Sposoby koloryzacji włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach większość z nas decyduje się na farbowanie włosów. Dzięki dzisiejszej technologii i nowoczesnym produktom sposobów na zmianę fryzury jest wiele. Przy większości sposobów koloryzacji stosowane są też pielęgnacyjne kuracje. Przedstawiamy techniki i rodzaje koloryzacji.

Rodzaje koloryzacji

Permanentna

Inaczej nazywana amoniakalną, jest najbardziej podstawowym rodzajem koloryzacji włosów. Najczęściej stosowana przez kobiety chcące pokryć siwe włosy. Ten rodzaj pozwala na uzyskanie intensywnego koloru.

Semipermanentna

Ten typ koloryzacji regeneruje strukturę włosów. Produkty semipermanentne są stosowane przede wszystkim do tonowania i odświeżenia koloru. Inaczej nazywana jest koloryzacją bezamoniakalną i jest całkowicie bezpieczna dla włosów. Umożliwia pokrycie poprzedniego koloru w mniejszym stopniu niż permanentna.

Pigmentacja

To jedna z technik prekoloryzacji. Pigmentacja włosów jest stosowana w sytuacjach, kiedy klientka chce całkowicie zmienić kolor włosów. Jej celem jest przejście z jaśniejszego koloru do znacznie ciemniejszego. Pigmentacja pozwala stworzyć bazę pod farbę właściwą i zabezpiecza włosy przed zniszczeniem. Służy do pogłębienia intensywności koloru i zwiększa trwałość docelowej koloryzacji.

Kwaśna

To dobra alternatywa dla kobiet, które reagują alergicznie na utleniające kolory. Produkty, które używane są w tym rodzaju koloryzacji, również dają możliwość pokrycia poprzedniego koloru w 100 procentach. Dzięki pigmentom zawartym w farbach wnikającym głęboko wewnątrz włosów efekt jest intensywny i długotrwały.

Kreatywna

To rozwiązanie dla odważnych osób. Może być wykonywana z użyciem większości produktów i daje możliwość uzyskania wielobarwnego efektu (na przykład ombre czy flamboyage) albo jednego, mocnego i oryginalnego koloru. Łączenie kolorów w tym wypadku może być klasyczne, ale też bardzo odważne, wyraziste.

Techniki koloryzacji

Te, podobnie jak rodzaj koloryzacji, są dobierane do każdej klientki indywidualnie, w zależności od jej oczekiwań. Fryzjer powinien przed przystąpieniem do koloryzacji przedstawić i omówić z klientką zabieg.

Flamboyage

To technika, dla której charakterystyczna jest zazwyczaj ciemniejsza od reszty włosów nasada. W zależności od wybranej metody, czyli panelowo albo metodą szydełkowania, włosy na dalszej długości sa jaśniejsze niż nasada, dzięki czemu fryzura osiąga efekt trójwymiarowości, a odcienie „przenikają się”. Ta technika może być stosowana do kolorów zarówno ciepłych, jak i chłodnych.

Refleksy

Tą metodą włosy są rozjaśniane nawet o kilka tonów, jednak tylko na nierównomiernych refleksach albo metodą paneli. Taki efekt można uzyskać farbą pojaśniającą albo rozjaśniaczem. Nowoczesne produkty są przystosowane do włosów tak, żeby ich nie uszkadzać, dzięki czemu takie zabiegi są zupełnie bezpieczne. Co więcej, zawierają składniki, które wzmacniają włosy i zapobiegają ich łamaniu się podczas zabiegów. Dzięki koloryzacji refleksami można uzyskać efekt intensywnie odżywionych włosów. Metoda ta daje efekt trójwymiarowy i stosowana jest na włosach w kolorze blond i jasnych brązach.

Ombre/soft ombre

To metoda, która ma na celu uzyskanie łagodnego przejścia pomiędzy odcieniami, od najciemniejszego do najjaśniejszego. Dla ombre charakterystyczna jest zdecydowanie ciemniejsza nasada włosów. Z kolei efekt soft ombre daje delikatniejsze, płynniejsze przejścia pomiędzy kolorami, na przykład od ciemnego do jasnego blondu albo od ciemnego brązu do jasnego brązu.

Zdj. głóne: George Bohunicky/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Jak peptydy mogą odwrócić proces siwienia: naukowe spojrzenie na innowacyjne rozwiązania dla zdrowych włosów?
Odkryj naukowe spojrzenie na peptydy jako innowacyjne rozwiązanie na zdrowe włosy, które mogą pomóc odmłodzić proces siwienia.
Czy fundusze inwestycyjne są odpowiednie dla inwestorów o niskim ryzyku?
Czy fundusze inwestycyjne są odpowiednie dla inwestorów o niskim ryzyku?
Czy fundusze inwestycyjne są dla takich osób odpowiednim sposobem gromadzenia oszczędności? Odpowiedź jest pozytywna, ale obwarowana kilkoma zasadami.
Dlaczego kobiety nie wspierają się w pracy i dlaczego warto to zmieniać?
Dlaczego kobiety nie wspierają się w pracy i dlaczego warto to zmieniać?
Kobieta kobiecie wilkiem? Dlaczego w miejscu pracy, zamiast się wspierać, wbijają sobie szpilki? Podpowiadamy, jak z tym walczyć!