadzi Cię przez cały proces związany z kwestiami formalnymi. Aby nie tracić czasu i nerwów, lepiej pewne kwestie oddelegować specjalistą, którzy mają już lata doświadczenia w danej branży i samemu poświęcić się pracy, na której się znamy. Właśnie dlatego uważamy, że najlepszą opcją na sprawne radzenie sobie ze wszystkimi zagadnieniami formalnymi w kwestiach podatkowych jest znalezienie odpowiedniego biura, które zajmie się omawianym procesem w Twoim imieniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ingo Joseph

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Arianna Huffington – inspirująca droga założycielki Huffington Post
Arianna Huffington – inspirująca droga założycielki Huffington Post
Wiesz kim była Arianna Huffington? Oto jej inspirująca historia!
Jak zadbać o oczy podczas pracy zdalnej? Oto przydatne wskazówki!
Jak zadbać o oczy podczas pracy zdalnej? Oto przydatne wskazówki!
Jak dbać o wzrok, kiedy pracujemy zdalnie? Proste i skutecznie porady, które pozwolą uniknąć negatywnych skutków pracy przed ekranem.
Jak odpowiednio wyposażyć swój kamper – poradnik dla początkujących kempingowiczów
Jak odpowiednio wyposażyć swój kamper – poradnik dla początkujących kempingowiczów
Odkryj jak przygotować swoją przestrzeń na kemping, wybierając sprzęt i akcesoria dla początkujących kempingowiczów, które zwiększą twój komfort i bezpieczeństwo na biwaku.