Jak rozliczać podatki w Niemczech?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby, które dopiero rozpoczynają pracę w Niemczech, często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozliczyć podatki, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dbałość o wszelkie postanowienia to obowiązek każdej osoby, która wykonuje zlecenia za naszą zachodnią granicą. Należy więc zatroszczyć się o właściwe wypełnienie wszystkich dokumentów i przekazanie rzetelnych informacji do odpowiednich instytucji. O czym szczególnie należy pamiętać i gdzie szukać sprawdzonych i pewnych informacji na temat podatków w Niemczech? Na te pytania udzielimy odpowiedzi w poniższym wpisie.

Polscy fachowcy, którzy są wyjątkowo doceniani w Niemczech.

Jedną z najbardziej docenianych grup wyjeżdżających do pracy u naszego zachodniego sąsiada są fachowcy budowlani. Wiele polskich firm świadczy tam usługi wysokiej jakości, które są tam niezwykle cenione. Należy jednak pamiętać, że w kwestiach finansowych, niemieckie prawo, ma swoje własne postanowienia i każda osoba, która prowadzi działalność za granicą naszego kraju, powinna się do nich dostosować. Jedną z najważniejszych informacji są związanych z branżą budowlaną w Niemczech, są właśnie kwestie dotyczące podatku budowlanego. Ogólna zasada jest tak, że firma zlecająca wykonanie danego zadania, ma obowiązek potrącenia 15% podatku (Bauabzugsteuer) przy wypłacie wynagrodzenia zleceniobiorcy. Warto jednak zaznaczyć, że firma budowlana działająca na terenie Niemiec, może się starać o zwolnienie z tego podatku. Aby to osiągnąć musi złożyć właściwe zaświadczenie, którego skrócona nazwa to freistellung.

Freistellung — jak działa i kto może z niego skorzystać?

Jeśli chodzi o działanie zwolnienia, jakim jest freistellung, to może z niego skorzystać każda firma działająca na rynku niemieckim, których profil działalności jest związany nie tylko z budową, jako stawianiem danej konstrukcji mieszkalnej lub użytkowej, ale także z działalnością związaną z konserwacją, utrzymywaniem, czy też likwidacją. Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, że firma, która ubiega się o uzyskanie zwrotu podatku, musi w danym roku kalendarzowym wykazać dochód na poziomie minimum 5000 euro. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat podatków związanych z branżą budowlaną w Niemczech, to serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z pełnym artykułem dokładnie omawiającym to zagadnienie – https://europrofi.eu/podatek-od-uslug-budowlanych-w-niemczech/.

Jak ułatwić sobie zadanie z rozliczaniem podatków w Niemczech?

Tak naprawdę odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać sprawdzone, polsko niemieckie biuro rachunkowe, które w Twoim imieniu przygotuje wszystkie najważniejsze dokumenty i przeprowadzi Cię przez cały proces związany z kwestiami formalnymi. Aby nie tracić czasu i nerwów, lepiej pewne kwestie oddelegować specjalistą, którzy mają już lata doświadczenia w danej branży i samemu poświęcić się pracy, na której się znamy. Właśnie dlatego uważamy, że najlepszą opcją na sprawne radzenie sobie ze wszystkimi zagadnieniami formalnymi w kwestiach podatkowych jest znalezienie odpowiedniego biura, które zajmie się omawianym procesem w Twoim imieniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ingo Joseph

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zaręczyny i ślub – co zaplanować przed ich organizacją?
Zaręczyny i ślub – co zaplanować przed ich organizacją?
Zabierasz się za organizację wesela? Zobacz, na jakie małe rzeczy warto zwrócić uwagę z wyprzedzeniem, by Twój wielki dzień nie wiązał się ze stresem i pośpiechem.
Trendy w modzie – sukienki maxi w kwiatowe wzory
Trendy w modzie – sukienki maxi w kwiatowe wzory
Sukienki maxi w kwiatowe wzory to jeden z najbardziej popularnych trendów w modzie. Piękne, długie sukienki o kwiecistych wzorach podkreślają kobiece piękno i dodają stylizacji romantycznego i wakacyjnego charakteru. Sukienki maxi są bardzo uniwersalne i mogą być noszone na różnego rodzaju okazje, od casualowych spotkań ze znajomymi po eleganckie przyjęcia.
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Jak nosić kostiumy kąpielowe?
Bądź pewny siebie na plaży! Odkryj, jak nosić kostiumy kąpielowe, podkreślając swoje atuty i ciesząc się letnimi przygodami z uśmiechem na twarzy.