Rowerek czy bieżnia – jaki sprzęt do treningu w domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rowerek stacjonarny i bieżnia treningowa to podstawowy sprzęt, który może przydać się do regularnej aktywności fizycznej w domu. Trening na rowerku lub bieżni pomaga zgubić zbędne kilogramy i poprawia ogólną kondycję organizmu. Taki sprzęt umożliwia treningi w domowym zaciszu. Jeśli chodzi o bieżnie, dostępne są modele składane, które po skończonym treningu można schować pod łóżko lub do szafy. Dowiedz się, co będzie korzystniejsze: rowerek czy bieżnia? 

1. Co dla osób początkujących: rowerek czy bieżnia?

2. Ćwiczenia na mięśnie brzucha i mięśnie nóg

3. Bieżnia dla wszystkich: spokojny marsz lub trening biegowy 

W spalaniu tkanki tłuszczowej może być pomocny między innymi rower stacjonarny lub dowolny model bieżni. Każdy z wymienionych sprzętów jest korzystny dla zdrowia i może być wykorzystywany do mniej lub bardziej intensywnego treningu. Jest to bazowy sprzęt we wszystkich klubach fitness. Rowerek treningowy to nie tylko spalanie kalorii, ale i rozgrzewka przed dalszym treningiem. Intensywny trening jest zalecany dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Zamierzone cele treningowe można osiągać za pomocą sprzętu rekomendowanego przez Sport-shop

Co dla osób początkujących: rowerek czy bieżnia?

Jeśli chodzi o osoby, które dopiero zaczynają przygodę z treningami, to wiele zależy od stanu wyjściowego. Początki dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, mogą być trudne. Rowery treningowe zwiększą wydolność organizmu. Rower stacjonarny może mieć różne programy. Na początku można na nim jeździć z mniejszym obciążeniem. Może to być rower w wersji standard lub rower pionowy. Identycznie jest, gdy chodzi o bieżnię. Bieżnie są doskonałe do modelowania dolnych partii ciała. Do domowej siłowni można kupić też orbitrek mechaniczny lub orbitrek magnetyczny. 

Ćwiczenia na mięśnie brzucha i mięśnie nóg

Dolne partie ciała bardzo dobrze reagują na efektywny trening, który zapewniają bieżnie mechaniczne lub wysokiej klasy bieżnia elektryczna. Zalety treningu na bieżni na przykład możliwość skutecznej walki z nadwagą lub otyłością, a także korekta figury. Zarówno na bieżni, jak i na rowerku treningowym można wypracować sobie wysportowaną sylwetkę. Zaczyna lepiej funkcjonować cały organizm. Można wzmocnić różne partie ciała i poprawić koordynację ruchową. Jest to bardzo ważne dla osób, które do tej pory prowadziły siedzący tryb życia. Po latach siedzenia za biurkiem takie osoby mogą mieć wrażenie, że pokonanie zwykłego krawężnika lub schodów jest dla nich sporym wyzwaniem. Odpowiedni zestaw ćwiczeń pomoże zlikwidować wszelkie psychiczne i fizyczne bariery. 

Bieżnia dla wszystkich: spokojny marsz lub trening biegowy 

Jeśli chodzi o bieżnię, jest to sprzęt, który nadaje się na treningi dla osób początkujących i zaawansowanych. Każdy może wybrać odpowiedni program dla siebie. Osoby, które są po raz pierwszy na bieżni i w ogóle nie są wysportowane, nie powinny zaczynać od najtrudniejszych programów. Do takowych dochodzi się z czasem. Lepiej jest zacząć treningi metodą małych kroczków, niż zrobić sobie krzywdę przy źle wybranym programie. Ważne jest, by się nie zniechęcać do treningów. Jeśli chodzi o sprzęt na użytek domowy, to jego posiadanie pozwala na ćwiczenia w dowolnej chwili. Można sporo zaoszczędzić na karnetach do fitness clubu i na przejazdach. Nie trzeba czekać na swoją kolej na trening. Osoby z nadwagą lub otyłe mają ten komfort, że nie muszą obawiać się, że ktokolwiek obserwuje ich początki. Obawy przed krytyką hamują wiele osób przed zapisaniem się na siłownię. Dlatego warto zainwestować w sprzęt, na którym można ćwiczyć w domu. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać buty do biegania?
Jak dobrać buty do biegania?
Szukasz idealnych butów do joggingu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie.
Bielizna nocna – jak ją wybierać, by czuć się kobieco?
Bielizna nocna – jak ją wybierać, by czuć się kobieco?
Bielizna nocna spełnia niezwykle ważną rolę w życiu każdej kobiety. Popularne piżamy nie tylko skutecznie chronią naszą skórę przed bezpośrednim kontaktem z materacem, ale także sprawiają, że każda z pań może poczuć się elegancko i seksowanie nawet podczas snu.
Inspirujące kobiety biznesu, których rad będziesz chciała posłuchać
Inspirujące kobiety biznesu, których rad będziesz chciała posłuchać
Inspirują, motywują i pomagają. Polskie kobiety biznesu mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Są spełnione i szczęśliwe. Sprawdź, czyich rad warto słuchać!