Joanna Przetakiewicz – jak wyglądała jej droga na szczyt?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Joanna Przetakiewicz jest bardzo znaną osobistością w polskim show-biznesie. Warto wiedzieć, że jej droga na szczyt wcale nie była usłana różami. 

Joanna Przetakiewicz jest jedną z najbardziej znanych projektantek mody. Wielu kojarzy ją też jako niegdysiejszą partnerkę Jana Kulczyka (jednego z najbogatszych Polaków). I wbrew zarzutom, to wcale nie związek z milionerem przyczynił się do jej sukcesu, a własny upór i ciężka praca.

Zawód nie idzie w parze z wykształceniem

Joanna Przetakiewicz urodziła się 11 grudnia 1967 roku w Warszawie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że znana projektantka mody z wykształcenia jest prawniczką. Ukończyła bowiem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i uzyskała uprawnienia radcy prawnego.

Mimo świetnego wykształcenia nie wiązała jednak z nim swojej przyszłości. Zawsze ciągnęło ją w stronę mody. Podobno już jako mała dziewczynka miała oryginalny styl i wykazywała się niezwykłą pomysłowością. Mając zaledwie 9 lat, miała nawet uszyć sobie sztruksowe, czerwone bojówki. Jako nastolatka nie bała się eksperymentować i wkładała np. szpilki do dresów. O ile dziś to nie szokuje, to jednak dawniej było bardzo oryginalnym pomysłem. Już w liceum Przetakiewicz wpadła na pomysł, by zorganizować pokaz mody. I udało jej się go zrealizować, wówczas jej koleżanki miały okazję spróbować swoich sił w roli modelek. Do dzisiaj projektantka często wspomina o tym w wywiadach. 

Przedsiębiorcza od młodych lat

Przetakiewicz od zawsze wykazywała się dużą przedsiębiorczością. Będąc jeszcze na trzecim roku prawa, postanowiła założyć z byłą dziś już bratową “Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”, na który wzięły spory kredyt. Dzisiaj jest to jedna z najprężniej działających sieci dentystycznych, znana w niemalże każdym polskim mieście. Mimo tego niewątpliwie dużego sukcesu, większość ludzi przez lata kojarzyła Joannę jako partnerkę Jana Kulczyka. I chociaż mogła wieść przy nim wygodne, spokojne życie, to Przetakiewicz nie spoczęła na laurach. Dzięki bogatemu partnerowi miała okazję poznać wielu wpływowych ludzi. I tak na jej drodze stanęła jedna z najważniejszych osobowości w świecie mody – Karl Lagerfeld. I to właśnie on pomógł jej stworzyć własne modowe imperium, czyli markę La Mania. Ubrania jej projektu szybko zyskały na popularności, a butik w warszawskiej Galerii Mokotów niemalże z dnia na dzień zyskał grono wiernych klientek. Współcześnie ubrania Przetakiewicz noszą gwiazdy znane na całym świecie. 

W 2019 roku projektantka zdecydowała się na kolejny krok i stworzyła markę La Mania Home oferującą luksusowe dodatki oraz akcesoria do domu.

Jest bardzo medialna

Przetakiewicz jest niewątpliwie piękną kobietą. Nie ma więc co się dziwić, że kamery ją uwielbiają i śledzą każde jej poczynania. Poza tym ona sama dość dobrze i pewnie czuje się w show-biznesie.  Poza tym, jak sama często podkreśla w wywiadach – lubi wyzwania i nowe doświadczenia. W 2014-2015 roku zdecydowała się zostać jurorką (obok Anji Rubik i Marcina Tyszki) programu emitowanego przez stację TVN – “Project Runway”, który dotyczył projektowania. Najlepsi młodzi projektanci mieli nie tylko okazję do wykazania się na dużym ekranie, ale i zdobycia kilkuset tysięcy złotych oraz sesji swojej kolekcji w magazynie “Elle”. 

W 2017 roku Joanna zdecydowała się na udział w reality show “Azja Express” oraz na sesję w “Playboyu”. Rok później postanowiła stworzyć Erę Nowych Kobiet. Ruch ten ma na celu motywowanie pań, wspieranie ich i zachęcanie, by dzieliły się swoimi doświadczeniami. Ta inicjatywa zyskała duże uznanie, przyznano jej nawet za to nagrodę na gali tygodnika “Wprost”, gdzie uznano ją za doskonałego mentora/coacha. 

Życie prywatne nie było zbyt udane

Od niedawna Joanna Przetakiewicz jest szczęśliwą żoną Rinke Rooyensa (producenta, reżysera, scenarzysty, właściciela przedsiębiorstwa Rochstar oraz dawnego męża Kayah, z którą ma syna). Wcześniej jej życie prywatne nie było jednak zbyt udane. W wieku 20 lat wyszła za mąż i doczekała się trzech synów. Po 14 latach małżeństwo się rozpadło, a Przetakiewicz sama musiała zmagać się z wychowywaniem swoich pociech i jednoczesnym prowadzeniu biznesu. Także jej związek z nieżyjącym już Janem Kulczykiem nie przetrwał próby czasu. Joanna ma jednak bardzo silny charakter i nigdy się nie poddaje. Wielokrotnie podkreślała w wywiadach, iż wierzy, że teraz trafiła na prawdziwą miłość.

Zdj. główne: Magazyn VIVA!/commons.wikimedia.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eleganckie stylizacje na lato
Eleganckie stylizacje na lato
Szukasz inspiracji na eleganckie stylizacje wakacyjne? Sprawdź, jak odpowiedzialnie zaplanować swoje letnie kreacje i co będzie królować na salonach w tym sezonie!
Moda w wydaniu rockowym! W jakie elementy warto się zaopatrzyć?
Moda w wydaniu rockowym! W jakie elementy warto się zaopatrzyć?
Poczuj klimat lat 80 i postaw na wyjątkowe ubrania z kolekcji Rage Age!
Wiesz jak dopasować płaszcz lub kurtkę do swojej sylwetki?
Wiesz jak dopasować płaszcz lub kurtkę do swojej sylwetki?
Czy na pewno nosisz odpowiedni do swojej sylwetki model płaszcza lub kurtki?