Sposoby na rozwój osobisty, jeśli masz tylko kwadrans dziennie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Życie w ciągłym biegu z pewnością utrudnia rozwijanie zainteresowań i naukę nowych rzeczy. Jeżeli jednak uda Ci się wygospodarować przynajmniej kwadrans dziennie, możesz naprawdę sporo osiągnąć.

Piętnaście minut to niewiele w skali całego dnia. Naprawdę każdy może znaleźć codziennie przynajmniej tyle czasu na pożyteczną rozrywkę. Wystarczy wstać chwilę wcześniej lub zrezygnować z przeglądania mediów społecznościowych. Jeżeli zarezerwujesz każdego dnia przynajmniej kwadrans na jedną z poniższych czynności, zadbasz o rozwój osobisty!

Poczytaj dostępne w sieci artykuły

Chociaż Internet pełen jest fake newsów i artykułów o wątpliwej wiarygodności, można w nim znaleźć także wiele wartościowych tekstów. Kwadrans dziennie wystarczy, aby przeczytać ciekawy wywiad lub artykuł na temat interesującej nas dziedziny.

Może zawsze lubiłaś historię lub pasjonuje Cię kultura innych państw? Z pewnością znajdziesz w sieci fascynujące blogi lub specjalistyczne czasopisma na ten temat, dzięki którym rozwiniesz swoje hobby.

Posłuchaj podcastu

Jeżeli Twój kwadrans przeznaczony na rozwój osobisty przypada na czas dojazdu do pracy, zamiast czytać – słuchaj! Obecnie łatwo pobrać na telefony komórkowe wiele darmowych aplikacji z podcastami, które oferują dostęp do ogromnej liczby fascynujących materiałów. Możesz z nich dowiedzieć się naprawdę wiele, jadąc autobusem, czy idąc do pracy lub sklepu. Ta krótka, ale intensywna dawka wiedzy z pewnością pomoże Ci rozwijać zainteresowania i poszerzać horyzonty.

Ucz się słówek w języku obcym

Jeszcze lepiej wykorzystasz kwadrans, gdy słuchany przez Ciebie podcast będzie nagrany w języku obcym. Jeżeli jednak nie czujesz się jeszcze na siłach, aby podjąć się tego wyzwania, spróbuj przeznaczyć te piętnaście minut na naukę nowych słówek lub powtórkę reguł gramatycznych. Już tak niewielki nakład pracy może pomóc Ci opanować język obcy. Tutaj najważniejsza jest systematyczność, dlatego pamiętaj, aby utrwalać zdobytą wiedzę i nie pomijać tych krótkich lekcji.

Prowadź pamiętnik

Pamiętniki kojarzą Ci się wyłącznie z nastoletnimi czasami, gdy opisywałaś w notesie swoje zauroczenia i skrywałaś wszelkie sekrety? Może pora zmienić ten pogląd. Przelanie na papier swoich emocji i przemyśleń na temat mijającego dnia to świetny sposób na radzenie sobie ze stresem. Jeżeli więc poświęcisz kwadrans na przeanalizowanie swoich przeżyć i dokładnie je spiszesz, lepiej poznasz siebie. To z kolei bezpośrednio wpłynie na Twój rozwój osobisty.

Zadzwoń do bliskiej Ci osoby

Rozwój osobisty to nie tylko zdobywanie nowych kompetencji i nauka, ale także pielęgnowanie relacji z bliskimi osobami. Człowiek potrzebuje kontaktu z innymi, dlatego przynajmniej raz w tygodniu poświęć kwadrans na rozmowę z ważną dla Ciebie osobą. 

Zadzwoń do rodziców, dziadków lub przyjaciół, którzy inspirują Cię i wspierają na co dzień. Docenisz w ten sposób ich wysiłki i zadbasz o Waszą wyjątkową relację. Z pewnością rozwiniesz dzięki temu swoje umiejętności interpersonalne.

Pomyśl o przyszłości

Planowanie przyszłości może Ci się wydawać stratą czasu, nie warto jednak całkowicie rezygnować z tej czynności. Chociaż życie jest nieprzewidywalne, nie musisz zdawać się na ślepy los. Raz na jakiś czas poświęć kwadrans na spisanie swoich marzeń i celów. Potem zastanów się, co możesz zrobić, aby je osiągnąć.

Dzięki temu będziesz mogła podjąć konkretne działania i sprawić, że osiągnięcie sukcesu stanie się możliwe. Określenie celu pomoże Ci także sprecyzować, na co dokładnie warto poświęcać codzienny kwadrans przeznaczony na rozwój osobisty.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich działaniach pomoże Ci agencja reklamowa?
W jakich działaniach pomoże Ci agencja reklamowa?
Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zatrudnienie agencji reklamowej? Podpowiadamy, w jakich działaniach pomoc agencji może okazać się bezcenna.
Jak wybrać statuetkę jako prezent biznesowy?
Jak wybrać statuetkę jako prezent biznesowy?
Odkryj nasze praktyczne porady na temat wyboru idealnej statuetki na prezent biznesowy. Dowiedz się, jak zatroszczyć się o każdy szczegół, aby zrobić naprawdę niezapomniane wrażenie.
Sylwester w domu – jak wybrać idealny outfit?
Sylwester w domu – jak wybrać idealny outfit?
Szukasz inspiracji na sylwestrową domówkę? Oto nasze propozycje stylizacji trafionych w 100 procentach!