Jakiego koloru nie wybierać na rozmowę o pracę?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmowa kwalifikacyjna potrafi być niezwykle stresująca. W ferworze przygotowań należy pamiętać o odpowiednim stroju. Sprawdź, jakich kolorów lepiej unikać, by wyglądać profesjonalnie.

Tych kolorów lepiej unikaj

Pomarańczowy, zielony, żółty i fioletowy – te kolory eksperci z serwisu CareerBuilder uznali za najmniej profesjonalne, jeżeli chodzi o strój na rozmowę o pracę. Co prawda wszystkie cztery barwy kojarzą się z kreatywnością i głową pełną pomysłów, jednak przywodzą na myśl niski poziom kompetencji. 

Czym je zastąpić?

Wybierając strój na rozmowę kwalifikacyjną, najlepiej postawić na sprawdzoną klasykę: granat, czerń i szarość. Te kolory sprawią, że będziesz postrzegana jako osoba profesjonalna, godna zaufania i gotowa do współpracy. Pozytywne wibracje wywołuje również biel i beż, gdyż te barwy kojarzą się z porządkiem i dobrą organizacją. Jeśli starasz się o stanowisko managera, warto do swojej stylizacji wkomponować jakiś czerwony element ubioru, który doda Ci pewności siebie i sprawi, że będziesz odbierana jako osoba, która umie przejąć kontrolę nad sytuacją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką bieliznę wybrać pod obcisły strój?
Jaką bieliznę wybrać pod obcisły strój?
Latem bardzo chętnie wybieramy ubrania w białym kolorze - dużą popularnością cieszą się przed wszystkim białe sukienki, spódnice oraz spodnie.
Czy fundusze inwestycyjne są odpowiednie dla inwestorów o niskim ryzyku?
Czy fundusze inwestycyjne są odpowiednie dla inwestorów o niskim ryzyku?
Czy fundusze inwestycyjne są dla takich osób odpowiednim sposobem gromadzenia oszczędności? Odpowiedź jest pozytywna, ale obwarowana kilkoma zasadami.
Jak wybrać odpowiednie rękawiczki medyczne – poradnik dla profesjonalistów
Jak wybrać odpowiednie rękawiczki medyczne – poradnik dla profesjonalistów
Poradnik dotyczący wyboru rękawiczek medycznych dla profesjonalistów zdrowia. Zrozumieć różnice między typami, materiałami i rozmiarami, aby zawsze podejmować świadome decyzje.