W co powinien być wyposażony gabinet kosmetyczny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli prowadzisz własny biznes urodowy, a szczególnie, jeśli masz prywatny gabinet kosmetyczny, na pewno zdajesz sobie sprawę, że bezpieczeństwo pracy wymaga od Ciebie zachowywania różnych norm higieniczno-sanitarnych. Dotyczą one nie tylko sterylizacji posiadanych narzędzi czy odpowiednich badań pracowników, ale również sprzętu, w który powinien być wyposażony Twój gabinet.

Podstawa bezpieczeństwa: sprzęt jednorazowy

Ważną kwestią, którą musisz brać pod uwagę, prowadząc gabinet kosmetyczny, jest czystość mikrobiologiczna używanych narzędzi. Troszczenie się o nią jest znacznie trudniejsze niż zwykłe czyszczenie powierzchni, ponieważ mikroorganizmów nie widać gołym okiem i nie możesz organoleptycznie stwierdzić, czy coś zostało zakażone, czy nie. Z tego powodu istnieją jasno określone procedury, które pomogą Ci w zadbaniu o jakość Twoich usług poprzez zachowanie czystości mikrobiologicznej. Niektóre sprzęty będziesz musiała regularnie sterylizować i wyjaławiać, a inne będą przeznaczone do wyrzucenia zaraz po użyciu. Istotne jest również używanie dodatkowej ochrony, którą mogą stanowić jednorazowe rękawiczki gumowe. W ten sposób ochronisz swoje klientki i klientów przed przeniesieniem na ich twarze lub inne części ciała mikroorganizmów obecnych na Twoich dłoniach i pod paznokciami. Jeżeli szukasz rękawiczek lateksowych, skorzystaj z oferty na stronie: https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-lateksowe. Z kolei ręczkawiczki nitrylowe możesz znaleźć tutaj: https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-nitrylowe.

Sprzęt do sterylizacji

Sprzęty używane wielokrotnie, szczególnie metalowe narzędzia, są droższe niż urządzenia jednorazowe. Z tego powodu dbanie o nie jest podstawą ekonomicznego zarządzania budżetem Twojej działalności. Z drugiej strony musisz również dbać o bezpieczeństwo swoich klientów – a więc zapewnić sobie odpowiedni sprzęt do sterylizacji i wyjaławiania sprzętu. Tę rolę może pełnić autoklaw oraz środki do dezynfekcji. Posiadanie na stanie obu tych rzeczy jest ważne, ponieważ służą one do dbania o różne przedmioty. W autoklawie możesz wysterylizować drobne narzędzia, na przykład pęsety czy nożyczki, a środki dezynfekcyjne będą idealne do czyszczenia płaskich powierzchni. Pamiętaj jednak, że najważniejsze w zachowaniu norm bezpieczeństwa i higieny pracy będzie używanie wymienionych produktów zgodnie z instrukcjami. Sprzęt powinien być sterylizowany po każdym kliencie, tak, aby nie przenosić zakażenia mikrobiologicznego z jednej osoby na drugą. Płaskie powierzchnie, które mają kontakt ze skórą klienta, również powinny zostać zdezynfekowane po każdej osobie, a pozostałe – na przykład blatu szafek, na których trzymasz narzędzia – co najmniej raz na godzinę. 

Fot.: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak perkolator wpływa na jakość i doświadczenie palenia w szklanym bongu?
Jak perkolator wpływa na jakość i doświadczenie palenia w szklanym bongu?
Dowiedz się, jak perkolator zmienia twoje doświadczenia z fajką wodną, wpływając na gęstość dymu oraz jakość smaku. Unikalne spojrzenie na technologię perkolacji w szklanych bongach.
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, które może pomóc w poprawie wyglądu uśmiechu oraz zdrowia jamy ustnej.
Jak wybrać biżuterię idealnie dopasowaną pod siebie, która podkreśli twoją osobowość?
Jak wybrać biżuterię idealnie dopasowaną pod siebie, która podkreśli twoją osobowość?
Odkryj unikalne sposoby na znalezienie biżuterii, która podkreśli twoją osobowość. Poznaj różne style, kolory i kształty, które mogą oddać twój indywidualny styl.