Jakie obuwie założyć na trekking?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcąc uprawiać trekking, należy się odpowiednio przygotować. W szczególności ważnym elementem będą buty. Zobacz, jakie obuwie założyć na trekking. 

Jakie buty zabrać w góry?

Buty w góry muszą być przede wszystkim wygodne i w odpowiednim rozmiarze. Taki zakup będzie wiązać się ze sporym wydatkiem, dlatego, zanim je wybierzesz, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Nie możesz ulegać reklamom i kuszącym cenom na promocjach. Pamiętaj także o tym, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalne obuwie trekkingowe. 

Zawsze zwracaj uwagę na śródpodeszwę i podeszwę. Zobacz, czy bieżnik jest dostosowany do skał, czy raczej do terenu leśnego. Ważne jest także fakt, aby stopa była odpowiednio amortyzowana, a śródpodeszwa zawierała technologię, która sprzyja długim wędrówkom po twardym podłożu. Zarówno buty letnie, jak i zimowe powinny mieć odpowiednią podeszwę, która cechować się będzie odpowiednią przyczepnością do podłoża i amortyzacją.

Warto tutaj zaznaczyć, że twoja stopa jest zbudowana z drobnych kości, podatnych na urazy mechaniczne. Jeśli twój but będzie posiadać odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję, odciąży on także mięśnie i ścięgna, które są szczególnie narażona na kontuzje przy wspinaczkach z obciążeniem. 

Gdy wybierasz się na trekking zimą, nie zapomnij, że w tym czasie będziesz potrzebować butów masywnych, zapewniających odpowiednią izolację przed chłodem, śniegiem i wilgocią. Nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się latem i odwrotnie. Zatem kupując buty trekkingowe, zadaj sobie pytanie, o jakiej porze roku będziesz z nich korzystać. Jeśli szukasz butów dla siebie czy kogoś bliskiego, zajrzyj na stronę https://www.nagaba.pl/

Jak mierzyć buty trekkingowe, aby wybrać te najwygodniejsze?

Najważniejsze jest, aby obuwie trekkingowe mierzyć zawsze na zmęczonej stopie. Dlaczego? Ponieważ stopy po marszu puchną, co powoduje zwiększenie ich rozmiaru. W górach jest to standardowa sytuacja. Dlatego, zanim zmierzysz swoje stopy, idź na godzinny spacer lub zrób to po dniu aktywnej pracy (nie, gdy jest to praca siedząca).

Kolejnym ważnym elementem są skarpety. Planując zakup butów do chodzenia po górach, zawsze miej przy sobie skarpety trekkingowe, które zakładać będziesz na szlak. Ponadto pamiętaj, aby niezależnie od pory roku, do butów trekkingowych wybierać skarpety z przewagą bawełny. Najlepiej, jeśli w górach korzystasz ze skarpet docelowo zaprojektowanych do trekkingu. To właśnie one ochronią twoje stopy przed otarciami, poprawią krążenie, a jednocześnie zapobiegną marznięciu nóg w zimie.

Fot.: Mykola Makhlai/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich działaniach pomoże Ci agencja reklamowa?
W jakich działaniach pomoże Ci agencja reklamowa?
Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zatrudnienie agencji reklamowej? Podpowiadamy, w jakich działaniach pomoc agencji może okazać się bezcenna.
Karmelowy trencz – 5 pomysłów na super stylizacje dla kobiet po 40!
Karmelowy trencz – 5 pomysłów na super stylizacje dla kobiet po 40!
Karmelowy trencz to okrycie, które styliści polecają od lat. Pasuje do każdego typu figury i dobrze wygląda w wielu stylizacjach. Sprawdź nasze 5 propozycji!
Portfel damski – stylowe i praktyczne akcesorium dla współczesnych kobiet
Portfel damski – stylowe i praktyczne akcesorium dla współczesnych kobiet
Portfel damski to nie tylko miejsce przechowywania pieniędzy i kart, ale również wyraz osobistego stylu i elegancji.